Grow Box leti... iskustvo i misljenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
meni je klima definitivno pomogla..zbog preseljenja na kat grow pod plocom kad uprzi bude i preko 30c u prostoriji gdje se nalazi box koja je velicine nekih 8m2 jos kad se upali 600 to prelazi i jako preko 30..ni VK150 ni vent 50w nisu mogli napraviti optimalnu temp za grow.. ova klima rijesava stvar bez problema i smjesno ju je usporedivat s otvorenim friziderom..nikakve plocice s ledom ni tankovi s vodom
- energetska klasa - A
- kapacitet hlađenja - 2,05kW
- rashladno sredsvo plin - R410A
- buka unutarnje jedinice - 54 dB
- auto, cool, dry
klma rad na low-cool opciji i na temp od 18c konstantno i s tom postavkom cijelo vrijeme imam optimalnu temp 28/22..a prave przione jos nisu ni krenule tako da klima definitivno da!

a sto se struje tice redovno platim svaki svoj racun koji je puno manji nego sto ja vutre podimim u 30 dana..(racunajuci kada bi kupovao na ulici)
 
Poslednja izmena:

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Mali prilog uz moj prethodni post. Graf prikazuje kretanje temperature unutar izoliranog tanka sa 10 litara vode u odnosu na temperaturu boxa. Oko 12h su ubačeni spremnici leda, oko 14h temp. se više nije spuštala a od 15h polako raste.
I to u izoliranom spremniku. Ako na taj način pokušavate ohladiti cijeli box, neće trajati više od pola sata ;)

tank2.png
Ovo može biti samo privremeno rješenje osim ako grower ima vremena cijeli dan i noć mijenjati ledene paketiće ;) Ne pokušavajte to kod kuće.

@ozric
Tvoja klima nije u istom prostoru gdje ubacuješ hladan zrak? Usporedba sa otvorenim frižiderom je 100% ispravna ako se pokretna klima nalazi u istom prostoru u koji izbacuje vrući otpadni zrak.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Bizzzo