grow box, 5x23W štedne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
vodin se po pravilima dnevnika uzgoja!

cilj: nadam se uspjesnom zavrsetku growa baren jedne biljke!

box: obicna kartonska kutija, dimenzija (sxdxv) 350x350x600mm, sa prednje strane skalperon napravia vrata i preko njih stavia komad papirnate kese kao zavjesu, cisto da zrak ne ulazi, odnosno svitlo. sa straznje strane san prvo napravia po cijeloj duzini otvor pri vrhu, a kasnije kako se s novih zaruljama povecavala toplina, onda san i na dnu napravia otvor istih dimenzija, zasada je dobro! planiran stavit ventilator...

unutrašnjost je oblozenja alu folijom, sto se nije pokazalo najbolje kod kidanja novih ventilacijskih otvora jer se cila izguzvala i to...

prednost kartonskog boxa: besplatan, lako se modificira, u svim dimenzijama...
nedostatci: kartonski je...

razina iskustva: 0 bodova, nikad prije sadia, nesto san mulja valjda ka i svi, ali ovo mi je prvi put, nadan se da nece bolit... ,)

lampe: zasad iman 4 lampe, 3 su 2700K - 1550Lu, a jedna je 6500K - 1250Lu, iman i jednu halogenku od 150 w, ali je ne koristin jer neman cooltube...

posude: zasad koristin plasticne case od 2 dcl, kad narastu, presadit cu ih u pitare koje cu tek kupit, tako da cu naknadno dodat koje pitare san nabavia...

mjesavina zemlje: za 16kn nabavia u cvjecarni 10L Gabrijela - univerzalni supstrat (bijeli treset, crni treset, glina, N 120-200 mg/l, P 200-300 mg/l, K 300-400 mg/lm. pH je 5.5 - 6.2. teta u cvjecarni mi je rekla da je to za kucne biljke, u sjmesu san doda zala, tj gradevinske nule koje san zakinia susidu, jedno 4 sake na ovih 10l, cisto da zabjeli u smjesi...

ciklus zalijevanja: kako su posude zasada male, ja zalijevam svaka 24 sata, ali po malu kolicinu vode, iman zalivacu/plasticnu bocu s cepom za piti u koju san ulia vodu, 750 ml i to mi traje od kad san pocea sadit. kad presadin u vece posude, promit cu rezim zalijevanja, pa se onda javin...

gnojivo i prihrana: zasada nista, naknadno

vrijeme uzgoja: klijanje je trajalo 3-5 dana, od prebacivanja u zemlju do pojave prve bilje prosao je jedan dan. prva klica je stavljena u zemlju prije 4 dana, tocnije 28.02. trenutno ima one cotyledons - embrijske listice, ali ispod njih su poceli rast ovi drugi listovi.

casa 1 (marijana) - najvisa biljka, cent ipo visine s jebeno jakon stabljikon
casa 2 (marica) - bacila stabljiku, visina je nekih cenat
casa 3 - vidljiva klica, ocekujen da ce ovih dana pustit stabljiku
casa 4 (pacijent) - korjen se zabia u sjemenku i pustia enbrijske listove, ocistia san ljusturu i rasadia ga, dobro zalia pa cemo vidit
casa 5 - mislin da nista od nje, zasadia san je kada je proklijala, ali sad mi se cini da je korjen propa i da nista od nje, zalia san dobro, pa cemo vidit kroz 4 dana sta ce bit...

stavit cu par slika kroz par dana...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
hexial je napisao(la):
lampe: zasad iman 4 lampe, 3 su 2700K - 1550Lu, a jedna je 6500K - 1250Lu, iman i jednu halogenku od 150 w, ali je ne koristin jer neman cooltube...
Ako je obična halogena-0 bodova:eek:hno:
Što se štednih tiče,nije da ne valja,ali bolje bi bilo da imaš više 6500K za vegetaciju

(Jbte,ja samo nešto piskaram po tuđim dnevnicima,a nikako da svoj napravim :icon_lol: )
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
hexial je napisao(la):
halolux bt od osrama, 150w, 2250Lu, a?
:eek:hno:
To grije ko vrag,a svjetla ni od korova.Dvije štedne od 23W ju prepišaju u lumenima.
Mora biti Metal Halogena da bude od koristi,odnosno idealna za vegetaciju.
 

