grow report/mini scrog tutorial

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
prvi put koristim Scrog
tehniku, no zato se za eksperiment i koristim domacim sjemenom pa
nek barem drugi nauce pokoju na mom growu.

Daklem 76 izabranih sjemenki domaćice postavio u vlaznu maramicu
te spakirao u najlonskoj vrecici na mracno, toplo mjesto.


Proklijale sjemenke (44) posadio u odvojene posude te postavio
ispod 2x 36Wneonske cijevi na 24/0 režimu svjetlosti.

Većina mladica je niknula već isti dan,
a ostatak sljedeci - 13 mladica, koje sam nakon tjedan dana presadio
u 1,5L posude i prebacio na 18/6.


Biljke u 12om danu vegetacije...


Biljke u 13om danu, izvadjene su van zbog promjene rasporeda :p


Kroz sljedeca 3dana stize 400W hps sistem, a mozda ovisno o potrebi i jos koji...a do tada ce valjda biti i novi update.
Biljke planiram jednom rezat pa za onda jedno 10ak dana stavit mrezu.

Specifikacije boxa su ove (trenutno):
--------------------------------------------
-prostor 250cm x 180 cm (samo dio na slikama)

Oprema:
-2x 36W cool white phillips neonke
-2x 36W prigusnice za isti
-2x starteri za iste
-dig.termometar
-dig. timer, 24/7
-jed. za napajanje kompa
-2x vetilatori za kućište kompa


Heto toliko zasad pa pozdav!
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Odlicno !!! Mislim sto ces sve to dokumentovati. Treba vise takvih ljudi... Samo napred !

Nego bice ti malo 400w za tu povrsinu ali ne mora odmah jos jedan...

Gledaj da sto vise objasnis sta radis i kako jer nema tako objasnjen scrog na forumu odnosno ima nesto ali sturo.

Veliki pozdrav od mene za experimentisanje i tehniku. Pitaj sta treba... ako mozemo pomoci cemo.
pozz
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Gle nije cijeli taj prostor u upotrebi za ovaj grow, dobar dio izolirat cu za drzanje klonova i majki, drugi dio za drugu rundu vegetacije bas kad ove udju u cvjetanje. Al da, vjerovatno cu morat uzet jos jednu zarulju. Sto se tice dokumentacije ima je gro jer vodim poseban dnevnik koji cu priloziti za dwnld na kraju berbe.
Evo jos malo o opremi. I jos nesto da odmah upozorim, bilokakvo imenovanje određenih imena firmi bit ce iskljucivo u svrhu informiranja, a ako im zbog toga napravim promet jer ljudi oce sadit, neka im :D
Uglavnom sve sa doticne slike kupljeno je u Chipoteka, zg



I jos nesto, cijeli box je u biti jedna velika drvena polica koja brijem ne dodje vise od 50-ak kn. (Pevec, neprovjerena info.) Poanta je da se veoma lako takav prostor prilagodjava, samo par cavala, vezica i kukica i svaku lampu zakacis, uredis kablove, postavis ventilatore.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Samo ti postaj... Ako te neko pita ti odgovori u sledecem postu pa cu na kraju pobrisati postove sa glupostima (kao ovaj moj sada) i dobicemo lep vodic i tutorial za scrog.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Hehe, je! Konacno! Planirao sam updejtat sutra kompletne novosti al evo dio sada jer mi se neda bas spavati :p

Uglavnom, ovo nize sam nabavio preko frenda iz jedne tvornice, to tu inox ploce, imaju zastitnu foliju, ispod su ko zrcalo, pa ce posluziti kao reflektor...



Od opreme evo kompletan popis i cijenik:
-------------------------------------------------
-Grlo keramicko, 22kn
-HPS zarulja, sylvania GroLux 400W, 170kn
-prigušnica 400W SHP/HSI, 138kn
-propaljivac 400W, 57kn
-------------------------------------------------
TOTAL: 387kn
kupljeno u Kalisto d.o.o. (www.zaruljoteka.com)
-------------------------------------------------


10 min poslije...


Trebat ce malo vremena da sve lijepo namijestim, za sada je spojeno na divljaka, cisto da sljaka jer naravno nisam mogao docekat da stavim lampu u pogon :)
Nastavak slijedi sutra...
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
i evo odma jedno pitanje za znalce...
- postoji li mogucnost da se zarulja razleti i koja je najbolja prevencija (mislim posto su High Pressure moglo bi biti sranja :p)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Vrlo su male sanse da se razleti sama od sebe. Ali je moguce. Za prevenciju ne znam...
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Nastavak :)

Uglavnom evo sredio sam nosac za lampu i reflektor, sve uredno visi :p

Ovdje se vide biljcice u 17 danu vegetiranja, posljednjem pod fluo zaruljama...


A na sljedecoj također 17 dan veg. al ovaj put pod 400w zaruljom ...


I kompletan box sa nosacem...


Temp. je za sad ok (27 na biljkama, 30 prostor), al u svakom slucaju ubacujem jos bar 2-3 ventilatora.
I to je to za sada, doci ce jos do kraja tjedna kakav refleksivni materijal da oblijepim box, pa
zajedno s tim i novi update.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Od promijena na boxu nista znacajnog, ali se zato temperatura u boxu digla enormno.
A posto je box zapravo ormar, dakle zidovi koje nemozes probusiti zbog ventilacije, u njemu nema smisla postavljati vise ventilatora jer ionako cirkulira zagrijani zrak. Evo otvoren sam za savijete kakve god jer to postaje vec mali problem, naravno osim kupnje klima uređaja :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
|{ 1 T @ je napisao(la):
i evo odma jedno pitanje za znalce...
- postoji li mogucnost da se zarulja razleti i koja je najbolja prevencija (mislim posto su High Pressure moglo bi biti sranja :p)

Što se tiče same žarulje, ne diraj je znači rukama (ostaju fleke od znoja), 1xsedmično skini je i očisti pamučnom krpom (da skineš muhe, kukce koji su se zaletili na svijetlo i ostali zalijepljeni :), ali nemoj jako pritiskati, lagano i same će spasti,... i to bi bilo najosnovnije.... što se tiče prigušnice, nemoj nikad ugasiti i odmah upaliti (ako ugasiš ostavi 10-tak minuta, pa onda opet upali) nije dobro za prigušnicu a isto tako za sijalicu...

