grow box u ormaru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.01.2011
5
0
0
41
pozdrav svim forumašima :)

prvi moj uzgoj i molio bi vas za vaše mišljenje, pokude i pametne savjete......

grow se nalazi u ormaru dužine i širine 60 te visine 140cm
izolacija : bijeli papir obložen prozirnim najlonom
za početak sam stavio 2 neonke od 60w (phillips cool white) ali planiram staviti nešto bolje jer mislim da mi fali lumena......

za početak ću staviti par slika

95468797.jpg
95468797.jpg
http://img824.imageshack.us/i/95468797.jpg/
http://img37.imageshack.us/i/61023785.jpg/

stare su od 2 do 3 tjedna
ova skroz desno je stara 3 tjedna (dugi) iza su 2 green-o-matic-a

proklijale sjemnke sam stavio u treset tablete te poslije sam ih prebacio u kamene kocke
cijelo vrijeme ih zaljevam destiliranom vodom bez ikakvih dodataka

u pripremi je drugi box za cvatnju

bio bih zahvalan za sve vrste savjeta

lp
ganja2all
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Auuu...izduzile se opasno...spusti im svijetlo sto blize mozes...ili podigni biljke...ovako ti bezveze trce gore i gubis urod...

Nisi napisao nista o ventilaciji...ima li je uopce?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....a i te dvije neonke su ti premalo za taj box......jedan HPS 250W bi na tom prostoru odradio posten posao....kako sto Sekach kaze izduzile su ti se biljke jer ih drzis daleko od svjetla, priblizi ih svjetlu a i posto su se vec tolko izduzile mozes im polako pocet radit LST....
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
druze izvini ako cu biti okrutan, ali ja savetujem da pocupas to, nabavis vise svetla, po mogucstvu hps, i krenes iz pocetka. izvini ali veruj mi ovako ce ti samo uzimati vreme za mizeran urod.
 
14.02.2011
9
0
0
43
Molim pomozite mi, ja sam početnik. Koja je najbolja rasvjeta za mali (50 x 40 x 60) growbox u ormaru? Može li tu štedne ili HPS 250 možda? Troše li HPS puno više. I koliko sam shvatio trebala bi
mi samo jedna, je li? I ide li ona na obično grlo ili tu treba još nešto. Molim za savjet, imam previše informacija
 
16.01.2011
5
0
0
41
što se tiče ventilacije.....ormar se nalazi u prozračnoj prostoriji pa povremeno ga otvorim
ali u drugom boxu za cvatnju radim ventilaciju i ubacit ću hps 400w
nemam ih srca bacit.....prvi mi je grow pa što bude

jel bi im bilo pametno da ih odmah presadim u kaljeve i prebacim pod 400w ?

javim se još da javim kakva je situacija

hvala svima na odgovorima i savjetima
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
ganja2all je napisao(la):
jel bi im bilo pametno da ih odmah presadim u kaljeve i prebacim pod 400w ?

pod kaljeve mislis saksije,onda da odma presadi u sto vece mos i pici pod hps,odma istog trena cim montiras opremu.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Najprije dobrodošo!
Biljke su ti se strašno izdužile jer si im montirao visoko te 2 neonke.Nebi ih ni ja bacio!Nešto če se ipak izrodit.A tebi če dobro doči za praksu.Prvo da rješim svoje nedoumice.
Praviš drugi box za cvatnju a ovaj ostavljaš za vege ili šta?
Kako kog bilo!Vege možeš odradit u tom boxu stime da dodaš još neonka.Al za cvatnju moraš drugi spektar boje svjetla koristit.Možeš i sa štednima al treba ti ih puno.Tako da opet dođeš na kraju ko da si kupio provjereni HPS sistem.
E sad ako nisi ništa skontao od toga šta sam napisao.Ljepo nađeš u dnevnivcima gotove dnevnike i vidiš kako to ekipa radi.Nači češ brdo dobrih informacija i raznih kombinacija.Pa če ti bit jasnije.
A i sve druge informacije imaš na forumu pa nemoj biti ljen čitati.
A za konkretne probleme vezane uz biljku tu smo!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Najprije dobrodošo!
Biljke su ti se strašno izdužile jer si im montirao visoko te 2 neonke.Nebi ih ni ja bacio!Nešto če se ipak izrodit.Vidim da radiš box sa 400W.odlično.U ovom možeš vegetaciju radit.Samo ga nakrcaj neonkama i približi biljke svjetlu.I presađuj to u zemlju.Njima treba hrane što iz destilovane nema.Trebaš ih stavit u zemlju jer u zemlji ima hrane!
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
alpha je napisao(la):
Molim pomozite mi, ja sam početnik. Koja je najbolja rasvjeta za mali (50 x 40 x 60) growbox u ormaru? Može li tu štedne ili HPS 250 možda? Troše li HPS puno više. I koliko sam shvatio trebala bi
mi samo jedna, je li? I ide li ona na obično grlo ili tu treba još nešto. Molim za savjet, imam previše informacija

