Green House 2013 4 ruže

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Tako počinjem skoro sve na forumu. :nana: Srbohrvatski nije moj jezik pa čete svi morati ovo "slušati" sa tolerancijom. U mom prvom dnevniku uhvatio sam se u svađu :punch2: sa XY i, da ovaj put to izbegnemo treba napomenuti : ja sam još uvijek "zec", sklon experimentima i možda jedino, što bi mogao reči za sebe je, da sam profi (lol) u kloniranju; iako sam prekasno saznao, iz koje grane se seku oni "pravi" dobro razgrađeni kloni. Dakle, neču ulaziti u nikakve svađe. Ko želi, nek pročita a ko ne, neka mu je sa srečom.

Do jučer bio sam uvjeren, da ovaj dnevnik neče vidjeti "sunce" ali predomislio sam si. Razlog. Uvjeti u kojima su rasle ruže nešto su posebno. Da je samnom htio neko podjeliti iskustvo o takvim uvjetima, puno bi toga uradio drugačije. Sve slike su u HD resoluciji. Sa klikanjem po slici doči čete do VEEElikih slika :)

Da počnemo!

- GreenHouse (plastenjak = GH) cca 2x4 metra
- 1x LSD - Barneys farm, 1x Blue Cheese - Barneys farm, 1x White Widow - Medical Seeds, 1x Jack Herer - Greenhouse
- Scrog površine oko 4.5 m2
- 100 % ORGANIK - Horse shit (konjski izmet)

GH je nešto posebno. Ima skoro sve dobro i loše što ima indoor (zaštita pred kišom, mrazom, vjetrom, tučom) i skoro sve, što ima outdoor oblake(!!!), užasno veliko vlagu kada je ona najnepotrebnija, itd.

Još rapored ruža. Oni, koji če sve pozorno pročitati lahko če ovo razumjeti

2 3
1 4
U

U = Ulaz
1 = Blue Cheese
2 = LSD
3 = Jack Herer
4 = White widow

Za početak, evo (skoro) kraja, prije sečnje prve ruže, 30.10.2013!

http://www.dailymotion.com/video/x1918kx_20131021093404


Sve je počelo več u 2012 sa pripremom zemlje i kasnije sa postavljanjem GH a cure su stavljene na klijanje 20.04.2013. "Moja" standardna fora. 12 sati na kupanje u vodu, onda šotni tablet ... meni uvijek sve proklije iako i sam u to baš ne verujem, što čete vrlo brzo i sami vidjeti. U crvenoj kanti pojavljuje se peta ruža, Jack Herer broj 2. Prvom, originalnom Jack hereru trebalo je 14 dana da proklije a drugome, ovome u kanti, 3 dana. Proklili su isti dan. Pošto je prvi "štrajkovao" bio sam uvjeren, da se je odlučio ne roditi se ali sam se prevario. Pošto peta ruža nije bila planirana, bila je određena za prvi od eksperimenta, koji če se desiti u nastavku.

21.05. izgledale su ovako




Prva velika greška ! Mrežu sam postavio na visini 35 cm od poda. HA HA HA! Zašto HA HA HA vidjet čete svi u nastavku ali da odmah dam savjet. Nikako izpod 75 cm. NIKAKO! 35 cm je mission imposible u tako nekontroliranim uvjetima vegetacije!

06.08





21.06




Pažnja! Fali crvena kanta sa JH. 20.06 stavljen je u indoor na cvetanje. Sreščemo se još sa njim!
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
04.07. (na slikama je trenutna dimenzija scroga svake ruže)




18.07

Evo junaka iz crvene kante na cvetanju u indorčiču



24.07
Još jednom kanta



05.08
Kanta se vratila iz indoora nazad u GH, sada več u punom cvetanju. Malo čemo se ovdje zaustaviti. Nikada više ne bih prenosio ruže iz outdoora u indoor i opet, van. Razlog? Pauci. Ovaj Jack Herer su mi u indooru napali pauci i na samom kraju izvukli iz lišča skoro sav klorofil. Išao sam u borbu protiv njih sa NEEM uljem ali prekasno, da bih mogao dati neke prave rezultate uspješnosti neemovog olja protiv te napasti. Preventivno sam tada (krajem 8 mjeseca) poprskao i sve ostalo ali pauci se u GH nisu pojavili. Treba dodati, gdje god sam vidio kakvu buba maru, odmah je išla u GH pa sada ne znam, dali paucima smeta sunce, buba mare ili neem ulje. :) Na sreču, pauci su stigli na "crvenu kantu" sasvim na kraju i ruža je odcvjetala skoro kako treba i dala od sebe "snažne" rezultate.

10.08.

Tu se po slikama več malo vidi, da tih 35 cm visine UBIJA!! Sve ruže su tada več preživjele prvi zlom (svima su glavne grane polomljene i mobilizovane - 100% sam, da jim to nije NIŠTA zasmetalo).

Na slikama malo odskače kanta u visokom cvetanju u usporedbi sa ostalim sekama, koje su još u vegi.




Za malo zaboravih.
30.08 kanta je otišla u večna lovišta (na sušenje). Tu je poslednji pozdrav.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Nije baš u nulo kronološki ali tu je negdje. Obradičemo kloniranje by Verona ali je treba tu spomenuti mog prijatelja Opa Cupo, bez kojeg kloniranja ne bi bilo.


Dakle par stvari. Svi kloni koje sam ikada odsjekao, primili su se. Koliko klonova? Pa igrao sam se sa ... pojma nemam. 50 komada recimo? Sve sam jih bacio.

Moja oprema za kloniranje

Mali akvarij od 20 litara, jedna štedna žarulja i NAJBITNIJE!!! vlažilac zraka, koji non stop ubacuje vodeni dim u akvarij tako, da je u akvariju bilo uvijek magleno.

Sve ostalo klasika. Rez, ODMAH (to ne rade baš svi) u čašu vode, 12 sati u vodi onda u šotni tablet i gotovo. Režim svetla 18/6.



21.08

Evo, nisam imao srce baciti borce ali se vidi, da su sečeni sa strane i vrlo razgranani. Iako se to nikako ne smije reči svejedno, nisu baš lijepe biljuze. napominjem još jednom. Oni su tu bili stvarno za eksperiment jer za njih nije bilo mjesta nigdje.




Kasnije sam klonove prebacio u staklenjak ali za njih jednostavno nije bilo mesta. Sredinom desetog mjeseca, posle više od mjesec dana najužasnijeg vremena za sve uzgajivače (sečate se - čitav deveti mjesec kiša, kiša, kiša), skoro pred kraj plesan na klonovima, koje sam svaki dan premeštao (rekoh več nekoliko puta - nigdje nije bilo mjesta za njih), konačno sam jih bacio.
ps
Nisam jih mogao staviti u indoor jer su bili preveliki! Tek sada sam skontao, da nemam više slika od njih. Barem to su zaslužili, da bih vam jih pokazao ali ... viša sila. Slava jim svejedno.
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Deseti mjesec. Vlaga je ubijala. Kretala se od 30% preko dana do 90%, kada se spustila noč. Bez ventilatora (24 sata) ne bi ostalo ništa. Sa njima sam uspeo nekako zadržati vlagu na 55-60 % osim po kiši, tada je otišla u PM. Po mojoj procjeni bacio sam cca. 20-30 %. Bio sam brutalan. Čim sam vidio trulež, išlo je barem još 5 cm izpod njega u smječe. Što me je tada najviše brinulo. Sve ruže so cvjetale barem več 50-55 dana a nisu ni pomišljale, da bih trebale polako završiti!

A, još to. U osmom mjesecu podigao sam mrežu na visinu cca 80 cm. Savjet. To je najmanja visina koju se po mom mišlenju može priuštiti, kada se ide sadnju na suncu i scrog. Na suncu pravila ne važe. :) !


04.10




21.10. Tu se je vidio kraj. Kristali JH več su bili u braun boji, ostali su tu i tamo nabacili koji braun kristalčič

 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
29.10
Gledajte datum, gledajte kristale. Ako se odlučimo, da je cvetenje počelo barem 20.08. one su bile na cvetenju več skoro 75 dana a još mliječne. A vlaga ubijala, skoro se več snijeg najavljivao, a one mljiečne.




Onda je sve išlo VRLO brzo. Za par dana polovina kristala je išlo u braun, poslednja je pala White Widov 04.11. Groblje, koje je ostalo za njima izgledalo je ovako

 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Evo za kraj još jedan filmič iz kraja 10tog mjeseca.

http://www.dailymotion.com/video/x191fnh_20131004160932_lifestyle


Organsko gnojivo - majka božja.
Sunce - super
Oblaci - sranje
Vlaga - katastrofa
Green House - khm. Mogli bi pričati mjesecima o tome. Ako je jesen takva, kakva je bila ove godine onda to nije idelano mjesto za naše ruže. Paradjz je ove godine svima, za koje znam, da su ga držali u staklenjacima iztrulio. Dakle savjet. Svi, koji hočete u GH uradite to u godini, u kojoj če biti lijepa, suha i sunčana jesen. :)

Greške koje sam napravio;
Nije baš puno iako je jedna kardinalna. Lijenost. Za 4 ruže u takvim uslovima skoro bi trebao zaposliti radnika jer sam ja prelijen. Vegetacija na suncu je tako brutalna, da scrog nije najbolj odabir. Ja sam se početkom osmog mjeseca jednostavno izgubio. Đunglu koja je izrastla, više nisam kročio i ostala je đungla. Da sam radio svoj posao, bilo bi više vazduha, manje truleži, itd ali težko je to objasniti nekome, koji to nije probao. U indooru mogao bi manikirati verovatno 100 ruža a tu nisam uspio 4. Sunce + 4 mjesece vegetacije su kombinacija za Opa Cupu ili Maria (hahaha, prijatelji moji, vi ste radnici, ja sam ljenština). Ali nije da se žalim na bilo šta. Količina bila je više nego dovoljna za puno toga + 60 ml ulja, koji je bio i glavni cilj ove priče.

Smoke report. Uh. Sve ubija ali to što radi White Widow je skoro nemoguče. E, da ne zaboravim. Kada sam poslednji put radio smoke report kritikovao sam vaporizer. Imam dva vaporizera. Extreme Q 4 i Davinci. Uhuhu. Oba dva vrjede svakog centa. Bez vaporizera ja više ne bih mogao pušiti ali mi je trebalo puno, da bih skontao, da kod vaporizera ide sve polako.

Evo, dragi moji, to je kraj priče.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Kad je jedan član foruma upitao Rick Simpsona koje je najbolje gnojivo za biljke, ovaj mu je bez zadrške odgovorio: "Horse shit" :kackepieksen:

Ako trebaš radnika za sljedeću godinu- oglasi se na forumu....
Inače od jednog člana foruma sam upamtio - pušenje trave te ne čini ovisnikom, ali uzgoj te čini ovisnim - potvrđujem :dada
Verona :respect:
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
mazar je napisao(la):
Kad je jedan član foruma upitao Rick Simpsona koje je najbolje gnojivo za biljke, ovaj mu je bez zadrške odgovorio: "Horse shit" :kackepieksen:
To si mi prijatelju rekao, kada smo se vidjeli i ja bi mogao sada slobodno tvrditi, da je na osnovu mog iskustva fantastično gnojivo. Toliko je neagresivno (konj ima vrlu lošu probavu za razliku od goveda), da sam skoro uvjeren, da bih mogao saditi direktno u konjski izmet. Napominjem! Čisti izmet, bez piljevine ( ili neke druge stelje) prepojene sa urinom! Dakle kada netko vidi na putu brdašce horse shita, koje "neodgovorni" jahač nije uklonio iz puta, to brdašce je dovoljno barem za pola outdoora, a možda čak za cijeli indoor (ako se indoor ne nalazi u bivalnim prostorijama) sa 1 mjesečnom vegetacijom - mislim na jednu biljku!
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
mazar je napisao(la):
Kad je jedan član foruma upitao Rick Simpsona koje je najbolje gnojivo za biljke, ovaj mu je bez zadrške odgovorio: "Horse shit" :kackepieksen:

Ako trebaš radnika za sljedeću godinu- oglasi se na forumu....
Inače od jednog člana foruma sam upamtio - pušenje trave te ne čini ovisnikom, ali uzgoj te čini ovisnim - potvrđujem :dada
Verona :respect:
Ovo je nevjerovatna istina!!! Pita mene moja draga zašto ne pušim kao prije? A ja njoj kažem da mi je veći užitak baviti se biljkama,i kad bi mi netko to oduzeo pao bi u tešku depru :(
Verona i ekipa,moj DUBOKI naklon :clap:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro si to odradio. Kažeš, radio si greške. To slijedi svakome, na tome svi učimo. Ja sam imao
Isto iskustvo u plastenjaku ko ti. Mjesec dana kiše i vlaga ubijale su sve. Svaki dan natezanja
Sa pljesnijo, da popizdis. Sta sam ja zaključio za regularne strejnove.
Sjeme daš na kaljenje tek početkom 7 mjeseca. Odradis supertopiranje, možda još jedan toping
I lst. Od sredine 8 mjeseca nije dobro vise obrezivat, jer to pospješuje nastanak plijesni.
Zemlju gdje sadis promjesas sa pola supstrata može plantela balkonima i 10% komposta.
Kasnije gnojis sa; uzmes kantu od jupola početkom maja. Nakosis koprive i sve bilje sa puno
Zelenja i napunis kantu, staviš malo komposta i daš malo melase, ako je nemaš oko 0.5 dl
Šećera. Na to staviš ciglu i nalijes puno vode. Pustiš mjesec dana, da fermentira.
Možeš stavit suve alge, malo bio briketov za gnojenje itd. Med fermentacijo 1 x terensko
Promjesas. Poslije mjesec dana procjedis kroz grubo sito. Tekuće gnojivo sto si dobio
Razrjedis 1 dl gnojiva sa 10 litara vode. To mozeš upotrebljavati kod svakog zalijevanja
U vege fazi. Za cvet fazu napraviš isto gnojivo, jedino poudarak je na biljkama koje
Imaju cvjetove ( stavis cvetove )i aromatičnim biljkama, meta, melisa, itd.
To tekuće gnojivo možeš upotrebljivat i u indoru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
CilI je napisao(la):
To tekuće gnojivo možeš upotrebljivat i u indoru.
Ja sam "plac" prije sadenje izdatno pognojio, prekopao (težko bi se našao tako sređen vrt) i to je sve. Tokom uzgoja nisam ništa gnojio osim zalivao par puta sa vodom, u koju sam 48 sati prije ubacio konjski izmet i malo promješao. Verujem, da je to bilo potpuno bezveze. Hrane je bilo u zemlji za čitav grow i cure nikada nisu pokazale, da bi jim bilo što falilo.
Ideja sa štartom u 7 mjesecu je garant jedna od opcija ali ja bi, ako bi grow ponavljao u tim uvjetima, verovatno uradio nešto drugo. Nervira me misao na cca 3,5 m2 mreže za samo jednu ružu, koja bi išla u sredinu GH, koji je dimenzije cca. 4x2 (još malo manji) i mogla bi se stvarno bogato razširiti. Težko bi samo jedna (ako baš ne bi išlo za veliku sativu) popunila svu tu mrežu ali verujem, da je bolje imati 20% viška prostora nego 1% manjka.