Grow Box ideja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.02.2015
11
7
3
Pozz ljudi vec dugo vremena pratim ove forume pa eto da i ja napravi Acc :p
Ovo je moja zamisao grow boxa koji cu da pravim kada skupim love za to,izracunao sam da bi mi za sve trebalo oko 500 evra ako bih kupovao u BG jer mi je tamo najlakse kupiti. :D Sijalica ce biti u CT i bice spojena sa ventilatorima aluminijskim cjevima,svaki ventilator je 160 m3/h. Ventilatore cu spojiti na termostat tako da ce se paliti samo kada temperatura u komori koja sadrzi CT predje 27 stepeni. U komori za rast bice jedan mali ventilator koji ce mjestai vazduh unutar komore. Ventilator na filteru ce konstantno da mjesa vazduh i da ga ispusta nazad u sobu u kojoj ce se nalaziti box. Sad imam nekoliko pitanja:
1. Da li 400W HPS i MH sijalice imaju dovoljno snage za moj box?
2. Da li imam dovoljno ventilacije za CT sa ova dva ventilatora i za komoru za biljke ako koristim samo jedan Filter od 140 m3/h?
3. Da li mislite da Box treba biti drugih dimenzija i da li je ovaj oblik praktican za ScrOg metodu?
4. Da li smeta ovo staklo izmedju komora?
5. Koji materijal je najbolji za izradu boxa po vasem misljenju?
6. Sve cjene sam uzimao sa hidrop***** (Nadam se d se ovo ne racuna kao reklama samo navodim izvore cijena :p )
Mogu postaviti linkove svih veentilatora ako nekome trebaju.
Otvoren sam za prijedloge i kritike :p:D:rasta:
Grow Box.png
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prvo, nisi u dobar podforum stavio temu pa cu da premestim, al obrati paznju naredni put (6. Izaberite relevantan forum/temu za svoju temu/post)
1. da
2. da
3. bolje bi bilo da je 1x1.1x1.8(2.0) zbog povrsine koju ce da pokriva lampa
4. nije nuzno staklo akom imas ct i ako ces stavljati zicu
5. za te pare mozes kupiti gotov box na tom mestu pod 6. pa ne razmisljas o materijalu
prouci malo podforum u koji ti prebacujem temu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok