Grow u vikendici

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne znam. onaj sola tube mi izgleda super, al opet kao da vani sadis jedino sto bi ti biljka bila skrivena u kuci. mozda nabavim jednom. ono izgleda super. dok je veg pustim ga, kad je cvjetanje zatvorim i kontrolisem uvjete
 
Poslednja izmena od urednika:
09.11.2014
134
80
43
Odlicna ideja Haze. :)
Za one koji mogu da sprovedu sola tube to uopste nije losa stvar. Cak je i isplativije nego davati pare za lampe i racune za struju.
Sad kad smo kod toga, mislis li da bi to mogli sami napraviti? Ja imam jedan stari krovni prozor i mogao bih ga postaviti u vikendici na krovu, problem je samo sto ta strana krova nije ceo dan na suncu, samo po zalasku, pa ne bih znao kako to resiti. Ako nista barem autosima nije potrebno toliko sunca, je l'?
A koliko sam gledao po velux sajtu i oni te tunele prave kao obicne krovne prozore, tako da je dobro postaviti tamo gde sunce bije po citav dan, ako si u mogucnosti jelte.
 
09.11.2014
134
80
43
Ovo nije točno, zašto bi njima trebalo manje sunca?
Znaci i automaticima i foto biljkama treba jednak broj sunca bez obzira? Ja sam mislio da autosi mogu uspeti i ako su manje na suncu od foto biljki, zato sto su ih u indor od starta drzali na 12/12 recimo, dok foto moraju prvo na 18/6 barem.
Naravno, znam da sto vise sunca to bolje.
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Da jednak broj, s time da automaticima odgovara npr 18/6 i u cvjetanju.Fotoperiodne ne trebaju prvo 18/6, možeš i s njima 12/12 pa na kraju dobiješ praktički automatik.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa i ja ih drzim 12/12 kad su mi uz fotoperiodne koje cvetaju, al to ne znaci da im treba manje svetla ;) a da mogu zavrsiti mogu, naravno. samo manji prinos ako radis 12/12 od starta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
To sam hteo da cujem, hvala, Bass. :)
Uzeo sam ih mahom da bih uspeo indoor izvuci nesto pred 1 maj. ali sam odustao od toga, zao mi pare bacati radi jednog indora, stavicu ih out kad bude vreme, a do tada strpljenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
pitacu u ovoj temi, ne znam gde bih...
da li bih izgurao grow u prostoriji bez grejanja, ako bih stavio automatika ispod cfl 200 w za vege i 150w hps u cvetanju na 24/0?
verujem da bi box uspeo da se zagreje dovoljno, a kako ne bih gasio svetla, ne bi se ni hladio...kad zimi budu najnize temp, mozda bih svakih par dana mogao i da nalozim vatru u smederevcu, pa da prigrejem prostoriju, a box bih i oblozio nekom izolacijom da ne gubi temp...
i u koliko bih mogao ovako da izguram biljke, kojih dimenzija box bih morao da pravim za ovakvo osvetljenje?mislio sam 50 x 50 x 150, ali da li mozda moram manji box, da bi mi se lakse i vise zagrejao u ovim uslovima?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Nije problem velicina boxa tolko kolko je problem zrak na upuhu koji ulazi. Moras imat izmjenu zraka cijelo vrijeme i desit ce ti se da je zrak koji ulazi pre hladan. Ako mozes to rijesit nekako da biljke nemaju temp shock, onda ne vidim razlog zasto to nebi islo, ali bit ce to malo tricky :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Dobijes puno bolje od automata za neku minimalnu vremensku razliku


pa hoce li netko od vas silnih zagovaratelja photo na kraju dat neke konkretne podatke kolko se dobije od kojeg straina kad se ide na 12/12 OD starta...
ja sam vec naletio na auto koji daju 120 ispod 80 dana.. E sad samo moram isporbat u praksi.. :)

@Bassman bit ce da se ja onda trudim do yaya.. evo drugi grow opet sranja.,.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ja pricam photo vs auto ...
Znaci moras ju drzat u vegi bar tri tjedna i onda kad ju flipas 12/12 treba joj kolko 7-14 dana da pocne cvjetat, nema ih ispod 60 dana, znaci za 3+2+8 = min 13 tjedana za kolko?' To mene salno muci kad mi ljudi masu photperiodnima.. Pa kolko bi vi kraljevi dobili na foto za 70dana? o tome sam ja prico, nek mi neko pokaze foto koja za 80 dana 100g.. froom seed to harvest..

E te fore photo bolje radi.. :thumb:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Zasto bi morao 3 tjedna drzat fotoperiodnu?
Mogu ti pokazat 150g za 93 dana from seed to harvest.

Glupo je usporedjivat auto i fp a te fore tipa autos daje vise suhog su neozbiljne. Jel uzgajas neki strain zato sto ti se svidjaju karakteristike ili samo da dobijes sto vise bilo koje vutre?
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Moozda sam malo preReagirao... Al ono vise mi ide na j.... to pljuvanje po autosima,pa mene eto bas zanima koolko to daju fotoperiodne u kojem vremenskom roku kad se stalno vice kako su foto bolje?? Imam i ja link za from seed to harvest 85 dana 160g lik dobio bez ikakvog treninga...
Ne ja ne usporedjujem samo sam se osjeco nasekiranim... Da sadim samo zbog 3 karakteristike.. yield,time froom seed to harvest i thc%. ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Potencija autosa je neusporediva sa potencijom fotoperiodnih. Ja sam ljubitelj autosa ali sam ljubitelj i jakih sorti sa visokim THC-om što od autosa nemogu imati jer su preblagi za moj ukus. S tim pričama o količini i brzini uzgoja ostavljaš dojam da uzgajaš u komercijalne svrhe a ne za sebe i svoj gušt.
Posadi fotoperiodnu kasnije i eto ti skraćeno vrijeme from seed to harvest, posadi je ranije i eto ti produženo vrijeme. Očito ti je dovoljno što te maže tih 16-17 % THC-a od automata, jbg. neko voli da ga maže 23% :D.