Grobljanska uprava

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Jesenje kise nam ukazase na potrebu betoniranja prilaznih staza oko parcela, jer je pristum istim otezan blatnim lokvama, a vecina posjetilaca dolazi u plitkim, ljetnim cipelama.
Srecom, u odjeljenju za podsticaje lokalnih zajednica, naletismo na puno razumijevanja prema problemu, pa su nam omogucena znatna sredstva, zahvaljujuci kojima smo uspjeli poplocati sve staze, osim onih u novim odjeljenjima, koja trenutno nisu popunjena.

Kao sto biva, rjesenje jednog problema uzrokuje pojavu novog, a to je u ovom slucaju nadolazak zime i njenog vjernog pratioca - snijega.
Iz tog razloga, zakazuje se sjednica Upravnog odbora za 15.10.2017. sa sledecim tackama dnevnog reda:
1. Razmatranje mogucnosti uposljavanja novih kadrova na sledecim radnim mjestima:
a. Kontrolor koeficijenta trenja izmedju podloge i obuce - 1 izvrsilac.
b. Operater alatki na rucni pogon - 2 izvrsioca.
c. Solisti za podrsku pri jadikovanju - 3 izvrsioca.
d. Tim za pruzanje prve medicinske pomoci - 2 izvrsioca
2. Revizija postojeceg zakona o ukopu
3. Odredjivanje datuma za dostavu izvjestaja o zavrsetku fiskalne godine (knjige prihoda i rashoda, zavrsni racun)

Uslovi za konkurisanje na pozicije iz clana 1. dnevnog reda:
tacka a.: 1. Zavrsen Prirodno matematicki fakultet, odsjek Fizika.
2. Najmanje dvije godine radnog iskustva.
tacka b.: 1. Posjedovanje sirove snage i kondicije, bez aktiviranja nepotrebnih mozdanih funkcija, osim onih potrebnih za razumijevanje radnih zadataka i obaveza.
tacka c.: 1. Zavrsena Srednja muzicka akademija, po jedan izvsilac za; tenor, bariton i bas.
2. Iskustvo u javnom nastupanju horskog pjevanja.
tacka d.: 1. Zavrsena Srednja medicinska skola, opsti smjer.

Napomena:
Nedolazak na sjednicu povlaci reakciju disciplinske komisije.

Primjedbe i predlozi vezani za nadolazecu sjednicu su dobrodosli.

Uprava
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Sreca da nisu bili ovakvi uslovi kad sam se ja zaposljavao:puuuh::


predlozi vezani za nadolazecu sjednicu su dobrodosli.
Imam predlog. S obzirom da winter is coming,i najavljuju navalicu zivih mrtvaka,vjerovatno ce se loziti u zgradi Uprave. U tu svrhu,naravno nakon razmatranja Uprave,a po svom slobodnom nahodjenju,preporucujem mog druga dimnjacara Dimna. Iskustva ima. Istina ne toliko sa dimnjacima,koliko sa samim dimom..Izuzetno ugodan u drustvu,mnogo ne prica,'ljeba ne jede,ali ukoliko se sto zapali,mozete bit sigurni,on je odmah tu.:razvaljen::
image.jpeg
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Blagodarim. Ja se Šefe samo sa legendama druzim :D
Siguran sam da ce Uprava biti zadovoljna,kad Dimno nalozi to se ne gasi dok Olimpijada ne zavrsi.:grob:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ne kaze se dzaba "similis simili gudet" sto bi rekli cerkezi.

Spemi finansijski izvjestaj i dinamicku statistiku poslovanja za 2017. godinu , za narednu sjednicu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Postovani clanovi upravnog odbora
zadovoljstvo mi je i narocita cast, otvoriti 1. sjednicu, sa posebni akcentom na ovo "prvu", sto znaci da je prva.
Ne bih vas gnjavio uvodnom rjecju, nije da nemam inspiracije, vec zbog prioritetnijih stvari, a na prvom mjestu bih istakao da je vrijeme za motanje.

U medjuvremenu, dok se mrvi jelkin cvijet (dobro ste procitali, ova jelka nema pripadajucu sisarku, a ni bilo kakvu drugu slicnost sa crnogoricnom vrstom drveta) slobodno se bacite na nove prijedloge, ako ih imate, a vjerujem da nemate, pa prema tome nemate nista pametnije, osim, da i sami smotate, jer ovaj sto ga licno motam nece ici u djir. Nisam papak, cicija ni osobenjak, vec imam obavezu pridrzavati se pravila, a to znaci da nema nudjenja opojne droge, sto bojom i mirisom asocira na marihuanu, drugim licima.

P.S. ne bacajte sjemenke po groblju, ne moz' se proci od komsijskih kokoski.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Vidim, Šef sazvao sjednicu prije pola sata (uz obavezno motanje dzointa) ali koliko vidim sala za sjednicu prazna. Dzoint sam ispusio sam zbog zakonskih okvira.

(Odnosi se na dio "nudjenja opojne droge, koja bojom i mirisom asocira na marihuanu, drugim licima")
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ako nekom trebaju GPS uputstva da nas nadje
235a8f277638fa95a68d7d18f3e92c7b--grave-markers-mortician-humor.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and sale82ful

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Jbt zaposlih se,a zakletvu nisam dao..

image.jpeg

Danas, kada postajem pionir,
dajem casnu pionirsku rijec ;

da cu marljivo saditi i okopavati
i slati pljugu u krug ;

da cu voljeti nasu samoproglasenu Grobljansku Upravu ;

da cu razvijati konfuziju i ludosti
i ideje za koje se borio Šef ;

da cu cijeniti svo cvijece svijeta
koje zeli slobodu i mir !
image.jpeg
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sinoc, u pozne sate, podjoh u vanredni obilazak naseg mezarja.
Izmedju uobicajenih desavanja; par svjezih humki, dezurni revnosno obavlja duznost - ne dzonja na istoj, itd., zapazio sam neobicnu aktivnost, taman negdje oko ponoci.
Na mezarju se povelo kolo, i to kontra-Vrzino.
Da bismo znali sta je kontra-Vrzino kolo, moramo se upoznati sa Vrzinim kolom.

Po narodnom predanju, a ima ih vise verzija, Vrzino kolo su igrali mjestani, uglavnom muskarci, jednog sela u Srbiji, u namjeri da prizovu kisu. Vjerovali su da se oblaci nad selom ne mogu formirati, jer je u selo dolazio zmaj i vodio ljubav sa par udovica i udatih zena, pa odlucise da doticnog krilatog ljubavnika, koji bljuje vatru, otjeraju iz sela.
Sastase se na seoskom groblju, nalozise veliku vatru, medju sobom izabrase jednog za cara, koji se svukao, a ostali ucinise isto po uzoru na cara i pocese igrati Vrzino kolo.
Medjusobno nisu smjeli razgovarati, dok se igralo, vec su se sporazumijevali mumlanjem.
Kolo je trajalo do se nisu smorili i popadali s nogu. Tada car gromko zamumla, sto je bio znak da svi ucesnici u kolu, onako goli, krenu ka selu i praveci veliku buku, klepetalima, zvonima, starim serpama.., otjeraju zmaja iz sela.

Kontra-Vrzino kolo ima suprotnu svrhu od Vrzinog. Ono sluzi da se zmaj uhvati, a pravila igre nemaju slicnosti sa Vrzinim
Takvo kolo vole da igraju seljaci, koji uzgajaju "djavolje bilje" a koje im sluzi da se rastanu sa pameti. To bilje, uglavnom, docvjetava druge polovine jeseni, kada su kise ucestale i postoji velika mogucnost da im se cvijece uplesnjavi.

Sve jasno "k'o dan" bez obzira sto se odvija nocu, samo mi nije jasno, koji krivi moraju bas na groblju da se skupljaju. Ionako su nam pune ruke posla, jos treba da pazimo da se neka budala od ucesnika ne povrijedi.
Sreca pa uposlismo dvojicu u svrhu pruzanja prve medicinske pomoci.
Pa neka neko kaze, da nam nisu potrebni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.