Grisnakova zimska LED svaštara (120W, E27)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Zašto ne bi folijarno zalijevao? Razvijaju se sa folijarnim zaljevanjem duplo brže, neznam o čemu pričaš... Ne korigiram ph. I kao misliš da ću je ugušit folijarnim zaljevanjem? Ali evo ovako... dok se korjenski sustav ne razvije, dobro je biljku zaljevat folijarno i to svakodnevno nakon šta se lampe ugase. Štoviše meni se pokazalo da sa zaljevanjem i donjeg dijela lista do 15 dana starosti biljke nevjerovatno brzo napreduju. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Super , bice dobraa prica u najavi fino to ide zanima me dali je ovo final pot ili ces mozda u 10-12L da postavis jer je udovica zahtevna po obimu i klopitis tak da mozda 10L joj vise leglo(moje mishljenje)?
Ali opet ja verujem u growera da je izabrao najbolje resenje :) pa neka bude puno zelenisha:thumb:
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Ne kazem da ne zaljevas folialno nego da ne radis svaki dan uzgajas s led lampama koje ne griju i ne suše zemlju od gore od kuda zemlja dobija kisik moze ti se desit da ti tako mala biljka umre odnosno da se korjen osuši
Ja je isto prskam dok je mala ali imam malu malu prskalicu od gdje je bila ruzina vodica i ona baca samo malu maglicu i ne moči zemlju nego samo listove
Sve ok samo ti dajem savjete nemoj mislit da ti nesta pametujem ;)
Ja sam si jednu tako unistio biljkicu dok je bila mala kao tvoja :(:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Astral Projection

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Pa naravno da je sa prskalicom, neznam kako bi je drugačije folijarno hranio :) Samo maglica od vode po listovima. Led grije i suši zemlju. Evo baš sam jutros spustio ventove na 9v ispuh i mješać na 7v, temp u boxu skočila na 28, posušilo zemlju u dva sata.

@reaktor imam potove od 4.2/6/7.2/10/12/18 litara ali za 120 diy leda 7 litara mi je nekako taman. Može ona u vegi pod 120w narast ćudo jedno i u potu od 18l, ali tih 120w na veći pot ne bi imalo snage odradit toliki cvijet kako bi trebalo - to mi je logika.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Hola,
morao sam na put zbog posla pa je bila zapostavljena 5 dana. Totalno je dehidrirala i to se vidi po razvoju. Ok ide, ali je mogla bit za nod veća, a i šira. No tako je kako je. Sinoć sam je zalio. U potu je doslovno bila prašina, došle su mi suze na oči (ono malo od živaca :D :D :D). Zaljevanje je dugo trajalo, ali eto uspravila se danas. Definitivno joj fali plavog spektra i to se vidi po boji listova, požutila je dosta. Listovi pokazuju blage opekline od radijacije pa sam je spustio sa 15cm na 22cm. Temperatura je 25/26 dnevna, a po noći 19/20. Vlaga je 65% i po danu i po noći. Danas je napunila 15 dana.
Toliko za sada uz par fotki :)

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Pozdrav drugari/ce,
napunila je malena 21 dan. Napucao sam je sa dušikom (cvetal) da odgodim početak cvjetanja koliko god je to moguće dok se grane ne poravnaju. Topirana je prekjučer iznad 6. noda - znaći u 19. danu života, kao kasno za auto sortu ali mislim da će ovaj put bit sve na mjestu. Nastavila je sa rastom ko da ništa nije bilo. Prošla widovica mi je brzo procvjetala jer sam joj grunuo dozu Novalona pre rano. Temperatura je od 24 do 26, vlaga stalno oko 65%. Pistile su se pojavile ima par dana tako da za sljedeće zaljevanje planiram napravit polu flush i opet dozu dušika. Za koji dan ću je počet rastezat. Dodao sam još jedan pc vent. od 12v da puše po vrhu biljke i to je to za sada :)

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D

edit: razmak između nodova je odličan. Ni pre mal, ni pre velik, taman koliko treba bit
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
curica ko bombonica :) sretno kolega regular Led ja sam za sada prezadovoljan kako mojim curicama gode ove led sijalice. videcu kad dodje cvetanje koliko imaju snage da napumpaju budove al vege rade perfekcija
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
#katana Mod On
Pozdrav društvo,
vrijeme leti, update stiže :D
Znači situacija je sljedeća; stara je 29 dana, raste gromovito s obzirom kako je kasapim. Odstranio sam joj dvije najdonje i dvije najgornje grane (spustio je za node) i to par dana nakon topiranja. Te grane se nisu dobro razvile i nepotrebno bi uzimale energiju ostatku biljke... Ostavio sam je na osam grana. Održavam je u vegetaciji na način da joj u biti svako zaljevanje napravim polu flush kako je ne bih pregnjojio - jer na svako zaljevanje dodam dozu dušika i vitamin D. I tako vidimo da se i sa autosima mogu radit čudesa :D Sad mislim da se dovoljno razvila i sljedeće zaljevanje ide pola doze dušika i doza Novalona 12/48/6 da joj trigam cvjetanje i spustit ću je na 17 sati svjetla. Fino se zadebljala. Temp. je standardno između 24 i 26. Vlaga oko 55%. I to je to za sada. Da ja više ne palamudim, slike govore sve :)

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg ww5.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 
Poslednja izmena:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Ljepo to napreduje :thumb:
Ja bi te grane nategnuo za dolje i ljepo ih rasporedi i pusti jos 10ak dana vege da popunis jos taj box
Al svako svoj vrt uzgaja pa ti odluči;):)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
@hazeri jesam, paket dinafema od 5 sjemenki, ova mi je treća iz paketa - experimentiram sa produženjem vegetacije kod autosa+izbacila je ona pistile odavno :)

@tiki nema više pretjeranog natezanja, dole mi treba mjesta za fini protok zraka edit: tako nekako i planiram, još 10-tak dana max.

@bigeskalibur nemam je šta prebacit na 12/12, ovo je automatik, vozit će na 17 sati do kraja.
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
@1310 bumo vid'li :) Neznam hoće li sa 120w biljka imat dovoljno snage za napunit cvijet - nadam se da hoće. Ali brijem da bi se sa 200w ovakvog diy led-a mogla napravit fina berba.

Prednost ovog leda su niske temperature tako da će bit u pogonu i ljeti, ima odličnu penetraciju svjetla, box je bešuman. Planiram napravit još diy filter u obliku pločice koju ću zaljepit na ispuh sa unutrašnje strane jer se već malo čuje u prostoriji :D