Grow box royal critical automatic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Poz,

dobio sam Royal Critical Automatic(Royal queen seeds) 5 fem.
Neki opis
Plant Height: 60-80 cm
Effect: Relaxing and rich scent and taste
T.H.C. level: Medium
Genetics: Critical mass x autoflowering strains
Expected yield: 50-60 grams plant
Harvest: 9 weeks after germination

Trenutno mi je box 40x50x75 cm i ima 5 cfl sijalice.
Za par dana cu uzeti neki HPS, pa me zanima mishljenje iskusnijih:

Koji hps da uzmem za box ove velichine? ja sam mislio da uzmem
150w da li je to ok i koliko ce se vishe grejati u odnosu na cfl?
Da li bi u ovaj box mogle da stanu dve biljke sa tim osvetljenjem uz LST?
Kolike saksije da uzmem, je li 5l dosta?
Da li da stavim seme sad da klija pa da bude par dana pod cfl ili da sachekam hps?
eto to me zanima za sad :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
hps ce ti svakako odraditi posao, a za cfl nisi napisao koja su snage, no za pocetak moze sigurno da posluzi sve i da je 20-ak W. za automatic strain je neki minimum 3.5L, tako da ti 5L posude moraju biti ok, obim od posuda 3.5L je 22cm, ne znam za one od 5L, izmeri pa vidi da li staju dve u tvoj prostor, ako ne uzmi nesto manje sto se uklapa ali gledaj da ne bude ispod 3.5L, i odmah sadi u te posude, ne savetujem presadjivanje, sretno (u osnovi tog automatika ti je Afghanistan x Skunk #1)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
5 CFL-a na okupu griju tek nešto malo manje od 150-tice a lumena je duplo više s HPS-om. Pošto si limitiran visinom možda da razmisliš o nekoj staklenoj pregradi između lampe i bilja. Ja svoju 150-ticu hladim sa 2 PC venta i ide do 15-20-tak cm od vrhova tako da može se ( ali ja nisam limitiran visinom). Nemoj previsoke posude uzimati, 3,5 L posude su ti dimenzije 17X17X17 cm ( takve ja imam kockaste), najviše 20 cm visine uzmi jer ti je svaki cm dragocjen u tom boxu.

I da možeš odmah staviti na klijanje, prvih 10-tak dana štedne će savršeno odraditi posao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.