Grisnakova CFL ljetna svaštara (domaja, NLauto / top, lst, hst)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
NL nisam uzgajao pa ne mogu nista reci za tu vrstu ali automatici sa vise indike u sebi puno bolji prinos daju u vecim teglama dok sativaste rastu li ga rastu i u teglama od 12-15L. virni u galeriju, jack i pomahnitala sativa, do sad su mi automatici bili najslicniji jacku, samo manji u istim teglama posadene a puno veca je bila Nefretite u kanti od farbe 18-20L.
Lijepo ti ide pa da ne copram dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Temperature na suncu zadnjih dana su mi 43/44, sad se mislim da je mozda bilo bolje da sam ih ostavio u boxu.
NLauto je izbacila bananicu nasred grancice, cudno nesto skroz, pocupao sam tu bananicu i molim bogove.
Uboa sam jos dvije domaje i to je to sta se tice ovog ljeta... ako uspije - uspije, ako ne - hebiga. U biti jedva cekam 9. mjesec da upalim boxove jer nikad nisam volio ovisit o bogovima :D

temp.jpg nlabanana.jpg sve.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Da morat cu ih dignut u gornji red, zamjenit mjesta sa palmom i karanfilom, hvala za savjet :thumb:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Stiglo vrijeme za update :)
NLauto je dobila dva obilna zaljevanja i duplu dozu Hesi Bloom-a u zadnjem zaljevanju, evo da kucnem o drvo - fino ide, sad cu je malo pocet rastezat i to je to. Napravio sam hlada na potu kako mi je savjetovao @Himalaya Gold. Siri se i buja, a to me jako veseli :) Par fotki da se vidi progres u tjedan dana. Pistila ima sve vise tako da mislim da ce sljedeci node zabijelit :D

nl1.jpg
nl2.jpg
nl3.jpg
nl4.jpg


Domaju sam supertopirao (metoda by @CilI ), ovo radim prvi put i ispalo je ok. Jedino sto primjecujem da listovi nisu isti... Na nizem nodu su bucmasti/indikasti, okruglasti, cak podsjecaju na kotiledone, dok je je na nodu povise list full izduzen, izgleda pravo sativasto. Isto je zalivena obilno. Dobila je dozu NovaloN-a + nasao sam mjericu za NovaloN da biljke ne izgore, znaci 2 grama na jednu litru vode, znaci trecinu od propisanog. Evo napredak domaje u tjedan dana.

d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg
d4.jpg

To je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Da, ovo sa kotiledonima je cudno skroz, danas su narasli - pa gledam, bogme jesu dva para novih kotilodena :D..., nisam siguran mogu bit i jednoprsti... Osisa sam prve jednoprste pa da se ne zbunite :D
edit: +ako pogledate post povise zadnju sliku vidit cete da su jednoprsti u spic, a ovi su full zaobljeni... Svi stalno mutiramo pa valjda tako i one :)

domaja.jpg

A nisam siguran ni da je ova prva NLauto iako je kupljeno vani u shopu u originalnom pakiranju. Nit je to NLauto po boji lista, niti po obliku lista... jedino je autos
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@L0oD Hranim je duplim dozama, jucer je dobila hranu, necu bit uz nju sljedecih 20 dana, ali nece joj falit niceg ;)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Update time:
NLauto prvi tjedan cvjetanja, gladna je, veceras ce dobit duplu dozu Hesi blooma i fosfora. Vrijeme je ocajno. Kisa, bura dere, kad nije kisa, oblaci su, ali eto nesto se krece.

Fotke su takve kavalitete kakve jesu - lose. Kad ih slikam iz astralne projekcije uvijek ispadnu malo losije kvalitete ;)

IMG_1182.jpg
IMG_6841.jpg

Domajica ide ko bog, kako rekoh nema bas sunca zadnjih dana ali ide, dan po dan pa cemo narast veliki :D
Veceras ce dobit vodu, 1/3 doze zelene Plantelle i to je to.

IMG_8990.jpg
IMG_9047.jpg

Toliko za danas, stojte mi dobro i veselo :)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Mali update,
domaja je fino narasla ali je musko, osla u kontejner. :(

IMG_5458.jpg

NLauto je dobila opet duplu dozu Hesi blooma i fosfora, mislim da se korijen nije dobro razvio zbog velikih vrucina, ali tek smo u drugom tjednu cvjetanja pa mozda ispadne skroz ok. Ima malih skakavaca, gusjenica, malih cvrcaka, svi nadiru, ali dobro se drzi... Dobila je lagano prskanje sa Plantella timijanom protiv nametnika. Enivej bit ce za par dimdji :D

IMG_6149.jpg
IMG_6981.jpg

toliko za sada, stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Enivej mali update, zapunila se u par dana dobro, donji listovi su se malo poceli rastakat, ali ok je. Dobila je cistu vodu tako da odmori malo od hrane jer uglavnom ide Hesi dupla doza ili doza i pol. Temperature su i dalje visoke, doduse nesto nize nego prijasnjih dana... na listu oko 39/40. Udrila je bura i kisa pa sam je uveo malo unutra, taman da opalim koju fotku iz astralne projekcije :D

IMG-20160806-WA0000.jpg IMG-20160806-WA0003.jpg IMG-20160806-WA0005.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Pozdrav drugarice i drugari :)
Pa nema u biti nista specijalno, osim da je dosta vruce jos uvijek. Dobiva hranu, brojimo dane i to. Glođu je "nametnici", ne prskam vise sa nicim jer me strah od plijesni. Jos dva/tri tjedna i pod noz :) Veceras cu malo pocistit trulo lisce i to je to za sada.

IMG-20160813-WA0001.jpg IMG-20160813-WA0015.jpg IMG-20160813-WA0018.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Evo drugari izgleda da smo stigli kraju. Ostala je mala, ko bonsai :D Headovi su cvrsti i tvrdi ko zid. Prije par dana sam napravio flush. Sinoc skinuto :)

Kao sto rekoh, bit ce za par dimdji, ali daleko od toga da sam zadovoljan. Nista zato - idemo dalje.
Za par dana cu potegnit dim pa cu napisat par rijeci o dozivljaju.

nl1.jpg nl2.jpg nl3.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D