Grow Journal; Scrog Blue Gelato 41(Barneys Fram) & OG Kush(Dinafem Seed) 600w Cooltube by Spinell

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2021
15
165
28
37
Jamajka
Hvala kolega.

Već mi je zanimljiv dnevnik, volim detalje. Još kad bi imao analizu tih 200ppm šta ti je u vodi al zadovoljit ću se i ovim :D
Pretpostavljam da si se već ispraksirao sa tim gnojivom pošto vidim da ne pratiš tablicu :)
Hvala @truare...i ja volim,da se priča u detaljima jer jedino ovako možeš da se nadgradjuješ...:) Tražio sam analizu po svim portalima ali ne mogu ništa pronači jer je voda izvorska koja ima uvijek 15 stupnjeva (ljeto/zima) i koja za 4-5 dana gubi podosta na PPM-U..pa zna ona pasti do 60 ppm-a..koliko sam ja primijetio ima u njoj dosta calcija/magnezija i mikro elemenata jer skoro pa da mi nije trebalo koristiti Cal/Mag...mozda jednom na mjesec....preventiva!
A što se tiče gnojiva skoro pa sva su ista...Inače ne pratim tablicu nego samo omjer u tom slučaju da uvijek bude 2:1 3:1 vegetacija i obrnuto u fazi cvjetanja.
Inače imam tabelu u kojoj možeš izračunati točan unos gnojiva.
 
Poslednja izmena od urednika:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Aha.. ok.. izvorske se obično i vrte tu negdje oko 100ppm. Sad ovisno o vrsti stijena al standardni elementi su kalcij, magnezij, kalij, natrij.. sulfat recimo. A cal/mg biljka ni ne treba puno, dok god je kalcij dostupan tj. topljiv u blago kiselom pH dobro je.
Pratim s guštom :thumb:
 
07.03.2021
15
165
28
37
Jamajka
Pozdrav...

Update: 37.dan vegetacije

Presađivanje:
ON: Temp. 26-27/45% vlaga

OFF: Temp. 21-22/ 55% vlaga
FloraDuo: Grow 3,96 ml/L Bloom 1,3 ml/L
CannaZym 2,5ml/L
Canna Rhyzo 20ml

Smanjio sam EC/ppm/TDS time da sam dozirao gnojivo na: 15ml Grow 5ml Bloom i Cannazym 12,5ml na 5 L VODE
PPM Vode 322/644 [email protected] konverzija

DSC02586.JPG
U nedjelju sam presadio sve cure u veče vaze...5 njih u 16cm i jedna u 19cm.Zalio cijelu teglu a onda idem na režim zalijevanja gdje ču zalijevati u dijelovima.
To znači,da nakon tri dana zalijem samo toliko,da vode doprije nekih 5 cm u dubinu,jer se tako stvara suhi pas zemlje,koji dovodi kisik u korijen.
Kad dodjem do kraja tegle zalijem cijelu teglu i ponovim potupak.

Upotrebio sam Plagron LightMix koji je *lakši* od nutrijenta,da možeš odmah početi sa upotrebom gnojiva. Isto tako sam dodao Mega Worm od Plagrona.
U pripremi je i kompostni čaj samo da nabavim još neke stvari.
DSC02591.JPG
Isto tako sam povezao sve grane za teglu, da sam je otvorio i išlo je još jedno Topiranje.



 

Prilozi

  • DSC02589.JPG
    DSC02589.JPG
    262,2 KB · Pregleda: 52
  • DSC02590.JPG
    DSC02590.JPG
    332,7 KB · Pregleda: 54
  • DSC02592.JPG
    DSC02592.JPG
    351 KB · Pregleda: 48
  • DSC02593.JPG
    DSC02593.JPG
    305,8 KB · Pregleda: 48
  • DSC02595.JPG
    DSC02595.JPG
    416,1 KB · Pregleda: 48
  • DSC02596.JPG
    DSC02596.JPG
    438,7 KB · Pregleda: 47
  • DSC02599.JPG
    DSC02599.JPG
    393,1 KB · Pregleda: 44
  • DSC02600.JPG
    DSC02600.JPG
    378,1 KB · Pregleda: 45
  • DSC02601.JPG
    DSC02601.JPG
    338,1 KB · Pregleda: 41
  • DSC02605.JPG
    DSC02605.JPG
    400,1 KB · Pregleda: 39
  • DSC02606.JPG
    DSC02606.JPG
    473 KB · Pregleda: 43
  • DSC02606.JPG
    DSC02606.JPG
    473 KB · Pregleda: 44

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Može malo još detaljnije pojasnit postupak zalijevanja? Ja se pogubio :thumb: ok.. sad je tegla zalivena skroz.. za 3 dana očekuješ da bude na pol suha? pa nadoliješ samo malo pri vrhu? I šta znači kad dođeš do kraja tegle? Misliš kad presuši pa zaliješ opet cijelu i onda opet za 3 dana prvih 5cm?
 
