Grisnakova CFL ljetna svaštara (domaja, NLauto / top, lst, hst)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Update time :)

Presadio sam NLauto u pot od 10l. Florabella+10/15% perlita. Strasno slabo napreduje, neznam koji je k. :mad:Danas ima 9 dana i nekako je slabasna. Ali ok, ide, na novim nodovima nema naznaka retardacije.
Domaja ide ok, prebacena u pot od 5l, danas sam joj napravio HST, na suncu se odmah digla...
Obe bilje su dobile zaljevanje i po pola doze Novalona 12-48-06. Stojte mi dobro i veselo :D:razvaljen:::razvaljen::

nla.jpg d1.jpg d2.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Neznam, misleci da fantaziram :razvaljen:: gledam po svojim starim dnevnicima, bilje su bile bolje, jace, vece...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Mislim da se ukorijenjava još, kad ispuni teglu naglo će krenuti a s ovim fosfornim poticajem mogla bi za tjedan dana popizdit ako ju ne skuri prije. Javi stanje sutra :watch:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Nebi je trebalo skurit, pola doze pola sata nakon vode, mislim da ce bit ok. Barba u apoteci mi je rekao da mu je to za razvoj korijena najbolje sto je dosad koristio. Vidit cu sutra :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Neznam, misleci da fantaziram :razvaljen:: gledam po svojim starim dnevnicima, bilje su bile bolje, jace, vece...
Nemoj gledati po starim dnevnicima i nemoj nikad usporedjivati svoje biljke s nekim drugima,to ti kolega ne vodi nigdje osim u neke crne misli da nesto ne stima,da kasne ili da im fali nesto i onda u pokusajima da sustignes te biljke iz proslog dnevnika sjebes sasvim dobre biljke u sadasnjem growu :)
Znaci samo furaj dalje i gledaj da budu zdrave,ostalo ce doci s vremenom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Takav ili sličan npk preporuča i @SLO-Era, Vučitelj mog Vučitelja, skepsa je zbog friške zemlje i doze. Automatik je pa možda dobro odreagira. Pratim :popcorn::
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@1310 ima si pravo, kotiledoni su pozutili, sad neznam jeli ju NovaloN skurio ili sam je prevodnio... Nisam pametam, ali mislim da je prevodnjena. Ne preostaje mi nista drugo nego cekat par dana pa vidit :/

cot.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ako nastavi negodovanje, presaduj jbg. Neznamo dozirati dok su ovako male pa je sigurnije samo dobra zemlja. Ja sam shvatio da taj fosfor i kalij ide samo jednom na samom početku a i to bi moralo biti jako mala doza. Najbolje naucimo na svojim greškama pa ako tako gledamo, super, položen ispit.
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Northern Lights je strašno izdržljiva biljka, a smio bih reći i generalno prilično podcijenjen strejn.
Sadio sam i Sensijeve i RQS-ove, nikada nisu podbacile.
Nemoj ti odustati od nje, kladim se da neće ni ona od tebe. :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@1310
NLa je dobila samo jednom NovaloN, pola doze, mozda i mrvicu manje, evo sad gledam kotiledoni su sprzeni, prvi listovi imaju male naznake mjenjanja boje prema zutoj, ovi gore su ok. Pipam zemlju suha je, tako da cu sutra napravit mali flush pa vidit sta dalje. :)

@nostromo
nema kume odustajanja :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Situacija je sljedeca :)
NLauto je napokon krenula, prestalo se sirit zutilo. Napravio sam joj flush, dobila je duplu dozu cvjetala, ide sad to fino, nadam se da nece bit problema :D Ostaje do kraja vani.

NLa2.jpg
NLa.jpg

Domaja je ujutro 2 sata u boxu (temp 28-30), a ostatak dana je vani na suncu. Vratim je u box jer je na 12/12. Dobila je punu dozu cvjetala. Ostavio sam joj samo 2 vrha. Nema nikakvih problema, ide ko sat.

domanchero.jpg

Domaja u vrtu je prezivila, nevjerovatno, gusjenice su nemilosrdne, ali bilja se neda, mala je ali gura :D :D

dz.jpg

S obzirom da je uglavnom sve zavrsilo u outu, ostaje mi samo da zamolim @Vutragenjo da mi dnevnik prebacis u vanjske (hvala :) )

edit: domaja u potu je musko (KPGS) :mad:

omudica.jpg
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Mali update :)
NLauto je napokon krenula, dobila je pola doze Hesi Blooma - malo sam je pecnuo gnojivom. Sama od sebe izgleda bljedunjavo ali ok je. Za sad mi ima oko 1o sati direktnog sunca, nadam se da ce joj to bit dosta. Sutra je pocinjem rastezat :)
Niknula mi je nova domaja, bacio sam je u veliki pot, zalio i to je to. Nema neke velike mudrosti.
Stojte mi dobro i veselo :D

nl1.jpg nl2.jpg dn1.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Proso dnevnik ispocetka, composana je dovoljno jaka a u ovom slučaju i prejaka za sam start, pretpostavljam da je žutila od toga. Mislim da pretjeruješ sa :bocni::, nema toliko svjetla da iskoristi nutreine i samo ideš ka zakljucavanju. Za bolji prinos radije presadi u 20-30L dok još stigneš. Kad poraste stvarno zdere gnoj, s hesijem je super, jos nisam skurio ni listic na automaticima, ful doza skoro svaki put i ide ok ali sljedeci put jesti ce finu, jeftinu plantelu a hesi za fem damice. :wave:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@1310 joj vec je presadjivana.. i tu je skroz bila usporila, ostaje u ovom potu od 10l. Napravio sam joj flush i dobila je nakon toga flusha duplu dozu cvjetala i zucenje je stalo, a ona poskocila... Ja ti mislim da sam kupio zemlju koja nije propisno skladistena u bauhausu (tamo vise ne kupujem u buduce - zemlja je vani izlozena i suncu i kisi, svaka vreca je probusena i tako to...) Tako da sam dosao do nekog zakljucka da joj je od starta falilo hrane. Enivej sad je necu gnojit sigurno par zaljevanja ;)

@hazeri Green House Seed Co. Imala je neke retardacije... skvrceni prvi jednolisti jer ima dva noda jednolista, odnosno drugi nod su dvolisti, pa dva noda trolista, evo sad vidim prezadnji node ima na jednoj strani 5 na drugoj 6...

Bacila je dlacice, napravio sam joj HST, topirao sam je, pa nek se izvoli suncat :D

nl1.jpg nl2.jpg