Grow-Domacica 2014

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Odlucio sam da ih drzim na suncu danju a uvece ih unesem u kucu tako cu ici jos neke 2,3 nedelje dok ne ojacaju.Pa ih nosim na sajt napokon sam nasao odlicno mesto izolovano i daleko od ljudi.Sledece nedelje idem po zemlju uzimacu terra magmu za rupe na sajtu.Sve 4 rupe ce biti dubine 20l odprilike.
Terra magmu cu mesati za zemljom sa sajta a od gnojiva cu koristiti Plantela List i Plantela Cvet.
Mislio sam da je mesam i sa peskom ili stiroporom nzm koja je najbolja mesavina ?

Edit : Znam da je jos rano za ovo ali ocu da se pripremim na vreme. :icon_biggrin:
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Stiropor nije bas nesto dobar kolko neki pricaju,rade uzmi slunka ono sitnije kamenje i stim mjesaj,ili si kupi perlita,a pjeska stavi jedno 10% sljunka 15% i zemlje 75%,ja bi tako na tvom mjestu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Poslusacu te.hvala na brzom odgovoru ! :icon_biggrin:
Edit:Sta mislis da umesto sljunka i perlita ubacim stajsko ovcije djubrivo imam toga na tone?
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
http://s24.postimg.org/9ei943mxx/Fotografija0400.jpg

http://s29.postimg.org/467foikav/Fotografija0401.jpg

Ovo su te 2 biljke sta mislite kako izgledaju,meni se cini kao da su se malo oporavile od onog presadjivanja.
Medjutim na ovoj levoj na kraju 1 veceg lista ima mala rupa kao da je pokidan kraj onaj spicasti kraj ali ne puno,a na desnoj isto na jednom vecem listu kraj malo zuti?zbog cega to i kako da ispravim to u cemo gresim ? uvece su pod ovom lampom ali ne puno danju su na suncu.(lampa je 240v 75w udaljene su 13 cm)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
To dzubrivo uzmi malo i prekopaj ga u zemlji dobrano i ostavi tako tjedan dva prije neg sto ih izbacis van.Ta lampa koliko sam shvatio je obicna zarna nit zarulja to ti uopce ne valja,uzmi par stedni zarulja i stavi ih pod njih ili negdje gdje imas sunca dosta.A to dzubrivo ti nece zamjenit perlit i sljunak jer se to tvoje koristi za bolju drneazu zemlje,ja osobno nikad nisam outdoor stavljo nikakve dodatke za drenazu,jedino sto sam dobro prestijo zemlju i na pocetku hranio sa vrbinim gnojivom kojeg sam mozes napravit,to ti napuca korijen do jaja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Trenutno su na krovu zgrade jedne zastekane danas im je drugi dan da su tamo obicicu ih u subotu da ih zalijem.Nocu ima od 5 do 8 stepeni valjda se nece smrznuti ali sam citao da mogu cak izdrati i do -5.
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Hvala na odgovorima,danas je bilo suncano ali je i kisica padala sutra cu ih obici nadam se da ih kise nije povredila :icon_biggrin:
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Jack nije to sajt kao sto ti zamisljas kao sto sam spomenuo ranije na krovu jedne zgrade su.Lakse je tamo u sred noci nego danju popeti i slikati... :icon_biggrin: