Grow boxevi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Sve je više pitanja na temu za boxeve. Bilo bi dobro da pišete o svojim boxevima ovdje. Dimenzije, svjetlo koje stavljate. Kako ste riješili ventilaciju, koliko vas je koštao box i tako. Pitajte ovdje sve što vas zanima!
 
07.11.2006
0
0
0
ja u svoj box do sada nisam skoro utrošio niti èak 1oo kuna sve sam imao kuci sjeme gnojivo rasvjetu zemlju, postavio sam je u ormar oko 0,5 m kvadratnih izolacije nema a sada neznam dali bi bilo uistinu potrebno da to i napravim kupio sam jedino dvje žarulje obièno svjetlo od 60 w i montirao ih te jednu cool white i termometar sto me nije došlo ni nekih 100 kn - i do sada idu lijepo
 
08.09.2008
2
0
0
43
Pozdrav svima, nov san u ovome svijetu pa bih vas molio zasavjet.
Neki dan sam surfajući netom naletio na britansku tvrtku koja prodaje preko neta gotove growboxove. E sad, mene zanima ima li tko kakvih iskustava s takvim boxovima(dimenzije su: Dužina-110 cm, Širina-40 cm, Visina-100 cm). U sebi ima već ugrađen jaki ventiltor, filter s ugljenom, 400W lampu(cool tube) i kompletni sustav za hidroponski uzgoj. Cijena je oko 6000 kuna. Znam da je to puno ali je sustav zato plug and play. Zanima me je li netko već naručivao tako što i kakva su iskustva s carine jer me ta stavka najviše brine. Bojim se da ju ne zapljene ili da mi ne navuku murju na vrat jer toga nije vrijedno. Unaprijed hvala i isprika ako sam fulao topic ali sam sve pregledao i tu mi se činio prikladnim.
S jedne strane gledano ne bi smjeli zapljeniti(lampa, ventilator, filteri, sustav za irigaciju i ostale sitnice su sve legalne stvari koje se mogu kupiti u bolje opremljenim dućanima.)
Zanima me ima li tko kakva iskustva, tj. da li je netko doživio ili čuo da je nakom došla policija s nalogom za pretres stana jer je takvo što naručio preko neta ?
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
pa to po logici je opcija za odbacit... sve sam sastaviš za troduplo manju paru + još kupiš sjeme dobro i gnojiva...ako već imaš toliko para, igraš se pa kupiš ph metar itd sitnice...ali 6 soma kuna je preprepre veliko bacanje para za jedan ormar u kojeg stavit ventilaciju i lampu s reflektorom...dan-2 posla...a i na grani bi ti otvarali, glupo riskirat da ti to oduzmi ili proslijede pa dođu doma vidit šta si s time dobio:shit:
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Interesira me mišljenje o grow-boxu sa ove reklame šta se vrti gore - ***********, ima grow box - komplet, sve se dobije za 245€, cijeli box, 2 lampe, gnojivo, sve, sve, sve, samo morate sjeme stavit u tegle i rokate, radi se naime o hidroponskom uzgoju i interesira me, pošto sam provela pola dana surfajući ni u tražilici ništa ne izbacuje za taj hidroponski uzgoj, ako netko ima link ili informacije o tome da mi da URL foruma gdje je to. Najljepša vam hvala, btw, box izgleda ovako:

http://www.***********.com/img/32671e7d0b3d4639c6cc700524b5f4e3


-molim mišljenje o tome grow-boxu!

Meni se čini baš to prava stvar!!!!!!
 
14.11.2007
6
0
0
40
to ti je super grow box komplet, i jeftinije neverujem da ces igde naci

hidroponski uzgoj ti je klasichan hydroponics... nije teshko uopshte, vidi kucaj u googlu hydroponically grown marijuana pa chitaj!
 

PowerPlant

Banned
Banovan
14.07.2008
11
0
0
43
Pazite se growboxova sa bijelom poglogom.ima jako puno imitacija gdje je umjesto pe ubacen pvc.pvc daje klor i biljke zute i umiru.
jebeni kinezi.
 
07.01.2008
35
1
0
32
da li bi neko mogao da mi pomogne grow boxa?treba da napravim box za AK47 x LOWRYDER # 2 Type: hybrid autoflower ukupno 5 biljaka koje rastu do 70 cm ,ne znam koje bi dimenzije trebao da stavim i koja bi sijalica mogla tu da ide,bio bi zahvalan na svim informacijama...
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
ilija9 je napisao(la):
da li bi neko mogao da mi pomogne grow boxa?treba da napravim box za AK47 x LOWRYDER # 2 Type: hybrid autoflower ukupno 5 biljaka koje rastu do 70 cm ,ne znam koje bi dimenzije trebao da stavim i koja bi sijalica mogla tu da ide,bio bi zahvalan na svim informacijama...

minimalno metar kvadratni ma više čak
http://img237.imageshack.us/my.php?image=050608mo6.jpg
owdje u toj wazi je bilo 4 lowR#2...
u Boxu dimenzija 93x52x150(mogućih 170)
a widi kako su se pri kraju gužwale i to pod minimalnom raswjetom...
http://img237.imageshack.us/my.php?image=hpim1317ls6.jpg
po meni 250w HPS + 5 plawih CFL_a(šta kaže laid u kutowe ih rokneš i da vidiš)

Sretno"!
 
22.02.2007
14
1
1
32
dali mi je dovoljno da u box 08.m x 0.8m x 1.5/1.8m stavim
E40 grlo + 5m Kabla
CFL Sijalica 200W - Plava, kasnije CFL Sijalica 200W - Crvena
2 kompjutorska ventilatora
Mylar - Reflektivna folija širina 122cm - 4 metra
Merač temperature i vlažnosti vazduha

to si mislim narucit preko hidropolika.com

hoće li to biti dovoljno za dvije biljke ?

Hvala, pozdrav!
 
22.02.2007
14
1
1
32
da, gledao sam na hidropolici i pise da mogu CFL:
"...Na kraj se na zahtev kupca može postaviti i klasičan utikač tako da može da se koristi i sa CFL (Compact Fluorescent) sijalicama, kojima ne trebaju predspojni uređaji jer ih imaju već ugrađene u sebe."