GrowBox 600w SKUNK#1 Malo saveta nije na odmet, pocetnik :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Sad cu ubacim i malo slicica da vidite kako to izgleda, ovo su sa 31 dan. na vege pod 18/6 rezimom. Ajd sad malo opis box-a dimenzije 100x100 visina 180cm, cool tube reflektor, MH 600w i HPS 600w trenutno su pod MH, temp. 21 do 28c vlaznost od 30 do 40 %. 8l





Pozdrav svima!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pozdrav...dobrodosao u grow obitelj... =)

Za sada zdravo izgledaju...nemam primjedbi...samo tako nastavi i dalje...sretno... =)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, za sad skroz sve ok, jedino vodi racuna sa djubrenjem da ne preteras, nisam koristio to sto imas nikada, javices tokom growa iskustva nadam se :) sretno
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Hvala ljudi, pise 1gr da ide na 1L vode. Ja se pridrzavam toga od pocetka i za sad nemam problema. Bice jos fotki cim se izdesava nesto novo :) Pozdrav

Edit: Zaboravio sam pitati temp. dok spavaju im je 19, 19,5c i vlaznost 40 jel to ok? I da li bi mogao da dodat jos zemlje ali humusa obicnog za cvece posto nema ove zemlje, a kao sto vidite na slikama da su samo 2 saksije pune ( nisam imao dovoljno) Pa me sad plasi da zato nmg da mi narastu biljke koliko su ostalima sto vidim na slikama 15 dana im biljka velicine kao ova moja sa 31dan..
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Po mom iskustvu.
Razlika izmedju dnevne i nocne nebi trebala biti veca od 10°.
Vlaznos u rastu po svetlu 50-60%, u cvetanju 40-50%.
Ubaci ventilator u box-s da mesa vazduh.
Koliki je vent za izvlacenje vazduha imas ga uopste? Nevidi se na slikama.
Dali si krenuo iz semena ili klonovi? Malo su male ako imaju mesec dana.
Inace dobro izgledaju.

Sretno dalje
 
20.08.2011
20
3
0
37
meni izgledaju bajno , pa malo su omanje za 31 dan ali stignu one jos :) puno srece *Pratim ovo*
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Ubacio sam bas danas ventilator da mesa vazduh, iz semena kupio. Ja mislim da su mi tako male zbog malo zemlje, danas sam bas dodao jos zemlje pa su sad pod malim stresom :) Jedna mi se nesto sva jadna iskrivila, ubacicu sad sliku i da je vidite. Inace evo i klipa od pre 2 dana. Tu ces videti sve lepo Hotfile.com: One click file hosting: CLIP0365.rar pw: mamamara|022 Sta mislite slobodno reci, puno mi znaci sve. Hvala svima

EDIT: Evo i slika od danas posle tih operacija sa dodavanjem zemlje :) Inace DEDE vlaznost mi uvek varira od 30 do 50 zavisi sve kako kad









 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ima tu malo nekih nedostataka pa možda sad i na slikama izgleda još gore kako si rekao zbog malog stresa koje su imale prilikom tvog dejstva oko zemlje itd...
Nego mislim da imaš problema sa zemljom da je loš sastav zemjle i reci mi jeli imaš rupe na pitarima na dnu kroz koje višak vode odlazi prilikom zalivanja.... ???
Reci isto tako kako zalivaš,koliko puta i kad na koji sistem ???
Po slikama napominjem imam dojam da imaš tu neku grešku ili previše vode daješ možda neodlazi OUT kako sam reko višak kroz rupe na dnu ili je i to i zemjla loš mix...
Vent koji mješa zrak je OK to uvjek treba....
I nemoj me razočarat pa reć da si davao hrane već u ranim danima i da ta zemlja koju dodaješ ima već dodatke kao hrana...
Netreba im to u ranima fazama....

Pozz...

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Dobro je da si dodao ventilator za mesanje vazduha ali imas i za izvlacenje neki?

Auu klip moram cekat 20 min.....

