Grijanje box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Drage moje kolege... koliko Watta - toliko grejanja!
Izlazni ventilator će vam pojesti svih tih 55W dok kažeš keks.
O bacanju para, da ne govorim.

Uzmite jedno keramičko sijalično grlo ili više njih pa na više mesta sa manjom wattažom rasporedite temperaturu. Najobičniju sijalicu zašrafite onda u to grlo, uvijte u aluminijumsku foliju jer ona ne propušta svetlo (malo nagužvajte da bi dobili "rebra") i dobili ste grejač tolike wattaže koliko vam je sijalica (jer, beznačajno ona svetli koliko greje).

Prošle zime sam grejao box na sledeći način:
Izduvni vent sam okrenuo i stavio da bude uduvni, tj. da duva odozgo preko LED panela gurajući topao vazduh nadole (jer on oće sam na gore).
On je preko termostata povezan da se uključuje kada temperatura pređe 22C.
Unutar box-a su dva velika ventilatora stalno duvala preko panela i cirkulisala vazduh (LED neće spaliti biljke kao HPS) hladeći panel a grejući box.

Sve to je radilo dok nije stigao "ledeni talas", a onda je ipak morao da ide mali uljani radijator od 900W (nije radio na najjače - i uz termostat mislim da je trošio nekih 250-300W na sat).

Da zaključim - ovo štapno grejno telo može za tople leje gde nema stalne cirkulacije vazduha, što nije kod nas slučaj. Moj savet - ne bacajte pare!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and blaske
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
http://www.topshop.ba/rovus-handy-heater-aparat-za-grijanje/

Samo ga ukljucis u uticnicu i to je to , jako malo prostora zauzima. Plus nije toliko skupi, 25 eura
  • Plastična baza
  • Keramički element za grijanje
  • 370 W
  • 220-240 V
  • Podesivi termostat
  • Dvije brzine protoka zraka, pa ujedno sluzi i kao mali ventilator
Planiram poceti za par dana s growom pa cu ga i testirati. Za sada izgleda kao dobra stvarcica, ali avim jos informacija dok probam
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Logicno je i ovo sa sijalicama sto kaze @Zlochika stavis sijalicu 100w u neku konzervu od farbe ili nes kafe i dobijes grejac od toliko wati samo ne znam koliko je to sigurno jer sijalica je u plafonjeri ili nekoj lampi koliko toliko otvorena i ima hladjenje,a ovako da je zatvorim u neku konzervu ne znam sta moze da se desi kada se to zagreje?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Obična kuhinjska alu folija, lepo prima i odaje toplotu, a ne propušta svetlo.
Ne trebaju nikakve konzerve i slično.
Keramičko grlo, da se ne bi istopilo od toplote.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
To sam i ja pikirao za box ali uzeo uljni jer nisam mogao cekat dostavu. Kad nas nisam nasao da ih ima za kupit.

Palo mi na pamet da kupim dva komada za kupaonicu umjesto onih ljestvi elektricnih koje kostaju ko da ih od zlata rade. Meni ne treba za vrijanne bas nego cisto da susi rucnike. Sta mislite jeli to sigurno uopce tj jeli namijenjeno da se tako koristi? Na ebayu vidim pise bathroom ali ne znam dal bi bilo ok direktno na njih stavit rucnike...
gle-..ovo ti uopche nije losha ideja...u vegi bi to moglo pomochi i za podizanje vlazhnosti..i to upravo onako za shto su i namjenjeni ti kupaonski ( ljestve ) grijachi...tj. okacish mokre ruchnike..grijachi griju,ruchnici isparavaju..i eto ti rijeshenja ( ne znam koliko su dobri za zaista malene prostore..jedino tu vidim problem + treba vidjeti kolika im je potroshnja-ako ti je to bitnija stavka...)
meni se svidja ideja ponajvishe zbog jednog growa koji se odradjuje upravo u kupaonici koja se ne koristi...tako da instalacija tih "ljestve grijacha" u toj shemi meni ( tj. pacijentu kojemu pomazhem oko tog growa ) dodje idealno...tak da,ak nishta drugo..hvala na ideji ( podsjetniku da to uopche postoji ) Long balls Larry
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ono sto mene zanima je na koje brojeve da spojim grijac na struju.A za stc razumijem...ali ako hocu raditi sa timerom(15 min grijanje,45 min nista)kako bi mi bilo najsigurnije spojiti?Sad sam spojio na 5 i 6.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ok, preporučam koristiti barem zaštitu od grijača pa bi njega spajao na kontakte 3 i 6.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
ok, takav nemam :D treba mi sad samo slika bočno gdje se vide oznake od kontakata :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
pretpostavljam da su ostala dva "heating" i "cooling"
grijač spojiš ovako: jednu žicu od grijača spojiš skupa sa plavom žicom na stc-u.
drugu žicu spojiš na jedan slobodan kontakt gdje piše "heating"
i sad odrežeš komad žice cirka 2-3 cm i spojiš jedan kraj te žice na drugi slobodan kontakt od "heating" a drugi kraj žice spojiš skupa sa smeđom žicom.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ok, znaci grijac ide na broj 6 i broj 1, s tim da malo zicom spojis broj 5 i 2.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Cekam ko ozeblo sunce druze:D
Nema beda drug..mozes i ovdje ili na pp..kako tebi odgovara..pomalo i hvala ti puno:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nero