Grow box,savjeti,pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.02.2017
2
0
1
28
Pozdrav ljudi,ovako namjeravam napravit box...Situacija je sljedeća,trebao bi vašu pomoć,gledao sam dnevnike i imam par growova iza seebe al bi htio uz vašu pomoć da mi direkt kažete koju opremu kupiti....
Setup:

-Box dimenzija 80x50x(složio sam da mogu štelat visinu ugl do 2m)-po tim dimenzijama se mjerim,dal uzet 250 il 400w?

-Rasvjeta-
Prigušnica TRM 400W
Aluminijski reflektor Stucco
Žarulja 400W Sylvania Grolux
Električni kabel
Električni kabel s Schuko utičnicom

-Ventilacija-
advanced star vko 125 (21o m3/H) ili 150 (260 m3/H)
dvoumim se između ta 2 prvenstveno radi cijene,al ako navaljaju,predložite neki drugi vent....
unutra 1-2 pc venta za miješanje zraka

-Sitnice-
digitalni hygro-termometer
tajmer mehanički
Predložite ako imate nešto još korisno,možda sam i zaboravio nešto napisat...
 
10.02.2017
2
0
1
28
Briješ da je previše za tu površinu,i da bi bilo bolje 250w uzet,nemam još opremu,učlanio sam se na forum da se savjetujem sa vama,fkt mi je drago što si ti kao cijenjeni član odgovorio u ovoj temi,znači uzimam hps 250,pitanje rasvijete je riješeno.Nego ako mi možeš reć za ventilaciju dal se isplati dat duplo više para za vk ventilator il uzet vko za manje pare,i koje jačine za 250w u ovim dimenzijama?Ventilacija me najviše muči zbog izmjene zraka da se nebi kasnije mučio s vlagom ak uzmem krive jačine ventilator..
 
09.01.2017
3
0
1
Koper Slovenija
Koliko ja razumem ti si napravio izbor MH ili HPS (nema veze) i pri tom imas box malih dimenzija.
Razumem da je to cenovno najbolje,naravno takve sijalice koriste se samo njih koriste ljudi koji mogu da ohlade box,moje iskreno misljenje je da ce to tebi biti jako tesko ili cak i nemoguce(u boxu nesmes imati vise od 27-28 stepeni celzijusa,u suprotnom imas rizik da biljke dozive toplotni sok.
Zelim ti puno srece ali te unapred upozoravam:
,,imaces problem sa temperaturom"
Moj savet za napred je da umesto HPS lampe radije odaberes jednu od sledecih lampi ili sijalica:
T5 neon sistem
LED lampe
CFL sijalice (naravno ne one obicne nego one za gajenje biljki)
Srecno!!!
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Manji vent će ti bit i više nego dovoljan ne treba ti 150
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.