07.03.2021
15
165
28
37
Jamajka
Najbolje je,da obrazložim cijelu tehniku pa ako vam se čini korisna razmišjam,da napravim post samo o tome,da je svima vidno.
Kad ideš na cvjetanje onda opet promjeniš tehniku zalijevanja pa je treba to isto obrazložit na veliko..::listomahanje::

U principu je ta tehnika bila pisana za sjeme u konačnom potu ali moze se koristiti i kod presadjivanja kroz cijelu vegetaciju kad se razvija korijen to je Root Ball.

-U početku ćete možda htjeti posaditi sjeme izravno u finalnom potu, jednostavno stavljajući sjeme jedan centimetar duboko. Ako idete tim putem, nekoliko puta dnevno lagano pošpricajte područje oko sjemena s 5-10 dobrih šprica, pokušavajući pomokriti samo sjeme. Nastavite tako dok biljka ne izađe na površinu to jest kad proklije i pokaže prve liste.

-Nastavite koristiti bočicu s raspršivačem dva puta dnevno, pokušavajući dati dovoljno vode,da se upije do približno 3x visine biljke i u krugu do 3x promjera biljke, barem duplo količinu šprica koje ste dali sjemenu. Nemojte odmah namočiti cijelu posudu .... sjeme ne može podnijeti toliko vode i počne plivati po površini.

-Zalijevajte još uvijek isto sa malim unosom vode više puta dnevno gdje špricaš 3x promjer biljke u krugu i gledaš,da je tamo najvlažnije jer time forsiraš gornji sklop korijena,da rastu u širinu.

-Nakon što biljka dobije nekoliko listova i postane viša, i više neće plivati u zemlji ako joj se da više vode vrijeme je,da se počne sa malo agresivnijom metodom... to je da uzmemo malo veču posudu za zalijevanje i tako, polako počnemo zalijevati cijelu gornju površinu pot-a. Još ne zalijevamo cijelu posudu, ali želimo dovoljno vode da se upije najmanje 3x visinu biljke i želimo da se dio te vode usmjeri ravno prema sredini, gdje su korijeni koji pokušavaju doći do dna. Kad dan ili dva kasnije više ne osjetite vlagu, ponovno zalijevajte kako je gore navedeno.

-Kad biljka dosegne rubove pota sad je vrijeme,da se zalije cijeli pot ali lagano da dobijemo prvi RunOff. Bit će potrebno tjedan dana ili više da biljka iskoristi svu tu vodu u ovom prvom cijelom zalijevanju pota ine želimo,da to vrijeme biljka i korijen miruje jer će stagnirati neče se razvijati.Vrijeme je da ponovno promijenimo način zalijevanja.

-Svakih 3 dana ili tu negdje učinite djelomično zalijevanje vrha površine, opet samo s dovoljno vode da se upije u prvih 2-3 cm u tla. Jer se sada formiraju dva specijalizirana skupa korijena, gornji korijeni za širenje,dizajnirani da guše druge biljke i brzo skupljaju kišu, i donji korijen Tap/feeder korijen. Pokušavajte zalijevati samo gornje korijene, dok donji korijeni Tap/Feeder nastavljaju tražiti vodu koja sjedi na dnu posude onoliko dugo koliko je potrebno da se osuši prvo puno zalijevanje.

-Najvjerovatnije ćete morati obaviti ovo sekundarno/djelomično zalijevanje gornjeg dijela površine 2 do 3 puta dok čekate da se pot osuši sve do dna. Prisilite biljku da napravi veliki korijen ROOT BALL da bi na kraju mogla upotrijebiti svu tu vodu koja joj se daje. Jednom kada vam metoda dizanja pota ili mjerač vlage kažu da se konačno osušio medij do posljednjeg centimetra posude, vrijeme je da ponovno potpuno zalijete cijeli pot i ponovite postupak, dok svaka 3 dana zalijevate vrh-tako,če vam se donji i gornji dio sinkronizirati.

-Svaki put kad prođete jedan od ovih ciklusa, korijen će ojačati, a vrijeme između potpunih zalijevanja smanjit će se. Na kraju će se gornji i donji dio sinkronizirati i više nećete morati sekundarno zalijevati, već ćete zalijevati cijelu posudu svaka tri dana, jer se ciklus mokrog i suhog stabilizira oko 3 dana.

