Grejanje pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Grejalica ce verujem raditi posao za boks, ali efikasno sa potrosnjom od 400W bas i ne deluje.
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
E sad ovako... moji saveti...
Uzmi dva keramička grla i dve sijalice od po 75W sa većim "balonom".
Montiraj grla i sijalice.
Aluminijumskom folijom obmotaj sijalice, neka folija lepo obavije grla (možeš i tanjom žicom da stegneš oko keramičkog grla).
Dobio si grejač od 150W.
Neka ti unutrašnji ventilator za biljke duva po njima.

Nabavi termostat koji će ti uključivati ventilator za "promaju" kada temperatura u box-u pređe npr. 26-28C
https://www.aliexpress.com/item/DC-...32713223813.html?spm=2114.13010608.0.0.GVf405
A ako ne možeš da nađeš ili sačekaš dok dođe iz Kine, imaš i ovu verziju (mehaničku)
https://www.euroimpex.rs/artikli/de...digy/grupa/delovi-za-rashladu-i-klimatizaciju
On ima dva radna kontakta, tako da možeš da ga podesiš da se uključuje kad dostigne temperaturu (za hlađenje). Histerezis (uključivanje - isključivanje) mu je u 2 stepena, znači ako uključi ventilaciju na 28 isključiće je na 26... ili kako podesiš.

Mehanizam rada:
U toku rada tj. grejanja sijalica, unutrašnji ventilator meša vazduh u box-u i greje box tako što "skida" toplotu sa CFL sijalica i "grejača" od klasičnih sijalica (ako je malo 150W, slobodno dodaj još neku).
Kada se dostigne ciljana temperatura (najviša), uključuje se ventilator koji pravi "promaju" i menja vazduh u box-u.
Kada se hladnim vazduhom obori temperatura za ta predviđena 2 stepena, ventilator se gasi i ceo proces kreće ispočetka. To se inače zove "povratna sprega"

Mislim da je u tvom slučaju mnogo manja šteta povremena ventilacija (izmena vazduha), nego preniska temperatura.

Želim ti srećno... ovaj TOPLO u grow-u.
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ovu grijalicu sam namjerno postavio da se vidi da postoji instant riješenje,bez Kineza,omatanja žarulja i ostalih komplikacija...
Postoje razne alternative za zagrijavanje boxa ili predprostorije i već se pisalo o tome,čak sam koristio jednu,upravo to sa sijalicom;)...
Ovo mi se samo učinilo kao zgodno riješenje za zagrijavanje male kvadrature,nije skupo,ima ugrađen termostat i definitivno lijepše izgleda od diy grijalica (bar od moje) :rolleyes: ...
Peace:cool23:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
40e za ono malo govance je brat-bratu skupo !

Sa tako malom snagom nece se gasiti,pa mu dodje na isto ako ne i veca potrosnja,a i verovatno greje samo 10cm od sebe... Onoj grejalici od 1000w/2000w (17e) treba mnogo manje vremena da zagreje box... Tako mi se makar cini. Trebalo bi probati iako te necu nagovarati da kupis ;)
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Momci,
ako je u prostoriji hladno, grejalicom bez kontrole protoka hladnog vazduha samo gorite kilovate i grejete u stvari taj prostor.
To je isto kao kad bi leti u stanovima radila klima pored otvorenih prozora.
Pomoću termostata grejete prostor CFL i klasičnim sijalicama i "po potrebi" ga provetravate. Ali kako ko voli :)
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Možda ne paše svakom ta grijalica ali što se tiče mog slučaja,mislim da je to dobra stvarčica za moj underground box ;)...
I dalje mislim da 250kn i nije neka investicija za hobi poput ovoga,ipak govorimo o brigi za živa bića :bocni::!
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Pazi samo ako uzimaš preko ebaya da uzmeš za europske utičnice jer mi se čini da ovo sa slike nije za nas europljane... sve u svemu ja ću danas uzeti u njihovom dućanu ako imaju pa probati,za dan,dva javim dojmove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Squerlz

