grow box za ljepotice

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
2.943
17.289
358
32
คภ๔г๏๓є๔ค
Ovo je prica o udomljavanju dviju djevojcica(white russian skunk)Pogledajte prilog 740Pogledajte prilog 742
te sam im ja odlucio napravit kucicuPogledajte prilog 738 i tako poceo
za odvod zraka sam iskoristio napu Pogledajte prilog 741Pogledajte prilog 739Pogledajte prilog 733

za dovod zraka coolere od kompa 3 komada po 12 vPogledajte prilog 735Pogledajte prilog 736
te ih ljepo smjestio ima unutra 2 neonke 18 w i 2 halogenke od 20 w Pogledajte prilog 734

tako to izgleda izvanaPogledajte prilog 737 e sad jos tu treba radit trebam stavit foliju jednu hps-icu termometar,mjerac vlage i dali mi treba jos sto???:bong7bp:

• Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
189
63
106
Trudio si se,ali pogresno usmerio energiju. Preporucujem da prolistas
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Moraces za pocetak da dodas jos sijalica. Takvo izduzivanje je jedino zbog nedostatka svetla.
dok to ne shvatis i uradis,priblizi biljke na 1cm od neonke. Trebalo bi da se primeti razlika vec sutradan.
Pozz

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
8
0
33
da...dobro receno...ja bi isto dodao jos malo jace svetlo....bolje za biljke...i urod opcenito :)

OP
OP
WEEDetix

WEEDetix

Urednik
Grow Support
11.10.2010
2.943
17.289
358
32
คภ๔г๏๓є๔ค
ma znam ja to one su ti stare par dana i bile su d frenda us proror a svjetla niotkud tek sad kad su dosle kod mene prestale su se zurit gore i normalno danas sutra jos koja stedna unutra a kad skupim pare i hps

OP
OP
WEEDetix

WEEDetix

Urednik
Grow Support
11.10.2010
2.943
17.289
358
32
คภ๔г๏๓є๔ค
al sve u svemu mislim da cu smanjit box pre velik mi je i dolazim u konflikte sa ukucanima :)

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
121
0
42
Sulundar je napisao(la):
Moraces za pocetak da dodas jos sijalica. Takvo izduzivanje je jedino zbog nedostatka svetla.
dok to ne shvatis i uradis,priblizi biljke na 1cm od neonke. Trebalo bi da se primeti razlika vec sutradan.
Pozz
Jedno pitanje,da ne otvaram novi post, nije savjet ...
U dosta clanaka vezano uz svjetlo/temperaturu , npr. u ovom slucaju imamo 2 halogenke od 20w koje vjerojatno dosta griju, spominje se kao glavni uzrok izduzivanja prevelika oscilacija u temperaturi dan/noc odnosno svjetlo on/off, spominje se nekih max. 5C.
Priblizavanjem svjetlu/zaruljama ustvari je stavljamo u podrucje gdje je najtoplije odnosno gdje se zadrzava topliji zrak u boxu (u gornjem dijelu) prilikom gasenja svjetla/ventilacije te im tako ustvari produzujemo vrijeme provedeno u toplijem dijelu boxa, odnosno za neki postotak smanjujemo oscilaciju temperature dan/noc. Po gore navedenom rjesenje izduzivanja za manje boxeve sa malo zarulja bilo bi od pocetka 24h/0h na tjedan dva te postupni prelazak na 12h/12h kroz nekih 2 tjedna, da se biljka stigne prilagoditi i na razlike u temp. Kroz prva 2 tjedna smanjili bi izduzivanje a kroz druga 2 tjedna imale bi priliku razviti i korjenje i spremni smo za cvjetanje sa niskom gustom biljkom sa vrlo malo lumena :)
Zasto ovaj moj post, pa eto nakon puno proucavanja svjetlo\temperatura\ventilacija za PC box, primjetio sam da postoji puno primjera gdje je koristeno jako malo lumena a biljke su guste, zdrave i neocekivano razvijene.
A najvece iznenadjenje mi je priredio frend kod kojeg sam vidio jednu halogenku cca. 50W max. bez ikakvog boxa, iznad biljke koja je u cvjetanju (nazalost prenesena izvana sa samo jednim vrhicem, ostalo su pojeli puzevi :(), uglavnom taj jedan vrhic puni se ko na stereoidima, listovi su podignuti prema svjetlu kao da hoce iskocit izmedju ostalog ne izduzuje se kao moje ljepotice na balkonu :).
A pitanje bi bilo sto je po vama vaznije temperatura ili lumeni (pitam iz razloga sto sam u PC box nagruvao 6 zarulja a u slucaju da je vani -10 mogle bi biti velike razlike u temp. dan/noc (toplana-grijanje u stanu) ?

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
189
63
106
AndrijaJ je napisao(la):
A pitanje bi bilo sto je po vama vaznije temperatura ili lumeni (pitam iz razloga sto sam u PC box nagruvao 6 zarulja a u slucaju da je vani -10 mogle bi biti velike razlike u temp. dan/noc (toplana-grijanje u stanu) ?
Za guste biljke potrebno je vise lumena ili smanjenje gubitka istih(tako sto se uokviri box ili priplizi svetlo biljci. A da bi biljka napredovala,treba joj obezbediti i ostale uslove..temp npr. Ali konkretno na tvoje pitanje odgovor bi bio lumeni,posto biljka lepo napredije i na 10*C

edit: jel tebi biljke cuce unutra, napolju ili mislis da ih ubacujes nocu u stan?
ako te brine razlika u temperaturi...i mene je,ali sam izgurao grow preko zime nekako. Od 0*do 38*C

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
121
0
42
Sulundar je napisao(la):
. Ali konkretno na tvoje pitanje odgovor bi bio lumeni,posto biljka lepo napredije i na 10*C

edit: jel tebi biljke cuce unutra, napolju ili mislis da ih ubacujes nocu u stan?
ako te brine razlika u temperaturi...i mene je,ali sam izgurao grow preko zime nekako. Od 0*do 38*C
- sto se tice temp. trenutno , ona me ne brine, biljke su u zatvorenom balkonu (nema grijanje a nije ni dobro zadihtan) ali preko noci nejde ispod 10c.
A i te biljke su mi u kasnom cvjetanju, tak da ne brinem moze im samo biti bolje/brze :)

- temp. me brine u slucaju pc growbox-a, odnosno da nemam nepotrebno previse zarulja,te mi u tom slucaju treba vise ventilatora sto za posljedicu ima mali uragan pod kontrolom :)
A temp. mi ispod zarulja na 3 cm ne prelazi 30-32C sa postavljenim DIY karbonskim filterom na ispuh. Al ono sto me brine je da bi preko noci mogla dosta pasti temp, odnosno da mi temp dan/noc ima odstupanje 10-20C ako ne i puno vise u slucaju ekstremno niskih temp. sto bi po ovome imalo za posljedicu slabiju iskoristivost pc boxa

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
189
63
106
zbunjujuce pises...
U pC-boxu svetlo treba da radi nocu kad je hladnije i jeftinija struja. Ako biljci posvetle vrhovi,tad joj bas smeta razlika u temperaturi,dotle nije alarmantno.
Za pocetak mozes koristiti manje br sijalica dok se mladi narastaj razvija...tako i dodajes.