grow report/mini scrog tutorial

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Uf, net mi je bio u qrcu neko vrijeme al sad cu se zato potruditi natipkati nesto vise....

Daklem prvo da pocnemo sa brojkama (za one koji ne citaju naslov poruke), biljke su sad u 34. danu vegetacije, od postavljanja mreze proslo je 16 dana i polako se na njima pocinju javljati znakovi pred-cvjetanja.

Malo sam dotjerao box, dobio je prikladni kalendar ...


... i ono jos vaznije...


Samo da pojasnim, ovo je box polu-otvorenog tipa (da se tako izrazim), posto nemam ogranicenja sa mjestom uzgoja, a ujedno da bi rijesio temperaturu odlucio sam ostavljati box otvoren tijekom fotoperioda, a zatvaram ga navecer da okolna svjetlost ne ometa biljke...
E pa uspjesno sam rijesio temp. al dosta svjetla je izgubljeno kroz ta vrata... bijela unutarnja strana roleta rijesila je i taj problem.

A sad a biljke!
Evo prvo par fotki da vidite stanje...


Eh, da nebi sve bilo tako krasno i savrseno svjedoci ovo jutarnje razocaranje...


... a uzgleda da slijedi i jos jedno , weeee





Prvi muzjak je eutaniziran, a ista sudbina ( ) ceka i drugog kroz par dana, ak kojim cudom te loptice ne izrastu u grane... (nada je kurva)

Sto se tice same tehnike, mogu samo reci da me odusevila. ScroG je definitivno bio pravi izbor za mene...
Glede mreze, dosta sam bio skeptican u pogledu velicine rupica... to uopce nije vazno... sto se tice rupe, glavno je da stabljika moze proci kroz nju. Kasnije ak postane pretijesno, lako se rupa prosiri. I sto je vise rupa to vise mozes petljati biljaka u nju. Bez pretjerane filozofije.
Biljke je najbolje NE rezati uopce jer tako uz sve mlade vrhove koje ces dobiti, zadrzis i onog glavnog, najveceg ... a vjerujte mi, na kraju ce vam biti drago sto ste ga ostavili...
Znam da se ponavljam, al pocetnicima ce biti korisno pa da ponovim: Stres kod Rezanja biljke zahtijeva i do 7 dana oporavka prije nego ista nastavi rasti, ili raste usporeno.
E kad Vezete biljku, ona se isti dan vec ispravlja i nastavlja sa rastom... procitajte temu o LST-u za vise info...
http://forums.vutra.org/showthread.php?t=1206&highlight=low+stress

A sad malo o tom upetljavanju.... iako je poprilicno jednostavno moze se dogoditi da mladi vrh ili cak glavna stabljika pukne, a onda se mozes j.... zadovoljiti s onim sto je ostalo :p
Prvo uhvatis vrh prstima i njezno ga probas saviti... ako je pretvrd i mislis da bi pukao, mozes smanjiti nagib i vezati ga u tom polozaju na jedno 2 h. Ili nasloniti neki predmet na njega da ga drzi savijenog, pa kasnije saviti do rupe. Listiće lagano progurati prstom kroz rupu i to je to... za gore ce vrh sam naci put i do ponovnog savijanja cekamo dok nije barem 5-6 cm iznad mreze.
A ima i jos pametnije rijesenje, tako da stabljiku (i glavne i sporedne) vezemo plasticnim vezicama za mrezu kao na slici...


Mozete se naravno posloziti bilocime, al ove vezice su prekorisne i veoma jeftine.
Glavni vrh se uglavnom ispravi vec isti dan i nastavlja bujati, a duz savijene stabljike ubrzano rastu mladi vrhici... vidi se na gornjim slikama...

Kao sto rekoh, ScroG je odlicna metoda. Postavis mrezu kolku os, di os, i picis biljke kroz nju. Probat cu uskoro postaviti komad mreze vertikalno, pa da vidim... tako bi se znatno mogla povecati zelena masa.
Ili recimo napraviti kocku od mreze, napuniti je biljkama, a u sredinu staviti cooltube...
ma granica je samo vasa masta :D

I jos par slika za kraj...
Tu je jedna niska biljka na kojoj isprobavam klasicni LST:


a to cu uskoro pocet primjenjivati i na ovim malcima (7.dan veg.):


U bijelim posudama je skunk, a ostalih 11 je klasicna domaca, ko i ove starije.

I jedna grupna za kraj...


I to je sve, bolje vam je da ostavite koji komentar jer sam slike morao uploadati prek modema ...,13 slika, 67min.... nocna mora :p
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bravo!!! Vidim poceo si i ti da se navlacis na LST... xexe ;)

Lepo je kada dodjem na forum pa vidim ovako nesto a ne pitanje: "Gde da kupim semenke?"

samo tako nastavi...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
E pa uvalio sam unutra kod klona nekakvu spravicu koja od vode pravi maglu tak da je unutra sad prava mala tropska suma

da li je problem da nam pojasnis o kojoj se spravi radi ?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
spravica ti se zove ''foger'' sluzi za povecavanje vlage u terarijima za gmazove... ili ponekad za dekoraciju, moze se naci u pet shopovima...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Super izgleda sve samo nisi trebo gurat u ScrOG ako nije fem sjeme ili ako nemaš klonove za koje znaš šta su , mislim je li ti bilo zeznuto izvuć mužjaka vani a da ostale ne zajebeš , , da je veća površina i više komada ne bi bilo lako sklanjat mudonje kad džungla naraste .
Svejedno svaka čast , da je meni bar i duplo manju površini i bez scroga bio bih sretan .

Da baš gdje je lik fino mu je išlo i nigdje ga ali prije 2 mjeseca je imao ono možda je baš noćas skido urod , pa će na sušenje i onda nas zasut slikama gotove marihuane i smoke reportom . Samo isto se bojim sudeći po sjemenu kakvo je imao na onim papirima mokrim , mnogo ga je bilo žuto zelenog , a to je vrlo moguće pokupio iz paketa ove neke bojim se da mu nisu sve ispale muške i hermače krmače .Nadam se da je ovo prvo , čami čekajući da mu se osuši pa da onda dovrši dnevnik .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ko zna, mozda mu je pola od onog u mrezi ko sto kazes mudonje, i sad se bori to rastaviti sve a da ostale ne zajebe.... Šteta ako je tako ispalo????
Koliko znam ScrOG se radi sa već "pripremljenim" klonovima upravo radi ovoga.... valjda je tako i uradio u suprotnom ce se napatiti pravo... dok mudonje povadi, a velika sansa postoji da dok njih bude vadio, da opraši čitav box polenom (uz pomoć vent. da se u sekundi oprasi)... isreno se nadam da nije to slucaj :(