Grow broj 2/sjeme random

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
24.06.2013
48
179
33
Ime vašeg dnevnika: Grow broj 2

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: MH

Snaga svijetla u vegetaciji (W): MH 2x250W

Rasvjeta u cvjetanju: HPS

Snaga svijetla u cvjetanju (W): HPS 2x250W

Nutrijenti: Hesi

Sjeme je random/nepoznato

Ostala oprema se vidi sa prilozenih slika

Box je u maloj prostoriji koja sluzi za odlaganje starih stvari. U planu sam da to budu 4 biljke. U pocetku sam mislio da kad biljke stavim pod lampu da budu po dvije u saksiji radi muskih zenskih jer je sjeme nepoznato. Odmah bi krenuo rezim 12/12 dok ne vidim spol biljke i tako bi na kraju ostavio po jednu biljku u saksiji. Kasnije ide 18/6.

Dimenzije Boxa 80*80*180

Prilozi

OP
OP
K
24.06.2013
48
179
33
Imam sad pitanje u vezi lampi. Prosli grow sam zavrsio sa jednom lampom i sa non stop upaljenim ventilatorom i lufterom. Da li ce biti od znacaja ova druga lampa za bolji urod, i da li treba bit ventilator i lufter non stop upaljeni.
Pozz

FatOne

Aktivan Član
09.10.2016
762
2.648
163
U vege fazi ti je dosta samo ova jedna mh 250w ne trebaju ti dvije a cvat naravno mozes sa obe hps radit, bit ce bolje nabijeni vrhovi. Naravno ako ti reflektor podrzava dvije lampe da nebi imao hotspotove.

Sretno do kamenih vrhova :)

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.081
11.977
358
Hajde neka je sretno :thumb: jedna lampa za vege i jedna za cvjetanje:)ostale kombinacije ti mogu samo stvoriti probleme u growanju i pravis bespotrebne i duple troskove :thumb:
Edit: @Kurdt od pocetka 12/12 dok se ne pokaze spol a onda djevojke mozes vratiti na 18/6

Poslednja izmena:
OP
OP
K
24.06.2013
48
179
33
Ok. Hvala vam svima. Imao bi jedno jos pitanje za pocetak. Posto planiram krenuti sa rezimom 12/12 da li da odmah to uradim ili da prvo pustim malo da narastu i da krenem sa rezimom 18/6.
Pozz

OP
OP
K
24.06.2013
48
179
33
Hehe
Vidim da sam neupucen. Jel mi mozes objasnit sto je to tacno jer sam ja mislio da je to zemla sa kokosovim vlaknima za bolje drzanje vlage. Sad postavljam glupo pitanje jel ok da to upotrijebim kao sasvim normalnu zemlju
Hvala unaprijed i sorry na ovakvom pitanju
Pozz

Influence

coco
Poznanik Foruma
19.06.2014
432
4.780
143
ni na nebu ni na zemlji
jbg to su kokos vlakna i jedina slicnost sa zemljom je izgled i tekstura.... canna kokos je jako dobar ja ga koristim... nemozes ga tretirati kao zemlju jer on to nije.... e sada one nutrijente sto imas su za zemlju ali ajde mogao bi ih koristit i u kokosu... jedino ti je za koren univrzalan tj moze i kokos i zemlju... ali ponavljam tnt.. boost.. power zyme i phosphorus bi mogao koristiti ali ti fali glavno gnojivo za kokos koje je kod hesi jednokomponentno tj a&b su u jednoj boci.... i onda dolazimo do EC i pH.... dok bi EC mogao koliko toliko nastimavati tako sto bi pratio njihovu tablicu prehrane... sa pH se ne bi mogao zezati i tu je pod obavezno pH merac...

OP
OP
K
24.06.2013
48
179
33
To znaci da je bolje da kupim "pravu" zemlju.
Ili da kupim to a&b gnojivo a ph mjerac nemam. Imam samo one papirice za provjeru ph