Grow u vikendici

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.05.2015
11
0
1
38
Pozdrav :)

Htio bih growati jednu biljku u vikendici,imam svu opremu za uzgoj od 400w,i prije sam growao ali ovo je sad malo drukcije....u vikendici nemam struje,postoji li neka opcija da pohranjujem elektricnu energiju kod kuce u neku vrstu akumulatora ( ili vise njih) pa da to nosim u vikendicu i da tako funkcionira? Ili nekako drukcije ali na ovom principu.

Siguran sam da sam postavio cudno i glupo pitanje ali jednostavno se ne kuzim ni najmanje u to :/

Hvala :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.448
163
Mozda je najednostavnije da uvedes struju ili posadis jednu u dvoriste . Siguran sam da ce ovde biti dosta zanimljivih ideja
electricf.gif
 
22.05.2015
11
0
1
38
ne radim s automaticima jer mi to nije gust nikakav,radim outdoor svake godine ali s normalnim sortama,od svih biljaka koje posadim radim iskljucivo charas,cvijetove ne pusim.

raspitao sam se o solarnim panelima,imam novce i mogu ih postaviti ali se ne isplati,jer trebam dati relativno puno novaca a moje potrebe nisu velike tako da sam siguran da postoji bolje rijesenje...

ali hvala svejedno :D neko bolje rijesenje?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
koliko cesto ti mozes i/ili zelis dolazit na tu lokaciju?
mozes pokusat sa
solatube ili sa nekim UPS-om ali nesto sumnjam da ima za 400W mozda bi mogo nesto sa 75W
opet sve zavisi koliko cesto planiras doci
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Radis charas od biljaka ispod 400w ??? Jos nisam vidio da netko radi charas od indoor biljaka. Kolko dobijes charasa? Za pljugu?
Ak nemas struje, nemos indoor ni radit. Simple as that. Mozes, agregat :D
 
22.05.2015
11
0
1
38
Nisam ni ja vidio da netko drugi radi osim mene od indoor biljaka,bude puno bolji nego outdoor charas :D

u jednom procesu trljanja od 45min dobijem oko 18g sto je meni dovoljno za 2mj,s obzirom da napravim dva tri puta,meni dosta.

siguran si da ne postoji nacin skladistenja struje na neku foru?

mogu dolaziti cesto,nekoliko puta na dan ako je potrebno

mora li 400W koji je minimum koji bi te zadovoljio sa wattima?

minimalno 400w

Nemoj pisat post za postom, koristi opcuju Edit. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mnogo za 400W plus jos toliko ako planiras kuci punit ih ne znam sad broj ne da mi se racunat
da ides mali box sa 75W sijalicom to bi bilo izvodljivo
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
@PowerSeed ma kako ne....to sam prvo reko :D

@Pakistani
Srednji akumulator za auto ima oko 70Ah. 12V × 70Ah = 840Wh
Tvoj setup nek trosi cca 500W sto bi znacilo da sa jednim akumulatorom ce ti svijetlit 1.6h u teoriji. Ali teorija i praksa su drugacije pa olovni akumulator nebi smio potrosit vise od 50% i ostaje ti manje od 1h hps-a na jednom akumulatoru.
Naravno sve te brojke su drugacije u praksi.

okei,koliko bih goriva trosila lampa od 400w,odprilike?

ovisno dal je dizel ili benzin i kolko jak, koliko opterecenje. svaki agregat trosi razlicitu kolicinu goriva.
Ja imam benzinski od 2-3kw ne sjecam se i trosi oko 1.5L/h. Plus minus ovisi opet o opterecenju.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
brate, a da se ti malo raspitas sad kad vidis sta treba da trazis, kako ja da znam koliko dizela guta kad daje 4kw, potrazi preko neta, idi na sajt ... kucaj dizel agregati, mozda nadjes i slabije

stipe, nisam sve citao sorry, al sta se davi onda dalje, nek krene u lov i vidi sta gde ima. to mu je ako hoce struju, za dalje sta. za dalje da nas obavesti pa je dao i neki doprinos forumu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisam ga htjeo spominjat radi buke ogromne sto proizvodi
trosi goriva koliko trosi motor ne zanima njega sijalica ako trosi manje ode ti u zemlju visak on izgara koliko izgara nadi najmanji koji mozes i sipaj stalno al izat ce te sigurno vise nego struja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420