Growbox, 400W, tavan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Prvo, Pozdrav ekipi!!!

Namjeravam raditi box dimenzija 2x1x1m, zapravo površina je malo veća a i visina (par cm..)

Problem je u tome što bi ga radio na tavanu, pa se plašim da ljeti kad teperature porastu ne spržim bilje.

Pa si ja brijem sastavit stranice od 5cm debelog tvrdog stiropora (nezapaljiv, odličan izolator, čvrst).
Inace imam 400W HPS.

Pretpostavljam da će mi biti potrebna dobra ventilacija. Kolko da stavim m3/h za usis a kolko na auspuh?

Imam 5 komada feminiziranih Durban Poison, a posto mi ovo bude prvi grow bojim se da ih ne upropastim... Nisu bas jeftine u k****
Pa zato za prvi grow namjeravam uzet Lowrydera #2 sa ***********

E jos nest, taj tvrdi stiropor je bijele boje. Treba mi folija u tom slucaju? Da li je dobra ona kuhinjska, pa da ju fino naljepim ili di da kupim kakspada foliju?
U k**** kolko love sam vec slupal na to sranje...

Ajde pozdrav i hvala na pomoci !!!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
budi oprezan sa *********** , ipak oni nebi smjeli prodavati sjemenke .

javi kako je proslo u svakom slucaju :p

posto je stiropor bijele boje mislim da nema potrebe da ljepis foliju ..... ali opet nisam

siguran da li stiropor ipak upija dio svjetlosti ....

inace flat white box je odlican i nema nikakvih problema sa reflektiranjem .

sad za ventilaciju .... jedan cool tobe , vent koji pomice 190 m3/h i 3 pc venta 120 mm bi

tu bila dovoljna :)

bez cool tube i ako imas obican nezatvoreni reflektor...hmmm... trebalo bi malo

razmisliti na koji tocno nacin mislis rjesiti ventilaciju .
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
budi oprezan sa *********** , ipak oni nebi smjeli prodavati sjemenke .

javi kako je proslo u svakom slucaju :p

posto je stiropor bijele boje mislim da nema potrebe da ljepis foliju ..... ali opet nisam

siguran da li stiropor ipak upija dio svjetlosti ....

inace flat white box je odlican i nema nikakvih problema sa reflektiranjem .

sad za ventilaciju .... jedan cool tobe , vent koji pomice 190 m3/h i 3 pc venta 120 mm bi

tu bila dovoljna :)

bez cool tube i ako imas obican nezatvoreni reflektor...hmmm... trebalo bi malo

razmisliti na koji tocno nacin mislis rjesiti ventilaciju .
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Ventilator 190 m3/h, to je onaj pužni? Kolko vidim tu na Alienu i nisu bas jeftini.
Mislim da će onaj za WC biti OK, ili par njih.

Vidjet ćemo, pokušat ću sastavit što bolju izolaciju pa ću prije nego stavim bilje unutra izmjeriti temperaturu.

Ali najednostavnije bi mi bilo da odustanem od uzgoj u 6 i 7 mjesecu? Zato bas brijem na LR2...

Malo se bojim uzet sjemenje "izvana", a ovi u *********** vele da se roba plaća otkupno. Znaći kad ti ju poštar donese kući.

Kako ide stvar kad se narucuje od npr. Aliena? Trebam sjemenje i gnojivo. Kolko me kosta postarina?

E jos nest, za LR2 vele da mu treba 9 tjedana od sjemenke do rizle. Kolko mi treba za ostale sorte 4 tjedna za klijanje i vegetaciju + vrijeme cvatnje ~8 tjedana = 12 tjedana
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
tih 12 tjedana ipak treba uzeti okvirno ne kao pravilo jer to je ipak biljka koja ovisi o uvjetima. Nije robot. ja sam svoju vegetaciju produžio na 2 mjeseca (8 tjedana) jer nisam bio zadovoljan napretkom biljke a i prvi mi je grow pa su ph i pregnojavanje napravili svoje... :D a računaj tu i sušenje koje oduzima cca 2 tjedna
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja mislim da ti je nepotrebno narucivat gnojivo iz nizozemske. tesko je i skupo.
ako bas mora bit hesi ima kod sponzora : agrohobby, pa ti salju iz hr. pretpostavljam
da si iz hr po izrazavanju makar to nije nesto jako sigurno. al mislim da ti je i to
nepotrebno. boca djubra im je preko 100 kn. ima dobrih gnojiva i puno jeftinije.
ako ces ipak narucivat od aliena NIPOSTO,
ali shvati to doslovno, nemoj narucivat gnojivo i sjemenke zajedno, jer za pisma se
polemizira, ali paket sa gnojivom ce se otvorit 10^x %, i to vjerojatno vise puta...
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Cooltube mi je MUST HAVE na 400W na tavanu?
Šta velite na ove ventilatore za WC, googlajući naišel sam na neke sa preko 300m3/h...

