Grow Closet [1st Time]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2014
21
28
0
Lijepi pozdrav Vutraši :)

Znam da je ova tema već prožvakana a i ja sam je se vec načitao i načitao, ali danas je došao taj dan kada sam konačno došao u mogucnost raditi vlastiti Indoor uzgojo pa bi trebao par pametnih i sretnih savjeta...

1.) Sve što trenutačno posjedujem je jedan veliki ormar; Visina: 2,00 m , Dubina: 50 cm, Širina: 80 cm, 1500 kn u novčaniku te jednogodišnje znanje o grow-u (Čitajući knjige, Vutra.org te jos neke ostale sajtove), iskustva nažalost još nemam ali i to ce se ubrzo promijeniti...

2.) Ono što mene zapravo muči i zbog čega sam otvorio ovu temu je što želim vidjeti što čete vi Iskusni groweri reći na moj sljedeći plan:

1.) Mislim naručiti sjeme sa GreenHouseSeeds stranice, točnije gledam nešto tipa Moby Dick ili Ladyburn 1974 (Volio bih čuti i vašu preporuku) to bi me izašlo cca 200 kn za 3 sjemenke

2.) Sljedeći potez bi bio opremanje box-a, prvenstveno ciljam na IGrowShop u Zagrebu jer mi je blizu, znači pošto u boxu ne mislim držati hrpu bilja (max 5 komada) odlučio sam se za sljedeće 400W žarulje:

HPS - Philips Master Son-T pia plus 400W - 240 kn

MH - SunMaster Cool Deluxe MH 400W - 290 kn

Tu je naravno i prigušnica, gledam sljedeću jer mi se čini da netreba ništa previše spajat a i preporuča se za Almeco Son-T reflektor;

Prigušnica - Pro Gear 400W - 480 kn

Reflektor - Almeco Son-T Hammered - 150 kn

Tegle sam mislio uzeti neke što veće, tipa 11L, zemlju cu probati naci onu TerraMagma a mozda cak odem i potraziti Canna zemlju ako je uspijem uopce naci gdje u europi to je trošak cca - 150 kn

Digitalni termometar/ vlagometar - 70 kn

Analogni timer - 65 kn

Za cirkulaciju zraka sam mislio staviti 2X 140mm PC vetilatora za svjež zrak i 1X 140 mm za izbacivanje tog istog, filter i te gluposti mi netrebaju jer nemam potrebu skirvati miris :)

pH mjerač ču kupiti naknadno kada dođu i prve potrebe za gnojivom (Dvoumim se između Hesi-a i GHE gnojiva)


3.) Eto to bi zapravo bilo to, kao što vidite napravio sam veći zalogaj jer želim da to bude kako spada, jer sam već imao iskustva sa boxom koji nije slozen kako treba (Žarulje sa žarnom niti (i u vege stanju i u cvjetanju), manjak prozracnosti, muske sjemenke itd.) vi mi naravno recite misljenje i naravno ako bih uz neke izmjene mogao srezati sveukupni trošak...


Živili!
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pozdrav,400w lampa je prejaka za taj prostor,osobno mislim da ce se to previse grijat,pogotovo u ljetno vrijeme.Bolje da uzmes HPS 250w sa balastom i reflektorom,HPS Sylwana ili philps su predobre 250w.Mh ti ni nije toliko potreban mozes vegetirati i bez njega ali opet je bolje kad ga imas.
Za neki 250w hps ako bi uzeo da imas 5 biljaka,tegle od 15l bi bile idealne.
Sve ostalo sto si nabrojao je osnovno da krenes kako treba posteno.
A sto se tice ova 2 straina nisam nikad sadio to a ni duvo.Posto ti je prvi put kupis si Big bud to je za pocetnike dobra biljka a da ti masu heda.Sirok je pojam kad ides odabirat sortu koju ces sadit,ja sam nekad na to znao mjesece izgubit i onda uzmem nesto sasvim sto nisam htio_Odi na SeedFinder stranicu tamo imas sve sjemenke na svijetu pa si odaberi koja ti pase,imas detaljan opis sorti rada okusa svega.Imas slike i kolike je jacine biljke pa si biraj od koga god hoces ako jos nisi zagrizo za ove dvije.
Moj kolega je imao od grennhousea Superbud,i ispala je neka deformirana biljka,tj.svih 5 koje je imao,Dale su heda al je bilo slabo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Žmukler87
19.05.2014
21
28
0
Hvala na savjetu, uzeti cu onda u obzir 250W HPS-ice, daj mi reci prigusnica od 250W je 400 kn a od 400W je 470 kn, da rađe uzmem jaču pa da imam za ubuduce ili to nemoze tako?

