Grow Box leti... iskustvo i misljenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.05.2015
25
5
3
36
Neko iskustvo sa letnjim grow`om i da li pokretnu klimu drzati u boxu(moze li to predstvljati problem za biljke)??
Hvala vam!!!
 

Pohani šnicel

Aktivan Član
22.05.2015
90
286
53
dobro ti palo napamet..jer i u mene su u konobi ogromne temperature vec sad a kako ce tek biti kad bude 42 vani...ufff..pa i mene zanima dali to ikako klapa i sta da radim..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lagani

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sve ovisi gdje ti se nalazi box, ako je recimo u podrumu, bit će idealna temp. iako je vani jako vruće. Sad ovih dana dok je vani cca 30c meni je u boxu idealna temp. (oko 22 kad je lampa ugašena, 26,27 kad je upaljena). I ako imaš dobru ventilaciju ne bi trebao imati nikakvih problema gdje god se box nalazi. A šta se tiče pokretne klime, ne bi trebala radit probleme, nisam nikad koristio, ali nema razloga da šteti biljkama ako drži idealnu temperaturu.
 
Poslednja izmena:
09.05.2015
25
5
3
36
box ce mi biti da u prizemlju, koji je jedno 1.5m pod zemljom. sto znaci da je tu uvek najhladniji deo kuce. naravno ct , klima , + turbina bi bila pod obavezom. ali pitam zato sto nikad nisam radio grow i muka me sada naterala da radim medikal strejn...pa ne bih nesto da uprskam iako znam da je zajebanano raditi po vrucini jer je i logicno...pa pitam cisto za iskustvo... Hvala na savetima !!!
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
i ja sam u slicnim problemima..uz VK150 i 1 oscilirajuci vent od 50w temp se u boxu penje do 31-32c a raazlika u temp dan-noc je 2-3 stupnja sto je lose..kroz sat dva idem kupit tu pokretnu klimu pa kad pospajam sve i isprobam nabacim neki info..a sto se vlage tice ima rucnika, plahti i posuda s vodom pa se to vec nekako da izregulirat :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Neko moje iskustvo sa drying funkcijom klime je da radi posao dok klima radi, ali cim se klima ugasi sa tempraturom se i vlaga opet brzo penje, zahvaljujuci sposobnosti toplijeg vazduha da bolje zadrzi vlagu. Palim je bas kada temperatura u prostoriji se popne iznad 24-25c za vreme day rezima..
I evo u cvetanju mi vlaga u boxu ne pada ispod 50-60%, i pored toliko ventilatora, klime i pracenja rh napolju..
Ali da pomaze, pomaze klima svakako.
Inace bi bilo 70% bez problema.. :)
 
09.05.2015
25
5
3
36
i ja sam u slicnim problemima..uz VK150 i 1 oscilirajuci vent od 50w temp se u boxu penje do 31-32c a raazlika u temp dan-noc je 2-3 stupnja sto je lose..kroz sat dva idem kupit tu pokretnu klimu pa kad pospajam sve i isprobam nabacim neki info..a sto se vlage tice ima rucnika, plahti i posuda s vodom pa se to vec nekako da izregulirat :)
javljaj;)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
jucer montirao i spasio se muka..temp pala sa 33 na finih 27-28..klimu sam postavio metar ispred boxa koji drzim poluotvoren jer u njemu nema mjesta..VK150 sam iskljucio jer nema potrebe da radi uz nju... e sad, klima radi bez prekida 24/7 a tako bi trebala narednih 2 i pol mjeseca..valjda to nije previse za nju...nznm..uglavnom bez nje grow bi propao brzo...
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
2 i po mjeseca ne bi trebalo biti ništa za klimu u 24/7 čak ni za kinesku domestikus (čitaj jeftinjaru).
Jedini problem možda će ti biti stvaranje plijesni (u klimi) pošto cijelo vrijeme hladi, skuplji uređaji imaju de-mould funkciju koja radi automatski a ti možeš jednom mjesečno recimo prebaciti na grijanje (ako ima grijanje jelte) na pol sata/sat maksimum temperature i to bi bilo isti efekat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and nerp

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Mobilne klime su inace jako energetski neefikasne. Kazu da je ucinkovitost jednaka kao da koristis otvoreni frizider. To znaci da potrosnja struje sigurno nije mala... nadam se da mislis i na to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
"Auspuh" mobilne klime mora biti dodatno izoliran. Ja sam prije par godina imao vivaxa spojenog direktno na dimnjak. Dobro je radio tek nakon što sam tvornički auspuh izolirao sa debelim slojem armaflexa. To je ovo crno na slici.
armacell-selfseal.jpg

Inače grije više nego što hladi.

@nerp
Veliki komercijalni sustavi odvlažuju tako da topli vlažni zrak ohlade na 8-10C (ili manje ako je u pitanju kompresor) i tako iz njega "odvade" većinu vlage. Nakon hlađenja taj zrak se grije na potrebnu temperaturu (uglavnom 18-24C) i ubacuje u prostor. Normalno je što nema odvlaživanja ako klima ne radi, pogotovo kod jeftinih klima uređaja.

Pod komercijalno mislim na sustave koje možeš vidjeti po krovovima shopping centara i poslovnih zgrada.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Trebaju ti velike količine leda ili onih paketića za hlađenje, a za par sati je sve potrošeno.
Moj tank prosječno ima 10 litara u sebi i izoliran je sa 40mm stiropora. Na 30C vanjske temperature tank je na 27C. Kad stavim dva zamrznuta paketa od pola litre (oni plavi za plažu) temperatura se spušta prva dva sata i drži još oko sat vremena na 21C. Nakon tri sata od stavljanja paketa temperatura počinje opet rasti.
Isti taj paketić od pola litre ostavljen na stolu, za pola sata se ugrije na sobnu temperaturu.

Ako imaš vremena svakih 3-4 sata stavljati novi led ili paketiće za hlađenje onda je ovo iz videa ok, ali ako nemaš vremena onda nabavi klimu, ili planiraj grow van ljetnjih mjeseci.