Growanje u podrumu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2017
13
3
3
25
Pozdrav svim vutroljupcima! Odlucio sam se za grow tako da cu kupiti sjemenke, i prirediti sve ali me zanima nesto. Planiram growati u podrumu, ali u taj podrum se ulazi izvan kuce, i nema vrata. Znaci da se sve vidi izvana, ali to nije problem jer ima puno starih i nepotrebnih stvari unutra. Mene zanima jel bi se to sve racunalo kao indoor ili outdoor grow posto vjerujem da kad bi kisa padala ili neko nevrijeme kad bi bilo, osjetilo bi se unutra. Ili da pravim box u tom podrumu? Ima li itko nekakvih savjeta sto i kako uciniti? Unaprijed se zahvaljujem na savjetima.
 
Poslednja izmena:

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Do 4 mj. imaš fore,pa si malo prouči forum neće ti biti od viška ako hoćeš saditi.;)
Puno toga ovdje možeš naučiti samo moraš malo čitati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutric420

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
uz toliko postova, nismo čovjeku ništa konkretno napisali, brojeći i mene..
prvo trebaš izabrati sortu koju ćeš growati, nemoj se ti obazirati tamo na neke thc procente i sexy slike lila hedova nekih tamo sorti, već ako si početnik izaberi nešto što je lako growati, što oprašta greške, i nešto što podnosi tvoje uslove koje ćeš im stvorit sa izgradnjom boxa.. box možeš napravit po tvojoj mjeri, opet se nalazimo kod parta "box i prostor za koji strain/genetiku", koja sorta? za takav prostor.. kolika je visina u podrumu, koliko imaš mjesta.. (usput ako su vrata stalno otvorena, imal miševa xD) box napraviš, tj samo stalak recimo 80x80x120 i popuniš strane sa crno bijelom folijom.. čak ni pod nemoraš daskom punit.. znači obični stalak od fosni kakvih.. i et sredio si jednu brigu.. izrežeš otvore za cirkulaciju (naljepi na njih mrežu, tj na otvore) i to je to.. box od max 20 eura, čak manje.. ako nemaš daske pri ruci, bježi u šumu, nasiječi deblje štapove 4-6cm debljine i od njih napraviš stalak :D i onda osvijetljenje središ, o tome imaš na forumu mali milion tema.. pa si izabereš ono što ti treba za tvoje potrebe.. pogotovo ako si početnik, izaberi autoflowering sorte (imaš o tome isto na forumu, da sada ne pišem roman :p ) i uči se na njima.. isto tako pročitaj o ventilaciji/cirkulaciji, pa o medijumu (zemlja, cocos), pa o prihrani, o raznim tehnikama (ili prvi grow baciš bez bilo kakvog utezanja) da barem dobiješ prvi "utisak" o tome svemu.. a najbolji učitelj ti je ovaj sami forum, čitaj tuđe dnevnike i poredi ih, pa se posluži sa tuđim znanjem i rezultatima, to nije ništa sramotno, to je prosto učenje, kada osnovno središ.. očistiš prostor za box, napraviš box, nabavis osvijetljenje (lampe), ventilaciju, naučiš o prihrani i educiraš se općenito o kultivaciji cannabisa i o samoj biljci.. onda uzmeš naručiš sjeme.. do tad sretno buraz, i želim ti puno uspjeha
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.147
358
podrum mora bit pod ključom!!!

ako se radi o uzgoju pod žaruljom, više sam za foto za početnike jer autosi manje praštaju greške zbog kratke vege
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutric420

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
jesam ja se ne slažem sa tobom u vezi praštanja grešaka kod automatica.. to stoji da im je kratak vegi, ali zato to i jest bolje za početnike, više šanse imaš kao početnik grešku napravit u dužem periodu vegija, nego u kraćem... plus ako ih ne gnjaviš sa đubrenjem, ako imaš kvalitetan medium i pristojnu opremu, tako reći, same od sebe rastu.. tvoje je samo da čekaš.. iz mog iskustva, barem meni lično je lakše growati automate nego fotoperiodne, pričam za sebe, ne znam kako je drugima..

jedini benefit ti je u dužoj vegi fazi ako pogriješiš je to da imaš duže vremena da ispraviš/fixaš greške, dok kod automata to nije tako, to stoji naravno.. ali sa umjerenom dozom prihrane, lakše je automate izvući..
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.147
358
jedina prednost koju ja vidim kod indoor autosa je brzina i to prvenstveno sativastih strejnova, a mane su potrošnja struje i uglavnom količina, a osim toga i sjemenke su skuplje

ako ih ne gnjaviš sa đubrenjem, ako imaš kvalitetan medium i pristojnu opremu
+ ritam zaljevanja i sve početnićke greške koje većina radi su tu :)

moje iskustvo govori da je u dobrim uvjetima i sa growerskim backgroundom svejedno je li foto ili auto, ja osobno kombiniram jer mi se uvijek uglavnom žuri :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.147
358
trošiš struju i vrijeme, a nikad ne znaš šta ćeš dobiti: mušku ili žensku biljku ili hermića, ali nije isključeno da može super ispasti, but, nećeš znati šta pušiš
najbolje bi bilo da vidiš kakvu si opremu možeš priuštiti i nabaviti, kakvi su ti uvjeti u tom podrumu i kad si siguran šta možeš i želiš, potražiš pomoć mentora
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/ :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutric420
23.10.2017
13
3
3
25
nikad ne znaš šta ćeš dobiti: mušku ili žensku biljku ili hermića

Savjeti su solidni, ali ako dobijem jednu musku jednu zensku biljku, jel bi se moglo napraviti nesto od muske ili hermija? Sorry ako je glupo pitanje, ali pocetnik sam u growanju, a steta bi bilo baciti biljku. (Po mom misljenju)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Prouci malo forum, daj si vremena par sati pa ce ti puno toga biti jasnije. Ne mozes nista sa muskom, moras ju maknut da ne oprasi curu. Mozes na salatu, jbg...ak ju neces bacat. Naruci fem mene i olaksaj si zivot.