Grisnakova CFL ljetna svaštara (domaja, NLauto / top, lst, hst)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Pozdrav drugari,
evo doslo je vrijeme za jos jedan dnevnik :)

... da skratim pricu...

Klijanje u vati/maramici.

Sjeme #1: domaja - proklijala u 1-2 dana, stavljena u zemlju, jedna nikla jutros, druga je izbila na povrsinu
Sjeme #2: NLauto - jedna sjemenka stoji 7 dana, a druga 6 dana... nije mi pravo :(
Sjeme #3: mozda uleti WWauto

Ukoliko proklija NLauto - domaja ce morat u jednom trenutku bit prebacena u outdoor.

Box: 50x50x100
Folija: Mylar diamond
Zemlja: Komposana Universal + malo kokosovih vlakana + perlit
Pitari/posude: mala crna posuda ima 3,6l, a velika smeđa posuda ima 7,5l
Rasvjeta: CFL; vege 120-150w, cvjetanje 180-280w (zarulje od 23w i 30w)
Ventilacija i hlađenje: usis pasivan, ispuh pc vent. 90mm/potenc.-12v, hlađenje 2 pc vent. 80mm/5v, 1 pc vent 80mm/potenc.-12v na sredini, 1 pc vent. 80mm/5v na podu
Higrometar/termometar: vlaga; 45/65, temp; 22 - 28°C
Gnojivo: Hesi

Rezim svjetla za domaju: 3 dana svjetlo, 7 dana 20/4, 7 dana 18/6 pa prebacujem na 12/12 da vidim sta je uopce (tako sam zamislio otprilike).

Kako ce dnevnik zavrsit nemam pojma, ali tu smo da se zabavljamo i ucimo...
Evo par fotki, stojte mi dobro i veselo :D

n1.jpg n2.jpg n3.jpg n4.jpg n5.jpg nlstoji.jpg
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Grizni,sretan grow zelim lijepo si se pripremio... :thumb:. Sretno i sa domajom,morar ce van htjela-ne htjela.. Hahaha,deri samo.. :D :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
@east zica sluzi da znam di je sjeme... znalo mi se dogodit da ne krene kroz par dana pa proceprkam i nemogu nac, ovako ima zadan okvir :D :D :D

Druga domaja je izasla jutros, a ova starica od dva dana fino upija sunce :)

d2.jpg d1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Hola drugari stigao je update.
Prva domaja koja je proklijala je danas usla u sesti dan zivota, a ova druga koja je vidljivo manja je usla u peti dan zivota. Ova koja je dan mladja i vidljivo manja je cura, a prva je musko ili hermic... nadam se da grijesim, ali promatrajuci growove do sada, muski izbiju iz ovojnice prvi, brze rastu, imaju vislje nodove, slabo se granaju, miris im se cuje vec nakon 15-tak dana...

Enivej...prebacio sam mladju domaju u manju posudu od 4l jer je NLauto otvorio sjeme pa da mi veliki pot bude spreman ako mi bogovi kanabisa pomognu da skroz proklija. To govorim iz razloga jer se jedan NLauto otvorio malo i tako stoji eno vec desetak dana.

Malene su na suncu oko 7-8 sati. Ostatak vremena su u boxu. 3 dana su bile na svjetlu 24/0, sad sam ih prebacio na 18/6... mislio sam prvo ic na 20/4 ali neka one kunjaju dva sata vise :)
Dobile su sinoc po 10ml vode i svaka po 5ml rastvora za razvoj korijena. Trenutno u boxu gori 4x23w 6500k i 2x30w 4000k. Jedan vent. koji je bio na podu sam stavio u klaster sa ovim na sredini. Sad je puno bolje hladjenje. Temperatura je 22-27, a vlaga 50-65%.

Ukoliko biljke iznosite na sunce ko ja - dajte barem malo po podu poprskajte sa necim da vam tu nista od gmizavaca/letaca ne dolazi. Ja po podu bacim neo-pitroid, onda jos poprskam pod/zid i sve okolo sa Planellinim bio killerom (na bazi timijana) protiv usiju i ostalih gmizavaca.

Toliko za sada, evo par fotki. Stojte mi dobro i veselo. :D

n1.jpg n2.jpg n3.jpg n4.jpg n5.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Proklija mi je jedan NLa, jeli korijen crn zbog genetike ili ne?, neznam ali je jedan proklija :D :D
Prebacio sam ga u posudu 7,5l. Zemlja je Compo Sana sa 15/20 posto perlita. Nisam dodavao nista drugo u zemlju.

evo fotke

nl1.jpg nl2.jpg


I evo jednu domaju koja je proklijala sam stavio direkt u zemlju (compo sana+perlit 10l pa prekriveno obicnom zemljom iz vrta), da pokazem ljudima da mlada biljka koja treba tek niknut tesko uspijeva u vanjskim uvjetima koji su "potpuno" kontrolirani. A u vanjskim uvjetima gdje nemate kontrolu tesko da ce biljka opstat ukoliko je ne podignete u boxu. Tako da sve price o bacanju iz aviona par tona sjemena kako bi se cijelo podrucje balkana prekrilo kanabisom su vesele, ali infantilne :D
Ako mi uspije od nule u zemlji to ce bit nesto... ali tesko :)

d1.jpg d2.jpg d3.jpg d4.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Mala domaja u outu mi je niknula, premjestio sam je malo dalje... krivo sam izracunao kuteve sunca pri izlasku i zalasku, sad je bolje. Stalno pada kisa (ocajno vrijeme cijeli peti mjesec, a evo i sesti je dosta lose) pa sam je prekrio prozirnom kesom koju sam malo izbusio da ima zraka. Ako dogura do kraja sljedeceg tjedna otvorit cu dnevnik vanjskog uzgoja :)

out1.jpg out2.jpg


Starija domaja uhvatila 10, a ova manja 9 dana. Sjemenka do sjemenke u headu - izgledaju dosta drugacije, ova manja je dosta bublasta u odnosu na ovu stariju. Dobili su jutros full vode iz spine/pipe i malo prihrane. Cvetal 1/4 doze. Fino idu :)
NLauto je uhvatio prvi dan. Gledam pod povecalom prvi par listova pa mi nekako djeluju zakrzljalo. Nadam se da ce bit dobro.

Vlaga u boxu je 70-72%. Podigao sam vlagu za 10% kad sam spustio posude sa vodom na samo dno boxa. Provjerio sam to par puta podizuci vodu gore na posude i vracanjem dole. Temperatura je 22-28.
Toliko za sada i naravno par fotki :D

in1.jpg in2.jpg in3.jpg in4.jpg
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Mali update.
Jedna domaja je otisla nesretno u out. Pojelo je nesto prvu noc :(.

Pao mi pitar od NLauta i rasuo se ko da je od stakla. Biljcica prezivila, nije jos nista bilo. Sad je uhvatila 6 dana. Djeluje zakrzljalo i retardirano. Listovi su skvrceni, to sam vidjao tu na forumu... ali necu odustat od nje.
Ova druga domaja je uhvatila 15 dana i ide fino. Sinoc zalivene samo sa vodom iz spine/pipe. Temp. u boxu 30/31, nije idealno ali sta je tu je. Trebala bi uskoro doc klima :)
Stojte mi dobro i veselo :D

nl.jpg d.jpg