Grijanje prostorije sa toplim zrakom iz boksa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bok ljudi,

evo pomalo ce temperature prema dole pa vec neko vrijeme razmisljam o tom da fleksibilnu cijev za ispuh iz boksa prebacim u prostoriju u kojoj boravimo. Trazio malo po googlu i ljudi to rade. Nisam nasao neke velike minuse osim tog da bi mogla zarulja grunut i jasno svo to staklo i vjerojatno plinove i sta vec izbacit u taj prostor. Taj dio bi bar djelomicno rijesio stavljanjem nekog filtera na kraj te cijevi, recimo neka najlonka dok ne nadem nesto bolje.

Malo sam i istrazivao o idealnoj razini vlage u prostoru di se boravi i vidim da se savjetuje izmedu 30-60, a negdje kazu da je oko 45 idealno. Meni je u boksu trenutno oko 60, ali kako grow napreduje vlaga u boksu bi trebala padat, a i nije uzeto u obzir da je to vlaga u boksu, a ne vlaga koja je prosla kroz hood gdje gori zarulja od 400w. ona je sigurno dobar dio te vlage "osusila". To bi izmjerio kad skinem cijev pa cu bit siguran koja je razlika imedu razine u boksu i one na ispuhu..

Jeli ima nekih drugih problema koje bi trebalo uzet u obzir? Kakva su vasa iskustva ili misljenja o ovom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Pa ono drugo nije loša ideja da se iskoristi box i u tu svrhu.

Npr ko ima cooltube izvede cijev i stavi aktivni ugalj da se vutra ne osjeti uz to kroz aktivni ugalj prolazi topli zrak, ili ko nema cooltube izveden cijev i ventilator vuče topli zrak, a kroz cijev ide van box i spaja se na aktivni ugalj i izlazi topli zrak bez mirisa vutre u prostoriju.

Tako sam ja skontao.:joint:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ja imam filter-turbina-hood-flex izolirana cijev. razmisljam posto taj zrak ide kroz filter, kvaliteta tog zraka bi morala bit u redu. miris jasno se nebi trebao osjetit. mislim da cu napravit ovo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
prvi grow sam imao takav setup gdje mi je grijalo sobu. posljedica je bila plijesan po zidovima, vlazna roba i dignuti parket od kondenzacije sa prozora i balkonskih vrata. ja sam npr zaljevao sa 20L svaka 3 dana i tih 20L ti ode u prostor. vlaga na max.
ak neki jaki odvlazivac moze to hendlat, onda ok. al ces potrosit gro struje na odvlazivac.
a mozda i ne trosis tolko vode imas veci prostor pa mozda i ne bude tolko drasticno...al da. samo o vlazi razmisljaj, to ti je veca briga od eksplozija :)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Ok,imao si isto neki cool tube ili hood? Nekako si mislim da bi se ta vlaga u tom zraku iz boxa morala osusit prolaskom kroz tube/hood ali nagadam. Budem probao nakon sljedeceg zalijevanja stavit higrometar na kraj cijevi da vidim koja je razlika naspram boxa
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
ja sam trenutno prisiljen tako radit i ne pokazuje se bas dobro..... bude fino toplo ali i sto @Stipe kaze pljesan se hvata po zidu...Ulazna vrata ,sreca sto nisu drvena jer bi se odavno "napuhnula" koliko se cijedi po njima. isto je i s prozorima... zato je kroz dan sve otvoreno da se ta vlaga razilazi. al eto snalazim se kako mogu ;):D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
montiraj dodatnu turbinu na prozor koja ce ti cijelu sobu/stan ventilirati. funkcionira i ta varijanta...jedino sto moras vise grijat :D
ja sam probio rupu kroz zid i turbina mi direkt vuce iz boxa van. super rjesenje...al velim, malo skuplje grijanje preko zime