Što se tiče temp. u ormaru, nemaš koristi od malih vent. (negdje si napisao kao "case vent." a ono su ustvari cooleri za proc. koji se stavlja na hladnjak i opet taj hladnjak ispod ima termalnu pastu (kako bi hladio proc.) "Case vent" je malo veći i obično dolazi sa strane kućišta (kao dodatak napojnoj za temp u kućištu (case)...
Za temp. u ormaru, probaj staviti veći (pravi vent. ili stolni ili stojeći, s tim, da napraviš dvije rupe sa strane ormara. Na jednoj strani probuši pri dnu rupu, a na drugoj digni (od prilike, gdje ti je lampa) sa obje stavi 2 vent. jača i nećeš imati problema. Nek' jedan puše, a drugi nek izvlači zrak iz ormara. Sa ovim coolerima od proc. ne vjerujem da ćeš ih ohladiti (da ih još 5 staviš)...
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
Danas je 20 dan vegetacije, biljcice lijepo napreduju...


Na gornjoj fotki se vidi da jednoj biljci fali vrh, to mi je najjaca biljka, doslovno raste ko luda, pa je i bilo vrijeme da pocnem reckat, kao sto rekoh, svaku biljku samo jednom planiram i to cisto iz razloga kloniranja da saznam spolove prije nego se sve biljke spetljaju u mrezu.

I evo je, mlada Dolly u svom kontenjeru :)


Reznica je capnuta po pravilima, 2 internode ispod rastućeg vrha, okolni listovi odvojeni, te je tretirana hormonskim praskom (Neokor I) prije stavljanja u medij. Sve skupa kao sto se vidi iz prilozenog, stavljeno je pod plasticno zvono i 1x 18w neonku...

Hehe, bas neki dan sam malo citao po forumu o kloniranju i naletio na neko prepucavanje, ono 100% vlage=voda i tak dalje ... :p E pa uvalio sam unutra kod klona nekakvu spravicu koja od vode pravi maglu tak da je unutra sad prava mala tropska suma :)

Jos nesto od noviteta, reflektori su konacno na svom mjestu ... zasarafio sam 3 inox ploce iznad lampe i mogu reci znatno poboljsavaju rasvjetu boxa.
Evo i fotke...



I nakraju ono najvaznije, the MREZA:


-kupio sam 2m2 obicne plasticne mreze za ograde i nategnio unutar boxa na visinu trenutno najvise biljke. Pa sad kako se biljke priblizavaju, tako im po potrebi izrezujem rupe na mrezi...
I to je to za sada, od sad na dalje samo picim popunjavanje screena, pa do novog apdejta, poz!
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
@bezze , thx na pomoci, lampu cu odrzavati, a glede ventilacije i pribojavao sam se da cu morat kupit neki malo veci ventilator, pa mi onda izgleda ostaje samo ta opcija :)
hvala jos jednom!
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
zašto si kupio tu gustu mrežu?imaš mrežu što se koristi za krastavce,rupe su na njoj taman(nemoraš ništa rezat,samo ju raširiš i sve prođe kroz nju).pogledaj po trgovinama gdje prodaju stvari za poljoprivredu.ta za krastavce je jako jeftina.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
vjerovao ili ne, jedva sam i ovu nasao i to u nekoj PVC prodavaoni ... nakon obilaska Peveca i jedne vece trgovine za sumoopskrbu... i nis, nis ... i svuda sam uzeo neku alternativu da mi posluzi i onda na kraju nadjem ovu mrezu, tak da sam vec i previse novca spiskao na mreze :) a s ovom ide ok, ionako sam svaki dan uz biljke pa mi nije prob. prosirivat rupe po potrebi...
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
ok,ova mreža 20x1m ti je oko 30 kuna.ja isto za koji dan počinjem scrog pa ću stavit slike da vidiš mrežu.pozzz
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
naravno samo daj slike...

a posto smijem offtopicirat i iako ce mnogi krivo protumacit ( :) ); daj mi reci jel samo volis sevu il si iz pescenice? :D
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
hehe,ko nevoli ševu..ne,nisam iz zagreba:)ali da republika pešćenica legalizira marihuanu odmah bi doselio
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
evo proslo je 9 dana od postavljanja mreze, i mogu reci da jednom kad skuzis kak najbolje provlaciti biljke nema problema... evo uopce vise ne rezem mrezu jer biljka jednostavno sama nadje put, a rupa sam mora biti dovoljno velika za stabljiku... Ovu glavnu stabljiku sam isto prokuzio da je manje rizicno zavezati je plasticnim vezicama za mrezu (zbog pucanja) a onda bez straha provlaciti mlade (mekane) sporedne grane...
I kako sve to zgleda sada...


Toliko za sada, zasadjena je nova sezona, ovaj put skunk pa kad se pojavi mladica nove fotke. odoh...

p.s. postao sam toliko opsjednut svojim biljcicama, vikendom se samo gustam odmarajuci uz malo cackanja po boxu ... KAKAV HOBBY :D Jao, popi**io sam :p