Grow-Domacica 2014

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Pozdrav svima !
Evo ovako,ovo mi je prvi grow neracunajuci prvi koji nije uspeo posle svega nekoliko nedelja.
Semena su iz nekih hedova sto sam pusio.Semena sam stavio u maramicu danas im je treci dan.Pripremio sam vec saksije,zemlju,djubrivo...
I tako cekajuci da proklijaju ove setim se da sam pre 2 nedelje stavio dva(ne proklijala) semena u zemlju jako losu na njivi jednoj,neocekivajuci nista.Danas ja odem tamo kad ono gle cuda obe biljke izbile na povrsinu i visoke 5-6 cm !
Zbog toga sam i otvorio ovaj dnevnik ranije jer ne znam da li da ih presadim sad u manje saksijice ili odma u one od 10l-15l,ili da sacekam jos vremena mada ne vidim kako ce one tamo opstati ?

Evo slika biljcica :
http://s21.postimg.org/x42ojcwnb/Photo1700_1.jpg

Ovo su 2 semena na klijanju,stoje u toj plasticnoj kutiji a unutra u maramicama natopljenim.(na sobnoj temp. u mraku):
http://s10.postimg.org/e8jngys21/Fotografija0115.jpg

Manje saksijice nzm tacno koje su velicine,sutra idem po one od 15l :
http://s29.postimg.org/vbjh0dlrb/Fotografija0113.jpg

Eto toliko,uskoro novi upload,molio bih iskusnije growere i sve ostale da pomognu kolko mogu
da izgurama do kraja zajedno. :bananica
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Hvala na odgovorima ! Biljke presadjujem sutra u ponedeljak.Presadicu ih u velike saksije i tu cu ih drzati u mom dvoristu gde dnevno imaju mnogo sunca. :icon_biggrin:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
slazem se s VenloNL, u gusto su sadene, em ti postoji mogucnost petljanja korjenja, em ako se razviju nece imati mjesta. I da po noci temperatura u prosjeku padne do 3 stupnja to je lose, pa ih poklopi bocom ako zelis. SRETNO :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Nesto mi se isprecilo pa sam danas morao da idem do apoteke po novu zemlju medjutim nemaju nista bolje npr terra magma,composana,florabella...imaju samo neke brlje pa bih ja uzeo 4l te zemlje i presadio te 2 biljke sa slike(nocas) i jos 2 kojima je seme proklijalo jos sinoc stavio u male saksijice pa onda cekao da udju u vege fazu posle 3 nedelje a ja bih za to vreme nabavio 70l potground ili terra magme pa bi ih lepo presadio u velike saksije sta mislite o tome ?

Jedno pitanje i za vodu,danas je padala kisa u mom kraju skoro ceo dan i sakupio sam dovoljno kisnice u jedne lepe posude pa jel bi bilo pametno zalivati biljcice neko vreme sa tom vodom ? Procitao sam na forumu da posto ja nemam ph metar i nikako nemogu izmeriti vodu,nemam sredstava(plus malo mesto),u jednom dnevniku(ne secam se kojem tacno)je jedan kupio vodu Mineralnu Gaziranu Jamnicu koja je 6,5 tacno i zalivao sa njom koliko je to pametno i sta je bolje od ove dve opcije ? hvala.navece postavljam slike. :sun2:
 
11.09.2012
22
19
3
31
Najbolje ti je da iskopas rupe, sipas tu zemlju koju vec budes kupio i izmesas je sa postojecom sa sajta, voda u tom slucaju nije toliko bitna. To ti je moje misljenje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Ma znam to bi i ja hteo najradije ali kad bas nigde nema mesto koje bi posluzilo kao sajt,imam jos nekih 15-20 dana da nadjem mesto ili ih stavljam u velike saksije.Danas ih ove 2 u zemlji pesadjujem u male saksijice pa kad ojacaju onda cemo videti sta dalje.
 

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Ma moze i kisnica a moze i cesmovaca sasvim je svejedno..Nemoj previse filozofirati oko biljcice samo pusti prirodu neka radi svoj poso :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
bravo, pospricaj to malo, a i sumnjam da ce prestat rast ako im ne maknes blato hehe :)

i mislim da ce ih ta stolna lampa vise ugrijati nego osvjetliti, ali nadajmo se da ce se razvedrit pa ih vracaj van :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Hhhh, ma ni nemoraš čistit listove al moš prskalicom saprat ako ti već toliko bode oči. Dobro je da si presadio na vrijeme al što se tiče stolne lampe ako je riječ o klasičnoj žarulji sa žarom niti onda ti to neće biti od nikakve pomoći. Ima da ti se izduže ko žirafe. Bolje će da uspjevaju na dnevnoj svijetlosti pa makar i bez sunca nego pod klasičnom žaruljom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Ostavio sam,shvatio sam i ja to samo nazalost kasno valjda ih nece ovo losije vreme pregaziti evo sad ima sunca ali kazu vec u petak nova kisa,ako nista onda nastavljam krajem 4 meseca sa novim semenkama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vapky2252