Growbox iz hladnjače

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Imam priliku nabaviti hladnjaču za neki simbolični iznos, pa me zanima dali ima netko tko si je growbox napravio od hladnjače?

Planirao sam grow odraditi u potkrovlju, ali mi se ovo čini kao bolja varijanta,

Jedino mi dimenzije nekako ne odgovaraju pravo 60×60×1,20.

Solucija sa 400 w hps bi u ovom slučaju pala u vodu a bio bi i ograničen visinom...

Ako netko ima iskustva, neka ih podijeli :rasta1:

Hvala unaprijed
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Mogo bi hladnjaču okrenut na bok pa imaš okejić visinu...i zašto ti hps pada u vodu??...
...zašto ne iskombiniraš oboje >(škrinja u potkrovlju)
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Pa brijem da mi je 1,20 m pre nisko, ja sam ga i planirao na bok okrenuti, kad gledaš hladnjaču okrenutu na bok u nekom zamišljenom uzdužnom presjeku imaš stijenke zidova koje nose 10 - 15 cm, znači iskoristivo mi ostaje 105 cm, plus hps 400 w koja nosi svojih 20 - 30 cm ( kad je objesiš na lance,jel :thumb:) , ostaje mi korisnog prostora 80 maksimalno 90 cm, plus, neplaniram nabaviti cooltube pa odbij još nekih 20 cm da mi nespali vrhove i eto nas na cca 60 - 70 cm, što je optimalna visina nekog lowrydera.

Tak da ono, 400 w ne pada u vodu neg je stvar vrućine koju bez cool tuba issijava ta žarulja.

Čak i da odmah do žarulje savim neka dva jebačka hladnjaka da ispuhuju topli zrak oko žarulje opet je onih 80 cm premalo, jer i tegle nose svoju visinu.

Eto nisam box ni počeo još radit a znam već sve o njemu, zahvaljujući ovom forumu.:bis::bis::bis::bis:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pa covjece nisi komircijalist!!! fino si stavis unutra 4 biljke i HPS 400... i uzgajaj si biljke od 60-70 cm. 2x godišnje... dobro ih hraniš i brineš se o njima i imaš pušit šta svaki dan cijelu godnu i još davat kolegama!!
EDIT:
Možeš i stavit 2 biljke i rokat LST!! imaš 100 opcija
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
hladnjaca je stigla, mora se malo odlediti pa dezinficirati.... imam mali problem, nije dugacka 1,2 m nego1,1 m, ali mislim da ce biti ok, sutra postam mali update u dnevnik pa cu malo opisati kak sam si zamislio raspored itd.

Zanima
me samo sta napraviti ako mi se biljka previse priblizi lampi, mislim , ono mogu raditi lst ali ipak nije to neka visina, brzo ce ona doci do vrha lampe, ili se moze jednostavno kad odlucim da je dosta visoka tajmer prebaciti na 12/12 i ona kreca u cvijetanje a rast se zaustavlja?

eto toliko zasada tko je voljan pomoci nek napise par rijeci

hvala unaprijed
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Lucifer je napisao(la):
odlucim da je dosta visoka tajmer prebaciti na 12/12 i ona kreca u cvijetanje a rast se zaustavlja?

nece bash tako da ide,da se rast zaustavlja
racunaj barem dupla ce da dodje
ako ne i vecha,pa racunaj...:)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bro biljka kad udje u cvjetanje naraste gro brzo i to masu...
Meni su bile duplo vise a na tu visinu su dosle nakon tjedan - 10 danaa na 12.12

Mozes uzgajat nisku LR
a mozes i na 12.12 odma bacit kad stavis u hladoled

O onda se počneš borit s njima :D
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Jel bi mi netko mogao reći dali bi mi ovo moglo poslužiti kao rasvjeta za veg fazu ili čak za cvijetanje?



Hvala unaprijed
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja bi ti predložio da kupiš neka luda gnojiva pogotovo za cvjetanje i uzmeš male saksijice
pa napuniš cijeli hladnjak s puno biljkica i staviš rano na 12/12 tako češ dobit samo glavne vrhove i mogo bi izvuč dobre rezultate pogotovo s nekim ludim gnojivima i s 400watt-nim hps-om bi bilo masa hedova masnih ,to bi ti dobro išlo ako napraviš scrog sistem...jel shvačaš šta ti želim predoložit
To bi ti dalo malo više prostora
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ako mu predlažeš puno biljčica u malim saksijama onda misliš
na sog (sea of green),a ne scrog (screen of green)...ne trebaju mu ni fensi gnojiva jer
da bi dobio samo vrhove može odmah od početka na 12/12 i sve skupa 2-3 prihrane bez
ispiranja pred kraj i to pod
uvjetom da se zemlja dobro pripremi.

:maryjane:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Neshvačaš me!Nek napravi sog znači pun hladnjak biljćica u malim saksijama i iznad njih nek stavi mrežu malo sitniju da zadrži biljke na jednoj visini da nebi slučajno bilo izgaranja zbog topline!To bi mu omogučilo lakše raspolaganje s prostorom i kontrolu zraka u boxu!ako nekog zanima oprema ja bih poklonio hps sustav i još par korisnih stvarčica i prednost imaju ljudi iz hr i oni koji mogu doć po opremu!Tražio bi jednu sitnicu zauzvrat ali nebi javno o tom...ako nekog zanima kakva je oprema u pitanju nek mi se javi pa ču mu rado odgovorit!i još da kažem...nisam mislio na fensi gnojiva nego fosfor plus da mu malo uveča urod poštoi bi bile sitne biljkice a ako nisu lowridery vjerojatno bi sadio neke sjemenje iz paketa pa bi vjerovatno bile neke sativice pa ono,nemojte me krivo shvatit samo pokušavam predložit nešto ako to može pomoć