Grow problem!?! pomoc xD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.11.2011
28
1
0
32
pa ovako..39dan vegetacije..biljke izgledaju zdravo, mada na liscu pocele su im se pojavljivati opekotine koje se sire po bazi listova i vrhovi listova su poceli da zute...na nekim listovima pojavljuju se fleke po bazi lista na sredini,koje kasnije izgledaju kao opekotine i na tim listovima rubovi lista se povijaju na gore..nema insekata niti raznih bubica..temp je oko 27,28 stepeni.vlaznost odrzavam tako sto 1x dnevno poprskam malo biljku svezom vodom i stavio sam 2 kofice sa vodom u box..imam jedan vent koji duva na biljke i mesa vazduh u boxu.biljke su negde oko 60cm visoke i bujne..
zagnojio sam samo jednom sa pola doze tencnim gnojivom compo za zelene biljke..polivam ih 3x nedeljno sa 1L obicne vode, dok do skoro nisam poceo da koristim kupovnu vodu sa proverenim ph-a od 6,3 koja sadrzi kalcijum,magnez itd...biljke su zivahne, izgledaju zdravo samo eto to na listovima sto se pojavljuje me bunii..udaljenost vrhova biljki od sijalice je oko 45cm.malo je guzva u box-u, al jbga drugo nemamo..:)

da li neko ko je imao slican problem moze da mi pomogne, ili neko od ovih iskusnih growera ovde na sajt-u..:) unapred hvala.peace
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Vlaznost odrzavas tako sto 1 dnevno poprskas biljku? jel to za vrijeme radi sijalica... izbjegavaj to prskanje po biljci, bar tako cesto.

ja to radim jednom sedmicno, i to odma poslije gasenja sijalice tako da izbjegavam bilo kakvu sansu da ih sijalica preko vode sprzi.

i da.. zasto uopste mislis da ce ti neko pomoc kako treba ako ne postavis sliku biljke :)

Sretno brate, ja danas stavljam na cvjetanje nakon 35 dana.
 
13.11.2011
28
1
0
32
ja se izvinjavam zbog ovolikih pitanja, al sta cu kad mi niko ne odgovara..idem sa teme na temu, trudim se da sam resim svoje probleme sa biljkama..nemam puno iskustva u growing-u i zato ne zelim da mi propadnu biljke..ucim malo po malo i polako kontam stvari oko growing-a..kada mi je nesto nejasno i ne znam sam da resim ja to zalepim ovde u nadi za neku pomoc..ako stvarno mislis da zasluzujem ban, ti me banuj, ja samo zelim da budeo deo ove celine koja uziva u onome sto voli da radi..:)) peacee
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mislim da nisi shvatio poantu...
Jel ovo aktualni dnevnik? https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9567-prvi-grow-afghan-feminizado.html?highlight=
Ako je odgovor potvrdan, tada nema smisla postavljati pitanje za pitanjem otvarajući nove teme svaki puta. Ne, ne mislim da trebaš dobit ban. Da mislim tako, dobio bi ga već. Pred ban će ti onemogučiti otvaranje novih tema. Zato pred ban. Kada vidim da si shvatio i počeo voditi dnevnik umjesto svako malo otvarati temu, maknut ću ti ovaj infc. Ok!? Nemam ništa protiv tebe osobno, samo održavam red na forumu, jer ovaj forum nije nešto tipa Index ili slični gdje se samo tako može pisati što te volja. Prvenstveno smo tu da izmjenimo iskustva i pomognemo jedni drugima, ali zamisli samo situaciju da svaki dan osvane samo po jedna ovakva tema. Rezultat=kaos...
 
13.11.2011
28
1
0
32
ok i hvala na objasnjenju..usredsredicu se na pisanje dnevnika i necu vise postavljati glupe teme :) nadam se da cu dobiti neke odgovore u dnevniku ako je to moguce...hvala puno i peace
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.