Gricka vjestica...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jeste li procitali ovu knjigu,tj ovaj niz knjiga oji se sastoj iz sedam delova,sedam knjiga...
Puno mi se svidela pa sam zeleo da otvorim posebnu temu,uz moju preporuku...
Ljubavni roman,pun raznih dogadjaja i zlocina koja crkva pravi u to vreme...

19469.jpg


Pocetak :

"U dubokoj noći crni oblaci. Munje sijevaju po gričkim krovovima i kaptolskim kulama. Odsjev bljeska pada po tamnom mostu nad nabujalim potokom koji dijeli grad na brdu od Kaptola. Tutnje gromovi crnim nebom, zemlja se trese. Ljudi u kućama ne spavaju, pale svijeće, krste se; strahuju nije li propast svijeta. I kum Matijak bdije u svome mlinu na gričkoj obali potoka, u blizini mosta. S njime su znanci. U kutu sjedi kovač Klement. Iz mrkih, obrvama zaraslih očiju viri mu strah. Stolar Boltek nemoćno je složio ruke na koljenima. Pred njim je prazan vrč. Bura divlja nad krovom. Boltek se trese, pa će Matijaku, čvrstom i snažnom mlinaru: -Oj kume, moj je pehar presušio! -Još ti nije dovoljno, kaptolska mlako! U to doba ne si lazim nikome po vino, a možda ćemo začas zajedno s mlinom plivati u potoku. -Kad već moram u diku nebesku, tada bar neću poći že dan, jer... - Bolteku zamre riječ na usnama... "​


Download linkovi :​



PS. Cetvrta knjiga (Suparnica majke Terezije) se sastoji iz dva dela,da ne mislite da sam dva puta postovao link...​


Enjoy​
 

Loa

31.07.2008
7
0
0
35
I meni je to super knjiga te također svima preporučam da je pročitaju.
Na žalost, čitala sam je prije 8 godina pa sam dio zaboravila, ali mogla bi pročitati opet da se prisjetim