Imas 8 biljkica unutra obavezno ti treba dotok svezeg vazduha a to ces postici ako imas neki veliki vent sto izvlaci vazduh iz box-a. Za tvoj box-s min 400 da izvlaci. Mozes i koltube prikopcati, uzmes filter od aktivnog uglja ( kupi ili sam napravi imas kako na vutra.org ) spojis na vent a drugu stranu na coltube i napolje. Najbolje bi bilo da taj vazduh neizlazi u prostoriju u kojoj se nalazi box-s nego napolje ( odvod za kamin najbolje ).
Ako nemas ventilator koji izvlaci vazduh iz box-sa onda su najverovatnije zato male i napreduju sporo a tek kada narastu ce im trebati svezeg vazduha.
Veliki prijatelj u tvom hobiju je svez vazduh, podesen ph vode, dobra zemlja, dobra rasveta.
Ako se nevaram saksije su ti oko 10l? Sto je sasvim dovoljno.
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Pozz buraz. Kupio sam na samom startu neku uvoznu najbolju zemlju sto sam nasao i stiropor taj sto ide, zatim zafalilo zemlje koje nisam imao kako da odem za bg da kupim jos jer mi crko auto. E nakon 30 i nesto tacnije u pon. ce im biti 5 nedelja tacno a ja sam danas kupio ovde kod mene neku zemlju sto sam nasao kao uvoznu isto al to je krs kontam al jbg bolje nema bilo mi je samo da uzmem nesto a da ne bude humus obicni. Danas sam napunio saksije od dole, imam dole rupice izbusene na njima. Nisam zalivao prvih 10 dana nista dok nisu malo izdjikale. A sto se tice zalivanja zalivam svaki 2,3 dan i to momacki zalijem kad prelije dole tanjiric onda stanem (ne zabori da mi je ovo prvi grow) I kontam da mi je ta zemlja najveca greska da zato i nisu mogle da rastu kolike bi trebale da budu sad one. Sve to mi moze pomoci reci. Hvala
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
DEDE ili DEDA kako da te nazovem vec :) Box sam kupio ceo koplet znaci otisao u radnju i taj te mi taj box i sve sto ide uz njega, imam gore desno u cosku vent koji izvlaci vazduh i spojen za odzak :) Saksije kontam da su oko nekih 7,8l. kad bi pogledao klip bilo bi ti sve jasnije.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Evo sad pogledao klip.

Super sto si sproveo do odzaka tako je i najbolje. Ako se nevaram box-s se nalazi u podrumu. Kazes temperatura ti je 21-28?. Na klipu neprelazi 20,5?
Idealne temperature :
-po danu ( suncu ) 25-27°
-noc 15-20° uglavnom nebi trebalo da bude velika razlika ok 10° izmedju dan noc
Regulises vodu kojom zalivas?
Dali ti je prodavac da i nesto cime da ih hrans i dali si ih vec hranio?

Sretno dalje

PS toliko nisam star da bih imao unuke al kako hoces nebi bio ni prvi a ni poslednji koji me zove DEDA :))))))))))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
hehehe nekako mi lakse Deda da te zovem :))))) Vidi djedje :D bila mi daleko lampa do skoro :/ tek skoro sam se ovde preko ovog foruma poveoza sa par ljudima pa mi sad malo pripomazu. Lampa mi je sad spustena na nekih 30ak cm ne przi biljke greje bolje i sdaa je oko 23, 24, 25c temp. zavisi sve kako kad, a dok spavaju pala bi dosta vise da ne upalim grejalicu (na duvanje) i ona odrzava tu onda kao malo koliko ona moze. E sad nzm oko 18c da kazem dok spavaju imaju, ali noc bude hladna a meni je to dole u kuci gde se ne greje pa onda varira temp. Ne moze ni ta lampa bas toliko da ugreje, pa po potrebi palim grejalicu. Sad u zadnjih par dana izbegavam preko noci da palim zbog racuna :) pa kontam da im bude tu negde oko 20ak stepeni pod svetlom naravno. Spavaju od 16h do 22, danas sam im stavio 4h spavanja da se malo oporave od stresa. *********** je u pitanju, da sve sam tamo kupio i djubrivo. Kontam da ne pravi vecu razliku od 10c dan - noc.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Eto nasli problem zbog slabog napretka, ako ti je u pocetku bilo samo 20-21° zato suslabo napredovale. Moras po danu minimu 25° al to je min. Videces ogromnu razliku u napredku sad kada ti se temperatura povecala.
Neznam koliko trosi grejalica al mozda nije dobro resenje jer i isusuje vazduh. Mozda neki uljani radijator bi bio bolja opcija da ga namestis pali se kod 17° a gasi 26°. A i razmisli o oblaganju box-sa sa nekim izolacionim materijalom ( spolja ) da zadrzava toplotu.
Imas jos jednu mogucnost da na ventilator koji izvlaci vazduh u kamin stavis tajmer pa nek radi 10 min 10 ne i vidis kako se krece temperatura ili ga jednostavno smanji.
Jos mozes ( sto bih ja napravio ) coltube izbaciti, onda bi ti bila veca temperatura. Coltube se koristi da bi se temperatura smanjila a tebi treba obrnuto povecati. Dosta se razlikuje kada ti se box-s nalazi u podrumu ( mala temperatura velika vlaznost ) ili kada je u sobi ( velika temperatura mala vlaznost )
Ja praktikujem rast 18/6 i cvetanje 12/12 a jos nisam cuo da zbog stresa smanjis svetlo. Po nekoj logici ako se igras sa rezimima svetla cesto dolazi do stresa biljke. A protiv stresa koristim CANNAZYM od Cane ali imas i od drugih proizvodjaca.
Svetlo proveram dali je jako tako sto stavim ruku na vrh biljke i ako mogu drzati bez da me pece i ugodno je onda je i njima dobro.

Sretno dalje
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Deda hvala na savetima. Temp cu sad da dignem tako kako si i rekao, a za grejalicu nemam drugo resenje osim te male duvaljke. Vlaznost mi je oko 35 dok radi svetlo, a sad sam bas bacio oko 15c temp mi je i upalio grejalicu da duva dok se ne probude, a vlaznost mi je 40% na spavanju mi dodje i do 50, 60%. Nisi me razumeo to za svetlo za stres, povecao sam nisam smanjio dan. Inace drzim vec preko 20dana 18/6 rezim, a danas stavio 2 sata vise da imaju svetlo sto znaci 20/4. Kada ti mislis da bi bilo dobro preci na fazu cvetanja? one sad imaju 35 dana. Pa tako i ja gledam samo se uvek tripujem da im je prenisko pa dignem, al sutra cu spustiti onda jos 6,7 cm :) A to za izolaciju sam razmisljao mogu ti reci, al nemam trenutno nista od materijala ni novaca. Hvala bro
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Eto brale skoro si sve rješio sa tim da je temp... sad OK kako si približio sijalicu...
Namiri jedan vent ili ssti taj koji vrti zrak da puše između sijalice i vrha bijlki neće bit uzalud vidit ćeš...
I onda ako vidiš da je temp.. i da nesmeta biljkama kad približiš na 10cm sijalicu...
Valjda si razumio probaj tako nećeš zažalit...
I još stroga napomena na sve ovo što sam pročito oko tovjih postupaka:
Kažeš da znaš upalit grijalcu dok one spavaju što znači da prekidaš proces od 12 sati mraka a to nije dobro jer svreba stres i problemi...
Znači kad spavaju tj. kad neradi sijalica tih 12 sati strogi mrak bez prekida...
Zato ti savjetujem ako misliš vršit neke pokuse oko biljki ili boxa da ih radiš dok sijalica radi tj. dok nespavaju...
12 sati svjetlo pa 12 sati strogi mrak bez traga svjetla i promjena...

U biti samo pucaj ako imaš pitanja nismo džaba tu...


:icon_question::icon_question::icon_question:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Nis drago mi je damo pomoc samo da ne odmognem.

Prezivece tih 35-40% vlage samo mi nije jos uvek jasno sto je zezas sa svetlom.
Vodile su se rasprave i jos uvek se vode oko tog rezima ali vecina kao i ja koristi 18/6 i 12/12 i to je to.
Ja moje drzim oko mesec dana u vegetaciji 35-45 cm i onda cvetanje 12/12, u 10,5 l saksijama.
Da sam na tvom mestu ostavio bi ih min 10 dana i posmatrao napredak sad kada si im priblizio svetlo i povecao temperaturu.
A i razmisli o skidanju CT i motiraj neki reflektor ako mozes sigurno ce se povecava temperatura ili za sledeci grow.
I to mi je dobar prodavac kad ti je prodao CT za podrumski sistem??

Sretno dalje
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Hvala drugar, vidi nisam jos na fazi cvetanja na 12/ 12 jos uvek sam na 18/6 rezimu, inace grejalica je znaci u prostoriji ne svetli niti nista samo duva topao vazduh. A drugo resenje nemam, ako je ugasim bude im 10 stepeni onda. Danas sam tek ubacio vent taj da vrti u boxu da cirkulise vazduh, ako sam na nekih 30ak cm dobio 23c sigurno cu dobiti na 10- 15cm jos bar 4,5c. A niste mi objasnili kako treba zalivati biljke? Hvala na pomoci puno!


EDIT: Evo tacnije prvih 10 dana na 24/0h sam drzao onda presao na 18/6 i sada zbog stresa stavio danasnjeg produzio im 2h SVETLA! sto znaci 20/4
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Pusti da se zemlja osusi skroz ( gurnes prst i ako je suvo na jedno 2 cm onda je stvarno suvo ;))))))) i onda zali.
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
35
Objasnite mi samo jos kako ih zalivati i sad pred cvetanja da li zalivati sa djubrivom tim ili ne? Moram nazalost da idem sad, odgovaram veceras kad se vratim. Pozdrav ljudi




EDIT: Kolicinski koliko da ih zalijem djede? :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.