Grow boxevi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2008
14
0
0
34
Moj prvi box (Zvucnik)..
Eto odlucio nabacit slike pa da cujem koje misljenje,kritike,ideje itd.
Dimenzije su:
Visina :45cm
sirinaxduzina: 22x22cm

evo par slika:




Jedino jos ventove neam a ni vutre tako da ovo je samo pocetak.
Unutra je obicna stedna 6400k,dolje podloga obljepljena izolirkom tako da ako se i prolije voda slucajno da drvo nezajebe jer ipak je to zvucnik,unutra planiram drzati samo jednu biljku..
Za sada je temp 30c do 32c,ali kad stavim ventilatore mislim da ce to biti ok..
Eto toe to za sad,sta mislite?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
vidim da si se potrudio i pročitao šta ti treba i pretpostavljam da si mlađi pa živiš sa starcima i ovo mora biti totalni stealth grow. Ovak za početak ventilacija ti je neizbježni dio koji moraš staviti u tvom slučaju to su pc ventovi što i sam znaš sad što trebaš napraviti je napraviti par kalkulacija koliki ti je volume tog zvučnika i o tome si uzmi pc ventove (jačina i količina) i moj savjet ti je odi na ili 3 min izmjenu kompletnog zraka ili min to napraviš na sljedeći naćin visxdužxšir jednako volumen prostora ili volumen zraka u kubicima ili m3 i dalje znaš pogledaš koliko su ti ventovi deklarirani da imaju protok pa vidiš koliko ti treba da bi postigao ovo što sam ti predložio . dalje morat ćeš pojačat svjetlo ako želiš imat neke budove uopće jer jedna štedna te neće spasiti (Bauhaus ili Spiel d.o.o. štedne žarulje od 45W do 125W oba dva spektra). 3 ovo što si napravio sa grlom zaljepio ga samo to ti je jako loše i to izbjegavaj . imaš u bauhausu grlo košta 15 kn i može se šarafiti horizntalno i vertikalno . vlagu riješi sa nekom krpom jer ti je unutra sigurno katastroga što se tiče % rh a za smrad se ne brini jer ni neće smrditi jedna tako jako i to samo zadnja 3 tjedna dost.
bilo bi ti čak bolje da si bijelim mat sprejem pofarbao zvučnik iznutra jer ti ovo nakuplja toplinu i upitna je disperzija svjetlosti (da nebi radilo hotspotove) .
Uzmi si dve Chint štedne od 65 w to ti je 280 kn i na konju si možda bi prošao i sa jednom tko zna (moj reflektor je (2x65 +2x45 =200W CFL)
Ulaz ostavi pasivan a izlaz stavi ventove .
Rupe za ventove ti je najbolje zabušiti sa krunom ako možeš doći do nje ona ti ide na bušilisu i buši krug različitih promjera.
poslušaj me i bit će ti ok
uglavnom čitaj i dalje informiraj se stalno i sve pet

malo sam zbrda zdola pisao post al jebiga nemre svaki biti pregledan i uredan
 
28.10.2008
14
0
0
34
hehe nie bed..thx za odgovor i prjedlog i vjerovatno cu tako i napravit ;)
ovo cu najvjerovatnije onda vadit vanka, pa onda mat bijela kako kazes,jer nisam razmisljao o hotspotovima....
a stedne,hmm,morat cu prvo vidjet kolika je dimenzija zarulje jer i ovako sam imo problema sa ovom,pa samo moro ipak iz kuta stavljat zarulju da stane unutra.
A ako cu stavljat zarulje sastrane, zauzet ce mi opet previse mjesta,jer mali je box.
Sta mislis dali bi prosle dvije takve stedne od 6400k? Koliko sam citao za vegetaciju bi prosla ova jedna,a sad za cvjetanje..
pokusavam smanjit troskove :D
Smrad me nebrine ni najmanje,moze smrdit koliko god hoce :D
cak ni buka,jer komp mi radi 24/7 tako da... :)
eto,kad napravim preradu postam slike,a mozda napravim i drugi box jer ocigledno je ovo premalo..
barem sam ovim stekao neku praksu..
 
28.10.2008
14
0
0
34
evo nova slika,
stavio sam ventove,gornji vuce zrak van jer je kod lampe pa da odma vuce toplinu a donji puse unutra...

kasnije jos ide jedna stedna ali za sad je ovak ok...
mislim da vlaga nece stvarat problem jer ovi ventilatori su dosta jaki..a opet neka vlaga i mora bit..
ova folija me jos jedino muci,ali to cu mjenjat kada budem imo jos para i neku dobru ideju da nemoram sve vadit van...

nemorate spominjati kablove dobro ce biti izolirani ovo je samo slika dok sam spoio sve ;)