Grisnakova zimska LED svaštara (120W, E27)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
#katana Mod On
Pozdrav drugari i veliki :respect:,
update time :) Napunila je 61 dan. Malo imam problema sa svjetlom. Biljka je porasla jako i stoji na 10-15 cm od svjetla i radijacija je na prvhih 10 cm vrhova jako prži, mislio sam je lomit ali pretvorio sam je u kocku tako da nemam gdje spustat grane, listovi su dobro požutili i stres je to... ali morat ce izdrzat. :D Čak sam je mislio selit pod hps, ali necu, ide ovako do kraja.
Temperatura je ok, standardno oko 25/26 - malo sam pojacao ventove jer je ovih dana temperatura porasla dosta. Vlaga je izmedju 45-65%. Dobila je samo vodu. Sljedece zaljevanje opet voda, a za dalje cu vidit po potrebi. Evo par slika i cujemo se uskoro :)

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Super @Grisnak:thumb:, biljka je fenomenalna nadam se da nece vise rasti u visini (samo u sirini), nego ce da se samo topovi debljaju meni ovo je predivno ajde guraj i mojne se nervirati :D ;):respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Super to izglada! Žarulje nisu preblizu taman, to što je neki list požuteo normalno je u cvetanju, kako se približava kraj biće zuća sve više.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Pozdrav drugari/ce,
ovo vrijeme leti... Napunila je 70 dana. Stanje je malo zabrinjavajuće... ma iskreno jućer sam je htio nabit nogom u kontejner ali doslovno. Ovo izgoreno lišće od svjetla me umara. To izgoreno lišće je u biti štitilo donje slojeve lišća koji su bili full zdravi i zeleni do prije dva dana i onda sam to podšišao i sad je naravno ovo lišće koje nije bilo direkt na svjetlu počelo žutit... Ajme koja greška.

Zalio sam je, ali ipak sam joj dao 2ml blooma i 1ml fosfora, boost i vitamine sam preskočio. Čini mi se da se prestala razvijat i da zadnjih par dana se ne događa ništa. Ostavit ću je još sigurno 10-tak dana, pa ako se ne poćne punit, a iskreno sumnjam da hoće leti u smeće. Evo i par fotki.

w1.jpg w2.jpg w3.jpg w4.jpg w5.jpg w6.jpg w7.jpg w8.jpg w9.jpg w10.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ma da vidiš kak moja zgleda:bocni::,bio loš ph(metar pokazivo 0,6 previše):confused:,pa napravio flush,pa ju poslje pregnojio:whato::,u 10 danu cvijetanja ostala bez 80% lišča:bocni::,bacila bananice u 25 danu i opet gura i deblja se:),bit će fina:D! Izdržljive su to biljke:watch:,al uvijek trbaju našu podršku,samo pomalo bit će to ubojica!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and grisnak

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Zalio sam je, ali ipak sam joj dao 2ml blooma i 1ml fosfora, boost i vitamine sam preskočio
Nije mi jasno jel si joj dao na litar vode ili ukupno? Mislim da je gladna malo i zato "malo" žute listovi. Ništa srašno, biljka je divna, odlično istrenirana, ogromna za pot u kome je. Do sad je potrošila sve iz komposta, u drugoj polovini cvetanja je treba hrane da izgura do kraja. Ja bi joj dao sledeće zalivanj punu dozu sve po tablici i tako do kraja svako zalivanje ako ne pokaže da je previše. Tu smo da pomognemo nemoj da bacaš, pogledaj sam kolko ima predivnih cvetova. @hazeri pogledaj biljku kod drugara pa mu i ti daj mišljenje, znam da si rad da pomogneš da nam kolega ne očajava.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and grisnak

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ma super to napreduje:thumb:, ali očito nam fali još iskustva s ovim žaruljama. I kod mene se pojavio problem svijetlih listova na vrhu kad je biljka pobjegla na 10 cm od svjetla. Izgleda da je 20 cm neki minimum udaljenosti za ove žarulje jer u vegi na 25 cm udaljenosti nije pokazivala nikakvo negodovanje:)
I nema odustajanja, na kraju se mjere cvijetovi a ne žuti listovi;):gled:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Možda bi pomoglo da se zamijeni par žarulja sa 4500k, čisto da smanji broj crvenih što udara po listovima...vrijedi probat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Dobra ideja, ali trenutno sam malo kratak. U sljedećem growu sigurno ide dual, a u kojim omjerima... e to ćemo experimentirat :D

edit: moram prepravit, odnosno napravit novi panel, sad su žarulje više u sredini u nekakvom ovalnom obliku... trebat cu ih rasporedit bolje na 50x50 pa ce se time smanjit "koncetracija" fotona u sredini...

edit2: @Pantagan ja sam u početku vegetacije držao na 15cm pa ju je malo speklo, pa sam digao na 22 i onda se fino odma oporavila, a čini mi se da u cvjetanju možda čak i 30cm, a sigurno ovisi i do sorte, jačini ventilacije, i koliko ima prostora oko sebe. Moja je naslonjena na stranice i jedva diše :D
+Eksperimentiranje sa produženom vegetacijom kod automatika me koštalo visine, ali dobro je, učimo i družimo se. Za sljedeći grow razmišljam o lowrider-u x 4 u potovima od 4,2 litre ili nekom sličnom strainu koji je nizak, a dinamitan :D
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
pogledaj biljku kod drugara pa mu i ti daj mišljenje,
Ma super to napreduje
Sve je vec receno.Nego ono sto sam ja primjetio sa mojim led-om..Naime nakon sto vidim da malo pece listove ne podizem panel vec promijenim raspored biljki(tri biljke).Jer nije da przi samo one direktno ispod panela vec i sa strane.Tako da nisam dizao panel(40,45 cm vege,30 cm cvijetanje).Ali kada radis sa jednom nema sta nego dizati ili pojacati ventilaciju.
Inace biljka..odlicna:thumb:
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Panel je zakucan za plafon od boxa, a pitar je na podu. Ventilacija mi je na najjaće, pc vent 90mm na 12v, mislio sa da ću morat stavit još jedan u kazetu - nema smisla, a jedan od 120mm puše po vrhovima. Temp je trenutno 23, nije njoj vruće od vrućine nego od te proklete radijacije. Iznenadilo me iskreno i ta veličina biljke, mislio sam da će bit bar 10 cm manja... ali eto nije :D Da sam stavio pot od 10l ili 12l morao bi je nosit pod hps jer nebi mogla stat u ovaj box nikako.