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Vjerovatno će raditi dobro. Jedino nigdje ne vidim kolika je garancija ;) ako krepa da se može zamijeniti.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Pazi samo ako uzimaš preko ebaya da uzmeš za europske utičnice jer mi se čini da ovo sa slike nije za nas europljane... sve u svemu ja ću danas uzeti u njihovom dućanu ako imaju pa probati,za dan,dva javim dojmove...
Ima da se izabere eu plug ;) Vazi ja morao da odem do banke da napravim karticu da se poveze sa peypalom taman da vidim kod tebe kako ide pa da uzmem i ja ;) Naravno ako valja...
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Evo da ispričam prvi dojam...
Namjestio sam grijalicu na 22c i namjestio tajmer na njoj da se ugasi kad se upali lampa na večer. I tu sam skužio da tajmer na grijalici treba svaki put iznova paliti kad joj istekne vrijeme što znači da bi grijalicu trebalo svaki put paliti nakon gašenja lampe,tko je doma kraj boxa u to vrijeme to je ok :)....
Meni ta opcija ne paše pa ću grijalicu spojiti na moj digitalni tajmer i automatizirati vrijeme da se pali samo po mraku svakih sat vremena,to bi u cvijetanju bilo 6 sati grijanja.....
E sad tu ulazi drugi problem. Kad se tajmerom gasi/pali grijalica,ona ne kreće od zapamćenih postavaka nego u fulu počne puhati,a to je sa 32c :puuuh::

Ovo je prvi dojam i treba se još igrati ali evo par slikica...

Temp i vlaga sa lampom upaljenom...
P1150153.JPG
Uključio sam na 22c na prvoj jačini...
P1150154.JPG
...ovo su mjerenja nekih sat vremena od gašenja lampe... P1150182.JPG
...na ovaj tajmer ću spojiti grijalicu..
P1150177.JPG
Ali to nije sve...
Izričito je naglašeno da ju treba prištekati u zid,nikako na produžne,t-utikače i ostalo ...
Ali evo ja ću je testirati u extremnim uvjetima,spojeno je preko dva produžna i još ću spojiti na digitalni tajmer... Vlaga mi je inače u mraku bila uvijek preko 90% i sad ću vidjeti oko 20h što kažu daljnja mjerenja....
Do onda razmislite da li je to što vam trebao_O...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Squerlz

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ja mislim da ima prodju jos da vidimo makar jedan dan kako ide i da kupujem kod kineza kad nas srb tv sop samo jastuke i ostale gluposti nudi :(
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Evo išao sam vidjeti stanje temp/vlage nakon 5 sati grijanja novom grijalicom. Stanje i nije loše s obzirom da sam ju namjestio da minimalno grije. Namještena temperatura na grijalici je bila na 22c a stanje u boxu i ispred njega u 20h je bila 20c i spustilo je vlagu za 20%.
Prije je bila vlaga po noći 90 i više a temp mi je bila 15-18. Prepostavljam da sam grijalicu uključio na 24,25c da bih dobio skoro idealne noćne uvijete.
Za sad sam zadovoljan grijalicom :thumb:

Sutra ću je testirati sa tajmerom pa javim kako ide grijanje sa početna 32c P1150203.JPG

P1150200.JPG
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Evo malo dojma drugog dana testiranja grijalice ali sa tajmerom. Prvo sam na tajmeru namjestio da pali grijalicu svakih sat vremena ali se to nije pokazalo kao dobar plan,ne stigne se tako održavati optimalna temperatura... Grijalicu treba držati upaljenu cijelo vrijeme dok je mrak,samo joj treba naći povoljan položaj s obzirom da puše na najjače,ako se spaja preko tajmera....

ovo je temp nakon što je grijalica puhala svakih sat vremena... (ukupno vrijeme testiranja 3,5 sati mraka)
P1150208.JPG
ovo je temp nakon što je grijalica konstatno puhala 2 sata bez gašenja...
P1150217.JPG

Mislim da će ok raditi u nekim izoliranim malim kvadraturama ali u uvijetima poput mojih neznam kakva će se grijalica pokazati. Još nije došla prava zima pa nema ni nekih pravih testiranja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.