P.S. Ma zapravo trazim neku jeftiniju sortu koja puno rodi i dobra je za pocetnike a opet da se znatno razlikuje od neke domaje tj. da znam za sto sam trosio novce...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Sve je to super kaj si napisao i nebi smjelo bit problema.....i mozes 400w ballast sa 250w zaruljom :)

ono kaj bi ti savjetovao je da zarulje i prigusnice kupis prek njuskala jer je puno puno jeftinije....a ovaj igrow dost nabija cijene.
druga stvar.....max 5 komada kaj velis je dosta optimisticno razmisljanje :) mislim da u tvom slucaju igra "manje je vise" ;)

puno srece i veselimo se nekom dnevniku :) a za strains....malo proguglaj shopove ..imas opise na vecini...ghs je i meni isto ok.ž

e da...zaboravio si neku foliju za obuc ormar :) ak ces ic na to....il bus ga farbal u bijelo? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Žmukler87
19.05.2014
21
28
0
Gledao sam na njuškalu nema neke ponude trenutacno, za menke cu vec nesto smisliti i da dnevnik ce biti od prvog dana tako da ne brinete :)


P.S. Jedna strana ormara mi je vec bijela ostalo cu sa bijelom folijom obuc (Izbjegavat cu one alu i diamond folije jer sam cuo za onaj Hotspot pa me strah -.-)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
da...i ja sad gledam...nema bas nesto vise....bilo je hrpa toga na njuski
ak mos nac negdje probaj...cak i tu neki prodaju pa baci oko....mogo bi dost jeftinije proc....ak nema-nema...jbga :)
 
04.04.2014
267
230
43
Ja imam nesto slicno (70x60) i mogu ti reci da je knap za dve biljke u potovima od 11 litara. Drugim recima gotovo sam siguran da su ti u tom prostoru 5 biljki previse pogotovo zato sto ti je prvi put. Mozda ne bi bilo lose da ipak uradis jedan probni grow sa nekim semenkama iz paketa, cisto da vidis "sta na sta radi". Mali je to prostor, tako da bih ti savetovao da razmisljas u pravcu CT-a i vlage jer idu vreli dani.
 
19.05.2014
21
28
0
Šta nije sad malo prekasno za to? koliko me sjecanje drzi za outdoor pocetkom 4 mjeseca?

P.S. Taj box ce se sluziti kroz cijelu godinu :)
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ofarbaj ormar u bijelo za prvi grow, uzmi si HPS 400 (za početak ti ne treba MH), uzmi si cool tube i neki dobar vent (ne PC) sa protokom min 240, 2 savitljive alu cijevi, ph metar zuti sa njuskala i dobru zemlju... kreni sa 2 biljke u potovima od 15l, pazi na ph (6.5) i nemoj gnojiti u fazi veg. Otvori dnevnik i garantiram da ces na kraju biti zadovoljan... e kad odradis prvi onda ces vec vidjeti za MH, za diamond foliju itd.... Sretno ;-)
 
19.05.2014
21
28
0
Sounds like a plan :)

Ima tko kakvu outdoor sortu za preporuciti? po mogucnosti da je Indica, da dosta rodi i da je lagana za uzdrzavanje? unaprijed hvala!


P.S. Imam odlican sajt koji je cijeli dan obasjan jakim svijetlom...



Za par dana idem u shoping po opremu pa vam se jos prije javim kako što i gdje...
 
19.05.2014
21
28
0
Zapravo mi out nije neka primarna zanimacija ali kad vec imam priliku zasto ne, daj mi reci gledao sam OG Kush cini mi se ok pa cu je najvjerovatnije uzet, samo se nadam da ta sorta nije nesto extra zahtjevna i sklona oboljevanju prilikom outdoora... za indoor cu jos razmisliti, ali najvjerovatnije ce ici 3 komada iste sorte :)