na box te veličine bih ti ja preporučio CFL rasvjetu (štedne), zbog isplativosti investicije - nekih 100tinjak kn CFL i za 30 kn grla, kablovi, eventualno redne stezaljke i utikač + 15 kn mehanički timer. HPS 250W previše grije za box tih dimenzija, tu bi eventualno išao 70 ili 100W, s tim da bi trebao dobro riješiti ventilaciju, jer HPS grije osjetno jače od štednih. Ide ti HPS na grlo, uglavnom na E40, ali sam danas vidio i E27 grlo, koje se češće koristi za slabije lampe. Uz lampu moraš kupiti još i propaljivač [starter] i prigušnicu za tu lampu, plus grlo, kabel, utikač i timer. I da, trebala bi ti samo jedna, a ako bi išao na opciju sa štednima, onda nemaš što uzgajati sa manje od 4 štedne po 20 ili 23 W. Čim više svjetla, tim bolje.
 
16.01.2011
5
0
0
41
mr.dr.Smok je napisao(la):
Najprije dobrodošo!
Biljke su ti se strašno izdužile jer si im montirao visoko te 2 neonke.Nebi ih ni ja bacio!Nešto če se ipak izrodit.Vidim da radiš box sa 400W.odlično.U ovom možeš vegetaciju radit.Samo ga nakrcaj neonkama i približi biljke svjetlu.I presađuj to u zemlju.Njima treba hrane što iz destilovane nema.Trebaš ih stavit u zemlju jer u zemlji ima hrane!

hvala
idu ubrzo u zemlju pa ću se javit sa nekom novom slikom i da se vidi kako napreduje

pozdrav
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
ganja2all je napisao(la):
što se tiče ventilacije.....ormar se nalazi u prozračnoj prostoriji pa povremeno ga otvorim

Nemoj tako nego izdvoji par kuna za koji ventilator...jer je konstantan izvor svjezeg zraka jako vazan...
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ja ipak mislim da su se previse izduzile. ipak, kad ih presadis probaj da radis LST, ima opisano na forumu na 1000 mesta kako se radi, pa procitaj i kreni, izvini ako sam malo strog sa tobom, ali da si malo vise citao po forumu i skupio informacije ne bi kretao sa growom dok ne skupis potrebne uslove, ovako mi deluje po malo neozbiljno i neodgovorno. i ja sam godinama zeleo da gajim pod lampama ali sam cekao mojih 5 minuta, da budem spreman. izvini jos jednom ali ti ovo govorim iz najbolje namere, kao prijatelj.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ako si iz ZG, ili okolice, a da ti nije problem potegnuti do ZG, najjeftiniji, bar kolko sam ja našao, 80 mm ventovi su ti u HGšrotu, 19kn, ili Infoplus, ravno 20 kn. Ako ti ovi iz HGšrota pokrepaju, moš se je***, dok na ove u Infoplusu dobiješ godinu dana garancije...
pa kupi par komada i nek biljoze dišu. :icon_smile:
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
pazi cirkulacija vazduha je bitna ali je svetlo #1. minimum minimuma je 5000lumena po biljci da bi rasle normalno i dale neki solidan urod.
 
16.01.2011
5
0
0
41
trenutna situacija je sljedeća:
- lampa tež hps 400w
- propaljivač do 400w
- porculansko grlo
- kabel
nedostaje:
- prigušnica

što se tiče ventilacije mislio sam stavit za ispuh ventilator za kupaonu a upuh od comp-a
kad složim box postam slike

podrav ekipi
ganja2all