Grow light Mostar - Okolica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav groweri moji :D

Prije svega da odmah kažem da sam pogledao na Alibaba - Aliexpres - Gearbest - olx.ba - itd...

Dakle, tražim već neko vrijeme growing bubl ( dakle sijalicu za growanje koja ima crveno plavi spektar ), nikakve ledice, nikakve neonke, hps itd itd, jer sam ogranicen prostorom u svom Pc Grow Boxu.

$_32.JPG

( slika da znate o čemu se radi, A ZNATE :D haha )

Problem je taj što na aliexpres i alibaba nije baš sigurno,ne iz razloga jer je to svjetlo za growanje, vec sam i ranije imao iskustva sa ne dolaskom stvari itd itd...

Olx.ba lupa cijene nemoguce dakle 40W grow bulb 90KM ??????????? na gearbestu ista ta sijalica je 11dolara..., a opet gledam i kontam da su kineske, pa ni karakteristike nisu prave vjerovatno, tako da toliko novca da dajem za to nema smisla...

Volio bih ako ima netko u Mostaru, okolica mostara ( Jablanica - Čitluk - Čapljina - Stolac - itd itd... ), da kupim, može i neka korištena al da nije baš izvučen život iz nje....

U nastavku moj grow box ( danas ide još jedan vent 12cm za mješanje zraka i jedan za hlađene silacija )

Dimenzije : 418 x 198 x 418 mm
Vent : 2x 12cm + 2x 7cm ( PC VENT )
Svjetlo: CFL 85W + CFL 40W + CFL 23W ( 6500K vege)
Reflektirajuca folija: Od zaštite za šoferšajbu

IMG_0942.jpg


IMG_0945.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Da si procito nebi piso da trazis led zarulju koja nije led!
Stavi na trznicu da kupujes takve lampe mozda ti se neko javi, svakako je najbolje iz kine direkt ili kupis normalne kucne led lampe ;)
Citaj forum,ima dosta toga vec napisao i dokumentirano :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Da si procito nebi piso da trazis led zarulju koja nije led!
Stavi na trznicu da kupujes takve lampe mozda ti se neko javi, svakako je najbolje iz kine direkt ili kupis normalne kucne led lampe ;)
Citaj forum,ima dosta toga vec napisao i dokumentirano :)

Čemu ovakav nastup ako sam fino objasnio? Uz dužno poštovanje Vama i Vašem znanju, al' to nije razlog da me omalovažavate, ipak sam ovdje da naučim :)

Ja ne znam jes se pravite kao da ne razumijete ili šta? Stavio sam sliku sijalice koju trazim za kupiti i vi od toga ste napravili bauk?

a pošto trebam i crtat evo i da nacrtam šta tražim haha

106-LEDs-Grow-Light-E27-AC85-265V-Full-Spectrum-Indoor-Plant-Lamp-For-Plants-Vegs-Hydroponic.jpg



Btw: Pošto mi carbon filter malo više mjesta zauzima, dal je moguće isti zamjenuti nečim sličnim'

slika-576734-58bc79b076d29-velika.jpg


Ovo je carbon filter za kuhinjske nape
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ko je tu lud. Trazis led zarulje koje nisu ledice. To sto trazis je led zarulja.
onaj bitniji dio koji tebe ne zanima je
ne interesiraju me karakteristike
a velis
ipak sam ovdje da naučim
razlika od led zarulje do led zarulje moze biti nebo i zemlja i obicno je vezano za cijenu.... i wate....i vrsti led chipova
sve ovisi koliko si ozbiljan za grow.

karbonki filter ako ti ne stane, onda ga stavis van boxa, ko kaze da mora biti u boxu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ko je tu lud. Trazis led zarulje koje nisu ledice. To sto trazis je led zarulja.
onaj bitniji dio koji tebe ne zanima je

a velis

razlika od led zarulje do led zarulje moze biti nebo i zemlja i obicno je vezano za cijenu.... i wate....i vrsti led chipova
sve ovisi koliko si ozbiljan za grow.

karbonki filter ako ti ne stane, onda ga stavis van boxa, ko kaze da mora biti u boxu
Gle cini se da se nismo razumjeli, ja Sam u pocetku teme napisao da Trazim led zarulju za cvjetanje, Koja ima spektar Boja ako na slici koju Sam u nastavku prilozio, Takodjer Sam stavio sliku svoga PC boxa I naveo sta sve ima, otud te druge zarulje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Dok posuda (saksija) zauzme prostor, po svemu sudeći 12/12 je rješenje, ti kako želiš, nije puno veliko kućište to je mid tower...
Jeftinije ti izađe da uzmeš HPS 70/100 w jer izađe jeftinije od cfl sijalica,, a sa HPS možeš i u toj kratkoj vegetaciji koristit

Samo LST radi i čuvaj vrhove od žarulje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.