Green House A.M.S. - Prvi grow - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.05.2012
27
0
0
32
Sorta: Green House A.M.S.
Način uzgoja: outdoor
Prvi grow ikad.

Malo sam kasno počeo, ali bilo je to i zbog financija i neodlučnosti. Poticaj mi je na kraju dao odgovor na forumu da još imam vremena.

Sjeme: 5 sjemenki AMS-a sa 19% THC-a i prinosom do 800g po biljci.
Ne očekujem puno, ako ću imati 10-ak% (makar to ne mogu izmjeriti, ali mogao bih procjeniti) i 100g po biljci, bit ću presretan.
Sjeme dolazi uskoro, klijanje počinje ovaj tjedan.

Imam nekoliko siteova, koji su jako udaljeni jedan od drugog, i vjerojatno ću ih na 2 od tih mjesta zasaditi.

Prva zemlja će biti crnica, a na site ću donijeti i mrvicu stajskog gnoja (savjet - da ili ne?) koji bi izmješao sa crnicom i još mrvicom zemlje sa sitea, a oko te lokacije 50x50 bi postavio onu mrežastu ogradu (ovo tu: http://www.wirefencehq.com/wp-content/uploads/2012/01/wire1.jpg ) da budem siguran od srna i drugih živina. Od ljudi sam siguran.

Hrana za cvijeće, ono za vegataciju ću kupiti u idućih par dana, a nabavit ću i NPK gnojivo. Navodno je 6-6-6 sasvim OK.

Updateat ću redovito sa slikama, i nadam se da će dobro uspjeti.

Pozdrav i sretno svima ove godine sa uzgojem!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Dobrodošao na forum,želim ti sreću i slikice ćim prije.
Što se tiće gnjojiva ja bi se držao provijerenih metoda,imaš tema na forumu
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ne mogu ovo ne pitati, jesi ti lud čovječe? kakva ograda? tko je vidio žicu postavljati u sred šume, da netko to vidi odma bi znao da je nešto tu i išao bi gledati i eto sranja...

nemoj ovo krivo shvatiti ali ograđivanje je stvarno vrlo loša ideja...

najbolje je negdje na sajtu ostaviti krpicu natopljenu ljudskim znojem i srne neće prilaziti (a ionako ti neće popasti biljku, ja sam naletio na srnu na svom sajtu i nije takla biljke)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
mani se zica nece srna jesti vutru niti iko,a za prinose nemoj je samo pustiti da sama raste makar je topiraj povecaces lepo rod
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sretno majstore, i cim izrastu daj nabaci neke slike da prokomentiramo jos :) sretno jos jednom i pazi se :)

peace out!
 
01.05.2012
27
0
0
32
OK, žica onda ispada... ma zabrinuo sam se jer piše u nekim threadovima o uzgoju da znaju zečevi i srne pojesti malu biljku...
@not smoke: ne znam jel da radim topping ili LST sa savijanjem i vezanjem biljke... LST je kao sigurnija jer biljka ne pretrpi stres kao kod rezanja vrha.
 
01.05.2012
27
0
0
32
Vidio sam to ali zanimaju me iskustva jer nemam destilirane vode a ne bih htio upropastiti sve... i pH, koliko je bitan jer u mom vodovodu je malo iznad 7?
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
ma opuŠteno moŽeŠ direktno,ako baŠ hoĆeŠ moŽeŠ da staviŠ vodu da prokljuČa pa kad se ohladi 1 kap limunovog soka ili zrno limuntusa
 
01.05.2012
27
0
0
32
Pojeo sam jogurt, oprao čašicu, natočio vode i ubacio 2 sjemenke. To sam zamotao u plastičnu vrećicu i stavio u ormar. Rezultati stižu sutra, ako je sve OK, na klijanje idu i ostale 3.

P.S. Možda si umišljam pa me zanima nakon koliko vremenski sjemenke počnu bubriti, ako je to itko pratio?

Edit: Evo dvije slike...
DSC00036.jpg
 

Prilozi

  • DSC00035.jpg
    DSC00035.jpg
    202 KB · Pregleda: 61

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
sviđa mi se tvoj stav oko uroda i toga, trudi se i rezultat nece izostati
ako se bojiš da ce ti crne srediti bilje onda možeš u poljoprivrednoj apoteci kupiti insekticid za divljac i nece ni blizu (mada bi ih ja ceka sa puskom, pa bi i neka vecera uletila :eyebrows:)
neznam za ovo u vodi klijanje, ali ja bi stavio u toaletni papir ili ubrus, samo preklopis par sojeva, stavis u neku kutiju (npr od CD-a), natopis to prokuhanom vodom i prekrijes jos slojem papira i njega natopis i zatvoris kutiju i stavis u najlon i za neka 3-4 dana bi trebale proklijati
sretno
 
01.05.2012
27
0
0
32
Hvala vam svima :D naravno, trudit ću se oko biljaka, napisao sam već, frendovi sa malo brige imaju biljke od 2-3 metra i prinosom 100 grama od nekih divljih sjemenki koje vade iz uličnih vrhova, ili ona smeća u stilu 50 sjemenki za 20 kuna - mogao sam ih i ja kupiti. Ovo je ipak nešto kvalitetnije pa bih uz trud trebao dobiti najmanje dvostruki prinos - 200 grama. :D

Evo izvješće za kraj prvog dana:
Dan 1: 9. svibnja
15:00
Sjemenke su stigle i 2 od 5 su stavljene u mlaku vodovodnu vodu, u čašu od jogurta, sve zamotano u vrećicu i stavljeno u ormar.

19:30
Sjemenke izgledaju obećavajuće. Jedna je potonula i na ljusci kod "izdanka" (ono okruglo gdje izgleda kao da se držala još u cvijetu) su se nakupili mjehurići zraka. Život počinje :)
Druga još uvijek pliva i neće potonuti nakon par uranjanja sjemenke prstom. Vjerojatno joj treba malo vremena.
Sutra je vrijeme za novi jogurt da mogu uroniti u drugu čašu preostale tri sjemenke.

Update: 20:20
Ubačene preostale 3 sjemenke. Zašto čekati?

I BTW, ovo su upute za klijanje sjemenki od Green Housea gdje sam ih i kupio: http://www.greenhouseseeds.nl/shop/germination.html
 
01.05.2012
27
0
0
32
Drugi dan.
Dan 2: 10. svibnja
14:45
Sve sjemenke su potonule i napuhnule se, dobile su više oblik kuglice nego izdužen kao u početku. Jedna i dalje ispliva kad se protrese voda ali potone kad se pogurne prstom.
Stavljene u vatu i toplu vodu (~25°C), potopljene do kraja u istoj čaši, opet na tamno mjesto.
Slike:
Sinoć:
d001_03.jpg

Danas:
d002_01.jpg


Like Mike je napisao(la):
Za koliko dana ti je stiglo seme? Ja pre nekih 35 dana narucio i jos uvek nista,isto preko GHS-a..
Za 9 dana.
 
01.05.2012
27
0
0
32
Može mi netko objasniti kakav je to bio zvuk onako umjereno tihog pucketanja kad sam im natočio tople vode? Jel to možda puketanje ljuske dok klica kreće van?