Grow by snoopy90

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
samo da kažem da se na bb i ssh-u vide kao neki kristaliči po lišću.

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?greenhouse sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?30 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?20-25cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?3.5l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )garden trend sa 30% stiropola
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?iz slavine 2-3 puta tjedno
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?jbg.neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?plantela list 6-3-6
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?HPS 250w 32000 lumena osram planta star
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?30cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?170-90-55
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?dan 28-34temp-vlaga30-40..noć20-23temp-vlaga70
13.Koliki je ph zemlje ?na vreči piše 6
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?zasada ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?prvi grow

planiram do ponedjeljka iako mi se zemlja več čini poprilično suhom nadam se da im neče smetati. otiči kupiti lakmus papir te izmjeriti ph vode. kupiti šaksije od 10l i presaditi ih. samo neznam dal da prije toga napravim full flush.pa čemo vidjeti kako če se ponašati dalje
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
planiram do ponedjeljka iako mi se zemlja več čini poprilično suhom nadam se da im neče smetati. otiči kupiti lakmus papir te izmjeriti ph vode. kupiti šaksije od 10l i presaditi ih. samo neznam dal da prije toga napravim full flush.pa čemo vidjeti kako če se ponašati dalje
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Sno... brale evo pročita ja ovo sve o tvom BOX-u....
Prvo sve pohvale za BOX i opremu koju imaš superrrrrrrrrrrr...........
Prvi to je Grow imao si prilike da pogledaš dosta dnevnika koji su ovde završeni i dobro opisane situacije mislim max..
Prvo što mislim da si pogrješio je đubrenje u tako ranoj fazi ovih biljki to je sigurno jedan od glavni problema koji su se ukazali.
Drugo mislim da je greška sa ovom zemljom i kuglicama koje su sve to đubrenje poduplale prema problematici.
Možda grješim u ovom svemu što sam napisao ali reću ti i ovo_Oni ti predlažu ispiranje to je OK ali ako nemisliš ove biljke držat do samog kraja u ovim posudama od 3.5l ja bi na tvom mjestu pokušao da ih presadim u veće posude sa novom zemljom koja je manje pokakana/posra... nego sada ova.
Kažem možda grješim i već su u stresu totalnom pa sa tim nemaš što više izgubiti možda će se oporaviti u toj novoj zemlji a to se traži.
Šteta za ovo što ti se desilo puno sreće ubuduće.....................................!
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
da upitnik to sam si i ja konto presaditi ih u veče posude i izmjeriti ph vode pa čemo vidjeti.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.682
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
to je uvjek dobro ...presaditi !!
Ali tvoja greška je bila što nisi znao za probleme koje uzrokuje nepravilan ph ... ti možda jesi samo jednom gnojio , ali ... ako ph nije u nekim granicama onda to gnojivo najčešče nedolazi do biljke ... Neču puno fantazirati jer nema smisla.
Najbolje je i najbezbolnije da poslušaš kolegu ? i da ih presadiš u veče potove sa svježom kvalitetnom zemljom . /preporuka composana/
pozz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne pišu ljudi bez veze.
Presadi u veče,bar 10-12 litara,natopi vodom :) i novi rast bi treba kreniti kad dođu malo sebi.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
U toj zemlji koja je sad u potovima očito nešto fali a ti neznaš što.....
Presadi brale nemaš šta izgubit i probaj to svježa zemlja i normalno zaljevanje i neprilazi jedno vrjeme.................
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
kupio danas novu zemlju composana i posude od 13l i presadjujem. takodjer i one kapi u zoo shopu za mjerenje hp i vrijednost je bila 8 too much. u tome je dakle bio probem. doneo sam i drugu vodu iz bunara i ph je 7.5 pa sam mislio u tu vodu iz bunara pošto u njoj nema klora i kontam da je bolja dodati još koju kap limunske kiseline daju dobijem na 6.5.
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
hvala vam svima al ja sam u komi,hahahhahahhah zbog ovoga........................ja sam sjeba........
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33


Nakon što su prošle pakao sa ph vrijednosti,evo ih i mislim da dolaze sebi. ako netko ima još neki savjet šta dalje bio bih zahvalan.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Sad polako sa njima jbg....
Drago mi je da su oživile !!!
To zaljevanje sada pazi nemoj previše u svakom slučaju....
Kako si presadio budi svjestan da zemlja nakon par zaljevanja se stvrden ovisno koliku si drenažu uradio.
Pa malo pročitaj o Peroksidu koji daje kisik preko zaljevanja žilama a to će pomoć podobro ja nisam vjerovo dok nisam probao.
Isto tako gornja 2cm zemlje svako 2-3 dana malo promješaj kao da si okopao biljku pazi na žile nezadirri duboko.
Posude ispod pitara obavezno i rupe na pitarima da višak kod zaljevanja ode u teposude i to prospi a zrak će lakše ulaziti žilama.
sve u svemu polako i manje sa đubrom ipak bilo koje koristio.
Piši datume u neki blokić kad joj i šta daješ i obrati pažnju na datume razmake dana u davanju đubriva strogo kao i mjere količine.

Sretno !!!!!!!!!!!!!!1
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
a gdje da nabavim peroksid i dali da ga koristim kod svakog zaljevanja ili ponekad????
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale u svakoj normalnoj apoteki imaš kupit Peroksid od 3% .
Pazi imaš i od više %%%% kažu daje najbolji od 3% pa i ja sam taj koristio.
Ne poljuprivrednoj apoteki nego ovoj za bića kao ljudi na 2 noge....
E sad koliko ga davat,ja sam se snašao za mjeru tako da sam iz sirupa za kašalj uzeo onu kašikicu koja ima mjeru od 2,5ml.
Pa eto ti predloga za mjerilo znači jedna ta kašikica od 2,5 na 1l vode i nemoj baš previšđe puta zaljevat sa tim je da pomaže ali možeš i zakenjat.
Možda recimo svako 3 zaljevanja minimum razmaka,ja to kažem jer nisam ljubitelj kemije i netreba baš ove ako je zemlja OK.
Opet ću ti reći više čitaj po Forumu imaš gotovi Dnevnika i razni tema,sad oprezno i polako imaš sreće bez obzira na gaf....
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
neznam je li to normalno ili je termički šok u pitanju pa da pitam za savjet. biljke mi nakon što se ugasi lampa ujutro i padne temperatura za 9-10 stupnjeva izgledaju obješeno, liše se objesi i onda napopodne ponovno dignu lišče i izgledaju normalno
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Da normalno je... nema transpiracije i usisa s dna, al za biljke koje su oštećene, svaka biljka koa omlohavi i spusti listove, prirodni je mehanizam obrane od oštećenja stanica, vjerovatno je razlika u temperaturi.
Šta si im napravio ajme majko , pokupi to lišće s dna posude, i održavaj posudu čistom. Listovi su ti sprženi sa strane ali ne treba značit od gnojiva, možda je od nedostatka nutritijenata iako si stavljao gnojivo.

Ako si već presadio u u veće tegle, daj im malo makroelemenata, ja stavim jamnicu od pola litre da ispari CO2 i ulijem , ne zahtjevaju mnogo i ima dosta magnezija , kalcija kalija ...itd

good luck
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.