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
zlo&naopako je napisao(la):
:eek:hno:
To grije ko vrag,a svjetla ni od korova.Dvije štedne od 23W ju prepišaju u lumenima.
Mora biti Metal Halogena da bude od koristi,odnosno idealna za vegetaciju.

da, sprzila mi je prvi grow, ne koristin je vise... hvala...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Preporuka!
Umotaj ćaše u nešto da im korijenje ne naje.. od svijetla.
Inaće,lijepo izgledaju :thumb:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
dobro ti Zoki kaze smanji zalivanja pa to ti je blato tamo korjenje ti nemre disat u blatu inace ...
i naravno ocekuj kolko para tolko muzike moj savjet odi zaštedi 300 eur i kupi si sve što ti treba i počni grow kako spada . samo gubiš vrijeme sa losim svjetlom i trošiš struju a ktome moš još i najebat a radi ceg ? radi 5-10grama koji ce ti izrasti kroz 2 mjeseca grow-a . onak prijateljski ti to kazem a i ne samo tebi nego svima koji misle na neki laksi jeftiniji put doci do nekog kvalitetnog dima .

izuzev toga nastavi growat podupirem sve nove growere al daj radite to kak spada. i nemoj te mi brijat o tome kak to košta ili se nemre nabaviti ili nezna šta .

samo za informaciju jednom davno dobio sam neke novce ko mladac od staraca za rodjendan i nisam otisao van i s*****o lovu nego sam si kupio prvi hps komplet .... i danas sam sretan sto sam tako i postupio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

hexial

Aktivan Član
18.02.2010
58
2
0
34
uvazavan sve primjedbe postovane kolege!

1. postavia san sijalice vodoravno ( omage Dins ) - rezultat, manja prosjecna temperatura u boxu

2. umota san case da ne najebu od svitla ( omage zlo&naopako ) - potpuno logicno

3. slike su slikane taman nakon sta san zalia biljke, tako da izgleda da je blato, ali nije... svejedno san smanjia zalivanje i vidit cu rezultate ( omage ZOKI, Stoner )

4. hvala na savjetu, cinjenica je da san se kasno sitia sve skupa ovo radit, a trenutno nisan u povoljnoj financijskog situaciji, odlicno je sta san i ovo sklepa, ali san izvidia di sve ima za kupit sve sta mi triba te iman i u autocadu tlocrt, nacrt i bokocrt za mene savrsenog boxa. tako da kad nabavin lovu, sve ce se rijesit. ovaj grow mi je vise experimentalno i za zajebanciju nego da bi ja san tu nesto sadia, ako me shvacas...


hvala ekipa, svima... samo nastavite...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
losa refleksija ... bolje uzmi karton iskrivi ga i tako da je malo savijen ko mlad mesec ;; i na njega nelepi kesicu od xlxlxlx cipsa al ono sa unutrasnje strane sto je ... ili kupi bas takvu foliju al to tesko da ces naci, mada nikad se nsezna..i stavi ispod toga sijalice to mora da bude glatko da refleksira nesto a ne ko bozicna jelka lose si sklepao to..

jos savet; biljke priblizi blize tim sijalicama (5cm)i stavi jedan vent da duva po njima a ispred venta mozes jednu teglu u koju ces sipati vodu a u teglu sa vodom stavis krpu koju ces izvuci malo , pa ce taj vent da siba po krpi i onda po biljkama sa vlaznim vzaduhom tako sam bar ja napesti i bilo je ok...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Zato je teško odbijan trubu........

Brale svaka čast na potpisu !!!!!

E sad ovako:
Omotao si čaše čini mi se opet nečim prozirnim. Uzmi foliju ALU i to lagano uradi omotaj čaše jer će korjen doći do svjetla i zbunitis će imat.....
Nebi rekao da si probušio te čaše na dnu kako bi višak iazšao van i one normalno disale nakon tog.. Vidim kako je ta kutija od Tv Tunera ispod glatka kao nova i dalje a prezalio si ih garant po tom vidim da nema rupa na čašama (ispravi me ako grješim)
i onda bi kutja bila malo pokakana...

Ozbiljno poslušaj ove savjete od Zoki-ja i prijateljski ti i ja kažem kao i Stoner razmsili malo o svemu..........

Sretno !!!!!!!