!!!!! growbox 3,5 metara visine pitanja !!!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2006
0
0
0
Dakle situacija je malo specificna.
prostor koji imam je
sirina = 1.1 m
duzina = 0,5 m
visina = 3.6 m !!!!

600W hps prisutna Philips Son-T PIA

Zanima me kako najbolje iskoristiti ovaj prostor koja metoda rasvjete ? dali da pustim biljku dulje u vegetativnoj fazi ? dali da stavim jos neonki po rubovima pa da pustim biljku da naraste malo preko 2 metra u visinu ? Mislio sam stavit 3 biljke unutra(jel to puno ili malo)

ali takoder bi vas molio ako znate sta da stavim koju sortu unutra???
Dakle neku koja se ne grana previse nego ide u visinu do oko 2 metra . ?

Unaprijed zahvaljujem !
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
stavi neko ludu sativu pošto imaš moguènost da izrasre visoko.
ako je oèeš tjerat do kraja stavi samo jedno biljko i jedno 600W hps lampo.
Haze,Mexican Sativa i naravno Durban to su sative.
lp
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
èetri-šest biljki i možeš i terati u visinu.Dobro je to jer je veè po konstrukciji box-u bistvu dobar dimnik.. :D
razmislièu ja malo o sorti, jer nije dobro ni , da se puno lista-zelena masa.Visoke a puno prostornine/litara posude sa substaratom
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kakav crni haze-to ostavi kad uzgojiš koju biljku

Nirvana special-nje se bas i pokazala nesto previse dobro
 
19.10.2006
0
0
0
SLO-Era je napisao(la):
èetri-šest biljki i možeš i terati u visinu.Dobro je to jer je veè po konstrukciji box-u bistvu dobar dimnik.. :D
razmislièu ja malo o sorti, jer nije dobro ni , da se puno lista-zelena masa.Visoke a puno prostornine/litara posude sa substaratom


i jesi se dosjetio koja bi sorta bila najboljsa ?
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
ma malo traži okolo i videt èeš koja ti se sviða i koja je pogodna za tebe.
niko nezna šta oèeš sativu ili indiku ili izmeðu :? i ako nisi nikad gajijo onda izaberi nešto ne previše zahtevno za uzgoj
lp
 
19.10.2006
0
0
0
Baphomet je napisao(la):
ma malo traži okolo i videt èeš koja ti se sviða i koja je pogodna za tebe.
niko nezna šta oèeš sativu ili indiku ili izmeðu :? i ako nisi nikad gajijo onda izaberi nešto ne previše zahtevno za uzgoj
lp


pa ja bi nesto da se ne lista previse :) da bude visoko i da raste manje vise sve u centralnom budu :) moze i neki mix koji naginje na indicu i naravno da je laka za pocetnika sa vremenom i voljom za gajenje :)
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Posadi bilo koju stativu ali pripazi da nije koja super teska za uzgojit jer cvatu po nekoliko mjeseci :( bolje sklepaj box 2x2x2.5 i s 600 w biljke ce uzivati...
 
19.10.2006
0
0
0
ajd :) probat cemo nesto ...
sto se tice boxa nemogu ga sklepat ...
recimo samo da je takav kakav je i nemogu ga mjenjat mogu ga jedino pregradit na pola :) ili nesto ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nije mi jasno zašto hoæeš da tjeraš biljke u visinu, a neæeš granate??? Biljka (kvalitet uzgoja itd itd) se ne gleda po visini, veæ po urodu. Nije problem, možeš tu staviti da idu u visinu, (ako ti je prvi grow, poslušaj i uzmi za poèetak bezze sjeme (iz panja npr: i prepusti sudbini tj. sreæi :) LOL) Mislim dobiæeš biljku, nešto slièno što sam i ja imao (180cm visoka, ništa nije granata bila puno) i samo gornjih 60cm je bilo u cvijetu... Ako hoæeš opet visoke praaavo, onda probaj:
1. Nemoj rezati (tako æeš imati jedno stablo)
2. Stavi je pod što više svijetla, i nek vegetira duže vrijeme. Sve dok je biljka na 18 i više sati ona ima da raste i raste, sve dok je ne staviš na 12 sati svijetlo i 12 mrak (12/12 rezim) onda æe ona poèeti da cvjeta, u toku naravno cvjetanja ona æe narasti još nekih 30% najmanje....
Sto se tièe rezanja, to jedino onda kasnije kad udje u vegetaciju, pa donje grane srezati tj. oblikovanje...
Sad opet što se tièe sorte, probaj sa nekim sjemenom od vuve koja ti se svijedela, jer pretežno kod nas se uzgaja outdoor i za to je najbolja Sativa i njeni hibridi... uglavnom neæeš fuliti 100%...
Samo za tako veliku biljku, moraceš odmah znati na pocetku da ce joj trebati 3-4 mjeseci samo vegetacije.
Na poèetku stavi ih na 23 sata svjetla, kasnije kad se razvije malo stavi na 20 i nek stoji tako...
Sad opet rasvjeta, možeš sa tom HPS-kom od poèetka do kraja "izvesti" biljku na kraj, ali ako si u moguænosti nabaviti im nekki reflktor (jako jeftina varijanta, dodje i sijalica zajedno, halogeni) sa plavim spektrom boje 500W, koje mozeš dodati HPS-ki (samo dobro vodi raèuna o temp, jer ovaj reflektor se grije gore od HPS-ke, što znaèi neki bolji vent. za ventilaciju). Sa njim æe ti se biljke skroooooz drukèije ponašati, te bolje i brze razviti...
Kad dodje cvjetanje i rezim 12/12, reflektor ukineš i ostaviš samo HPS-ku 600W ima da uživaju. Sad o gnojivu neæu prièati, madaa sa odgovarajuæim isto može se dobiti to što ti želiš.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Sve u svemu, neæe ni pogriješiti ako uzme (kao i ja, svoj prvi grow, mi je bio od sjemenki od vuve koju sam pušio i svidjela mi se... et' :)) aaa pošto na našim ovdje uslovima, se uzgaja 99% vani (što se tièe komercijale...) aaa vani pretežno su Sative, prema tome ne vjerujem da æe se sjebati ili tako nešto prilikom odabira sjemena. Jer kod nas jedino oni koji indoor rade, to je više radi sebe, i to nisu velikee kolièine biljaka itd itd...
 
19.10.2006
0
0
0
e hvala na odgovorima ...

1) pitas zasto na tu visinu pa zato jer mi je strop visok 3,7 metara pa zato sam i pitao kako da to najbolje iskoristim .... za sada ima unutra jedno 3 sjemenke koje su uspjele od nekih domacica ali nije nuzno da je moram tjerat u visinu vec sam samo pitao kad vec postoji ta visina pa mozda je netko imao slicne uvjete :)


nista :) eto hvala na informacijama ... manje vise je sve kako sam i zamisljao ...
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
ovaj box možeš lepo pregradit i imat gore biljke na vegetaciji a dole prostor za cvatanje.
lp

P.S.-prostor za cvatanje bi bio visok 2m,1x400w HPS(dole),prosor za vegetaciju 1m,MH ili envirolet 200W(izmeðu) a gore bi imao prostor za klonove koji bi bio visok 0.7m i u njemu neonke ili štedne sijalice.