A od Aliena nist. Uzet ću od kanabisa.orgja LR2 i gnojivo.
A imam inaće i 5 komada Durban Poisona ali mislim da bi on bio prezahtjevan za prvi grow. Ili da ga bacim na livadu? Kad se uopće ide sa biljkom van? Prije ju moram unutra odklijati?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
cooltube ce ti puno olaksat pri uzgoju sta se tice visokih temperatura.....

nije ti obavezan ako nades neko drugo rjesenje kako ces rjesiti toplinu ! :)

kad sam ti reko na vent od 190 m/h nisam ja ni mislio ove spiralne i to na inozemnim

stranicama ..... ventovi za kupaone su ti sasvim dovoljni i ne treba ti nista vise na taj

prostor .

ti moras malo pogledat kako stojis s parama .

preporuka je da kupis CT .

na tvom mjestu ...ako nisi imao iskustva sa outdoorom ....spremi durban sjemenke za

drugi grow, bio to outdoor ili indoor .

mozes jemenke proklijat pa posaditi vani, mozes unutra ih podici do 10,20, 30 cm da

ojacaju i onda premjestiti van , mozes direktno van u zemlju i bez klijanja .....

brdooooo opcija ! :p

pozz
 
07.02.2007
24
0
0
42
ja upravo testiram BOX od stiropora 5 cm :), temp u PM, doseze 35-40 imam 2 ventilatora 12cm in, 2 out i nista, temp u tavanu 20stepeni jbga dva velika odzaka od centralnog, ljeti ne smijem ni pomislit, samo neznam dali ce uspjeti ako sredim temp, jer jedva ja disem gore, kako li ce biljke izdrzat? Sjeme vec proklijalo :)
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Ej, Mrzux? Kolko sam te shvatio na tavanu ti je 20 stupnjeva a u boxu 35 i više. A koje su ti dimenzije box-a? Lampa?
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Ma imam ja ideju... Stari frižidre napunim ga smrznutim bocama pojačam do kraj, pri vrhu probušim za intake a pri dnu vučem zrak u box..
 
07.02.2007
24
0
0
42
dimenzije boxa 90x90 visnia 1,60 HPS 400w ali nije to do stiropora, mislim da nije bas idealno u tavanu, :( neznam dji da ga strpam u PM, kakva je u tebe temp u tavanu????

Da vidis kako sjaji BOX :D ko crylerova zgrada :D
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
OkiyKiku je napisao(la):
Ma imam ja ideju... Stari frižidre napunim ga smrznutim bocama pojačam do kraj, pri vrhu probušim za intake a pri dnu vučem zrak u box..

Ne znam koliko je to dobro rješenje, temp. zraka koji ubacuješ svakako ne bi smjela biti ispod 10C.

Rađe pojačaj ispuh da sav taj topli zrak ode van.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Sorry ali mislim da neces moci izvesti sta god planiras izvesti. Iako nisam sve detaljno procitao nema mi nikakvog smisla..

tavan + mali box + 400w + centralno gore + ljeto +bez cooltubea?

Za tavan radije pricekaj zimu, a sad ubodi to sjeme negdje u prirodi pa nek ona regulira temp/vlagu/rasvjetu etc za tebe..

u svakom slucaju sretno
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Neznam.. Izgleda da ću morat gojit kroz zimu/jesen. A box ću sad napravit, pa ću vidjet kak se stvar ponaša.
Zimi bi trebao grijalicu u boxu mozda? a?

Ajde ekipa hvala na pomoći i idem si radje pocitam Oudoor grow guide! u P.M.!
 
07.02.2007
24
0
0
42
elephant0r je napisao(la):
Sorry ali mislim da neces moci izvesti sta god planiras izvesti. Iako nisam sve detaljno procitao nema mi nikakvog smisla..

tavan + mali box + 400w + centralno gore + ljeto +bez cooltubea?

Za tavan radije pricekaj zimu, a sad ubodi to sjeme negdje u prirodi pa nek ona regulira temp/vlagu/rasvjetu etc za tebe..

u svakom slucaju sretno

Ne bi se ja smirio dok ne bi rjesio :)

2 papirnate cijevi dovezene na prozor na kojem mi je staklar iskruzio 2 rupe, zrak direktno s vana uvlaci, temp u boxu 22 ;) van boxa 19, citav dan sam jurco dok nisam sve to napravio, samo me nest strah na tavanu drzat iz sigurnosnih razloga, kolika je mogucnost da box plane? Ugradio sam web cameru u box da mogu navece sjest i posmatrati kako napreduju djecica - to je dodatnih 10eura kostalo :)
Napravio bi live stream, al strah me :)

Voila!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bravo majstore..
A sad razmisli kakav zrak ces uvlacit izvana u 7mj kad sunce bude u zenitu.

35-40C ? Pa ako vam je imat kucu toliko mrsko dajte je komu? cemu? meni meni..

Postoji jeftiniji nacin za se napusit od spaljivanja kuce do temelja :baby:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
@mrzux kak si isfuro web cam? meni nece radit jer je predugacak
kabel....
sto se boxa na tavanu tice ja ga imam. nesto je manji od 1m^3,
unutra je cooltube od tegle za krastavce, imam unutra 25°c kad je vani
20, s tim da mi je ulaz zraka direktno iz vana. za slucaj nuzde imam jos
jedan vent od nekih laganih 50m^3/h na samom vrhu boxa koji se jos
uopce ne koristi. e da, zarulja je 400w hps. do ljeta planiram slozit mali
vege box sa stednima, a u ovom 12/12 i to po noci svijetlo tako da mislim da nece bit prevruce
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Ali stignem uzgojiti LR2 ! ! !

Hahahahaha!!! ha?
Ma gledaj ja imam jednu malu skrovitu prostoriju na tavanu (zapravo imam tavanski..) sobica je u potpunosti neizolirana ali imam stare kamene vune dosta ploča od iverice... tak da ja budem izolaciju svakak napravil.. Ali unutra ne stavljam nista prije no sto vidim kak bude se to ponasalo....

Ali možda fakat stignem sa LR2? Ako ne nutra, onda u gredici s porilukom :)

P.S. Prodal sam sjemenje Durban Poisona, 5 feminiziranih, Dutch Passion za 300kn... Mogo sam više dobit ha???