Grijanje startera i prigušnice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.02.2011
15
5
3
40
prvih 10-15 growova odradio sam sa hps 250 pa sam sad prije dva dana kupio 400 spojio sve radi sve pet ali sam primjetio da poslije par sati rada starter i prigusnica se zagriju dosta nemogu ih rukom dotaknuti i imaju neki cudan miris kao da nesto izgara.guglao sam i to je kao normalno ne razrade.inace to je u ormaru visokom 2m na vrhu ormara vani su starter i prigusnica a svjetlo je naravno unutra i spaja ih 1 m kabela e sad dali tje to normalon da se to tako zagrijava jer sam se malo uspanicio pa sam smontirao i jedan ventilator da i u to puse
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
normalno je da greje,ali nije normalno da ti to samo tako stoiji na drvenom ormanu... stavi ispod nje azbesnu plocu i nemas problema,i jos nema potrebe da je hladis. a to sto smrdi je zato sto je novo,nestace vremenom...
 
27.02.2011
15
5
3
40
ne sve je ok fino spojeno prema nacrtanoj shemi sve radi lampa i sve ali mi bas i nije drago da se tako to jako grije raspitao sam se i tamo gdje sam kupio pa ovaj nema pojma ali ok valjda to tako treba biti nisam jos do sad imao 400w pa neznam ali sam stavio ventilator da puse i u to pa kako sad bude
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Slobodan ti je sve rekao...to mora grijati, ipak prolazi 2 ampera kroz to...preko 80°C sigurno mora biti dok radi...i smrad ce s vremenom nestati...dok se lak zapece... =)
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
i meni je u pocetku bilo frka to sto se greje,polozio sam je na obicnu keramicku plocicu i sljaka bez problema...ne brigaj...
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
nađoh odgovor koji sam tražio. ja imam prigušnicu za hps-icu od 150w i na dodir je vrela da ne možeš sržati ruku 1 sec na nju, ali sada vidim da je to normalno. Stavit ću ispod nje debelu zidnu keramičku pločicu ( istim pločicama mi je obložen zid iza kamina ) i mislim da je problem riješen.....LEGENDE STE SVI
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
stara tema,olidoboli xD al' lepo je sto iskazujes odusevljenje forumom.
ja cu samo dodati da meni (250w)stoji na debljem komadu drveta(iverici) i nikakvih problema nemam-ne moras juriti bas keramicku plocicu,to hocu da kazem.ne razvija bas toliku temperaturu.