-Važno je biljku ovako tretirati kroz vegetaciju kako bi prisilili biljke da razviju čvrsti ROOT BALL ...Jer korijen ne raste tako,da bi sam napunio tu posudu, osim ako ih ne izazovete/forsirate. Jednom kada ih stavite na režim cvjetanja,opet je vrijeme da se promijeni strategija zalijevanja jer od tada dalje vaš cilj nije građenje korijena, nego je vrijeme da zaista počnete koristiti korijen koji ste pažljivo izgradili. Cilj bi vam na kraju streča bio početi zalijevati onoliko vode / nuta u biljku koliko je potrebno,što znači-što više. Obično se prisiljava biljku koja je savršeno zadovoljna trodnevnim mokrim / suhim ciklusom u režim zalijevanja svaki drugi dan sve tijekom cvatnje ... ako si pravilno napravio building korijena u vegetaciji onda,če popiti svu vodu u dva dana bez problema..

Nadam se,da sam vam barem koliko toliko obrazlozio tehniku i,da je razumijete...:)

Svako pitanje dobrodošlo...:)
 
07.03.2021
15
165
28
37
Jamajka
Update:
44.Dan vegetacije
Temp. 25-27*C Dan / RH 50-55%
Temp.19-20*C Noč / RH 65-70%
Visina lampe 25cm
Supercropping
Lst


Pozdrav ekipo...Jedan mali update...
Prošlo 10 dana od presadjivanja i biljke su se oporavile i počele,da rastu punom parom....Kao što smo pričali trebalo je tjedan dana da po prvi put popiju svu vodu i tako je bilo a u subotu je bilo opet zalijevanje cijelog pota a dva put su dobile djelommično po 1 dcl vode (utorak i cetvrtak) PH 6,5 samo po vrhu.Takodjer sam napravio Foliarno špricanje dva put u tjednu ( ponedjeljak i srijedu) sa TNT-om doziranje 5ml na litar vode što iznosi 317 PPM prije mješanja s vodom a nakon iznosi 488 PPM sa PH 6.7.
Sadržaj elemenata:
Dušik (N)140
Fosfor (P)48
Kalij (K)129

Pošto ču iči na mrežu treba cijelo vrijeme održavati jednaku visinu pa sam jučer več napravio Suppercroping na nekim granama a LST radim skoro pa svaki dan....:D Moram reč,da Og Kush puno brže raste i razvija lijepši raspored grana...

@ZELJEZNICOVJEK nije loša tehnika...al treba imat strpljenja...:) Hvala na pratnji....:thumb:
@Bizzzo ma nema žurbe nigdje...vse u svoje vrijeme...:) Hvala na pratnji...:thumb:

Hvala svima koji prate grow....:thumb:

:rolleyes:
 

Prilozi

  • DSC02628.JPG
    DSC02628.JPG
    323,8 KB · Pregleda: 53
  • DSC02629.JPG
    DSC02629.JPG
    532 KB · Pregleda: 49
  • DSC02630.JPG
    DSC02630.JPG
    283,3 KB · Pregleda: 44
  • DSC02632.JPG
    DSC02632.JPG
    420,2 KB · Pregleda: 51
  • DSC02633.JPG
    DSC02633.JPG
    457,9 KB · Pregleda: 52
  • DSC02634.JPG
    DSC02634.JPG
    417,1 KB · Pregleda: 53
  • DSC02635.JPG
    DSC02635.JPG
    522,5 KB · Pregleda: 48
  • DSC02637.JPG
    DSC02637.JPG
    461,5 KB · Pregleda: 49
  • DSC02643.JPG
    DSC02643.JPG
    443,5 KB · Pregleda: 54

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da ti ti metri ne mjere ureu u TNT-u koja čini skoro 90% tog dušika. Svi ti ppm metri su zapravo konvertirani ec metri, sa različitim tds faktorima, a ec metrom ne možeš mjeriti molekule bez naboja poput uree. Da se dođe do TDS uree mjeri se molekularna masa gravimetrijskom analizom. Zato obično kažu da nemaju smisla te penkale za gnojiva u organskom obliku.
 
07.03.2021
15
165
28
37
Jamajka
@truare da u pravu si...:) znam,da je urea organska nema soli i jako nizki EC zato Hesi ni ne mjerim sa metrom nego samo po tablici doziram a to mi je samo za uvid koliko približno ide čega..jer totalni dušik možeš mjeriti ali ne metrom...postoje calculatori gnojiva s kojima možeš izmjeriti vrijednosti jer je valjda napravljena gravitacijska analiza...calculatori baš za ganju valjda je to onda uredno napravljeno...:)
Nisam siguran jel tako ali do sad nije bilo problema...:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare