Grow 50/90/160

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.12.2015
87
173
33
Bok svima,
Nakon sati i dana provedenih na forumu nisam ziher pa pitam iskusnjare za provjeru i potvrdu ili ispravku.
Znaci grow je od xps/stirodura 5cm dimenzija 50/90/160 (dvije biljke) a xps zbog toga jer je u negrijanom prostoru.

Pitanja:
1. Dali je 250w hps dovoljno i dali uzimati reflektor ili cool tube obzirom da je u negrijanom prostoru (temp skoro ko vani).
2. Dva venta 100m3/h dijagonalno na dnu i vrhu box-a....Dali vijedi racun 0,5*0,9*125=56,25m3
3. Filter za 100m3/h.
4. Grijanje kada lampa ne radi...dali je u redu za dogrijavanje žarulja od 60 wata u foliji obzirom da je sve u stiroduru. Zna li tko kako posao odrađuje nešto kao ovo.
http://www.ebay.com/itm/Tetra-Heate...723046?hash=item1c4b331466:g:yLsAAOxyHIlTXWN7

Hvala svima.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Dovoljan ti je hps od 250 za te dimenzije. Neznam koja je razlika između običnog stiropora i tog xps, pretpostavljam veća gustoća i pojačana nepropusnost, samim time i bolji termički izolirator. Teško će to bit izvedivo u negrijanom prostoru. Meni je to glavni problem i neprebrodiv, uopće se ne želim uhvatiti tak nečeg jer sam full skeptičan. Zamisli samo kad udare minusi vani, ti ugasiš svijetla u boxu koji će ti to "drop" u temperaturi biti. Koliko sam skužio sa tom od 60 w u foliji planiraš dogrijavati, to ti je slabo, bolje razmišljaj o nekom manjem kaloriferu. Baš me zanima kak će ispasti ak se primiš toga, pogotovo me zanima kak ćeš se boriti sa dizanjem i spuštanjem vlage s obzirom da je box od stiropora.
 
25.12.2015
87
173
33
Hvala ljudi,
u izradu idem sigurno samo da jos detalje sredim. Veci problemi, veci izazovi vece zadovoljstvo kada ih pobjedis :).Na trzistu ima svakakvih grijaca a sto se tice kalorifera bojim se da je uprvo on taj koji ce mi vlagu ubit pa onda mozda bolje nesto kao plocasti radijator.
Vidim pa javim kad bude gotovo.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ma nista strasno mal box mala grijalica taman ce ti malo ojacat stabiljka od vjetra koji u mraku bude stvarala grijalica.a taj stiropor ce sigurno dobro cuvati unutarnju temperaturu.

samo ako ga prejako napravis za zimu onda ljeti tesko se hladi :D hahah ali to si vec i sam znao :D