Growbox od plexigllasa!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
i evo mene sa ovom neznam dali je glupa idea ili pametna,ali ko ga jeb.....
upravo sam počeo raditi BOX dimenzija 200x200x260 od plexigllasa....
pleksi sam sasvim slučajno našao kod susjeda i odnio kod kompića na rezanje.,tako da ima točno ove mjere...

BOX IMA- 2xhps 400 w, 2xhps 600w 1xhps1000w(fali mi još prigusnica)
-5 reflektor fita+cool tube
-8 ventilatora (30w)(4 ispuh,4 usis)+automatska izmjena zraka svakih 30-45 minuta
-kontrola temperature i vlage(npr-postaviš na 27,5 temp i vlagu na 50 ,ako temperatura pada ispod ove brojke ventilator grije i drzi temp i vlagu stalno istu tijekom cijeloga grow ili obrnuto ako poraste temp i vlaga hladi boks!)-grijači i hladnjaci...
- 6 UV neonke
-box podjeljen na 4 particije za 4 domaćice :) + 5 PARTICIJA ZA 15 L VODE
-digitalni termometar,vlagometar,itd....
-uređaj za kontrolu O-(KISIKA U BOXU I ZA CO2)
-navodnjavanje
-pumpa za vodu i tajmer(na tajmeru postavljeno da pumpa vodu biljkama svakih 120 sati ( 5 dana)
-pleksiglas odlozen staklenom folijom( izgleda kao alu ali ova se savija...neznam joj točan naziv)

-box je u fazi izrade,i kada bude kompletno gotov stavljam slike...
-zanima me dali je netko imao išta ovako slično ikada ili zna nekoga da mi kaže kakve probleme očekujem
-znam da netrebam brinuti za temp-i valgu jer imam uređaj za kontroliranje spojen sa ventilatorima...

pozz :sun2:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
jbt led, ovo će koštat na hiljade eura dok ga sklopiš do kraja...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
mehanic je napisao(la):
-znam da netrebam brinuti za temp-i valgu jer imam uređaj za kontroliranje spojen sa ventilatorima...

Pazi pleksiglas ne "dise" kao drugi materijali,sto znaci da ces za sav topao i vlazan vazduh morati napraviti veoma dobru ventilaciju,dobices efekat akvarijuma unutra,a u takvom ambijentu vlaga je i vise nego primetna...

Enjoy
 
28.12.2010
39
0
0
39
Sve pohvale za box :))))Nego imam pitanje za taj uredjaj koji kontrolise tem. i vlagu,jel mozes malo vise da napises o njemu i gde se moze naci da se kupi.
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
MATTKG-neznam točno dali to možeš kupiti ja sam ga dobio od prijatelja koji radi klima instalacije,tako neštoo....
on je povezan sa ventilatorima..ima dvije vanjske jedinice i 4 unutarnje
vanjske dvije grijač i "hladnjak" i ide u struju......pitat ču njega dali ima to za kupiti pa ču ti poslati poruku ili ovdje objaviti....
METALMANIAC-lampe su me koštale sve 1400.kn+300 kuna za sve prigušnice osim za 1000w(frend radi u skladištu pa da za badava)
Plexi-nisam dao ni lipe,dao je susjed....več je zbušen i evo danas upravo Sklopljen oblik.....
Sve zajedno u njega sam utukao 2,500-3.000 kuna....nista više....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....sve 5 prijatelju al tu ce struju trebat opravdat......ako ce to radit sve zajedno kolko sam shvatio to je potrosnja struje od 3 KW/h sto nije malo.....manje struje trosi kucanstvo u stanu od 50-60 m2.....

....btw, sve pohvale za box, mogao bi i kakve slike ubacit.....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Frende.... 3000 w +...

To ti je na režimu 18/6 1112.35 kn mjesečno struje....pa ti vidi da li ti stvarno toliko treba.....

malcice sam napusen, pa ako sam krivo izracunao....de provjeri sam....

Izracun potrosnje struje

P.S. UV svjetla ti netrebaju...ako stvarno imaš toliko HPS-a napravi 2 boxa....jedan za vege i drugi za cvjetanje i imat ces svaka 2 mjeseca vise trave nego sto mozes popusiti.... tako bi ja napravio
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
Slike bacam kada bude kompletan jer mi se neda jebati sa slika,po sliku.....znam da ču puno struje potrošiti ali hvala bogu imam posao koji mi to može sve skupa sa režijama riješiti....
samo neznam na koju stranu da ga stavim južnu ili sjevernu?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....pa ja bi na sjevernu jer po nekoj logici na juznoj strani je uvijek toplije a to kod tebe ce trebat ohladit pa bi preporucio sjevernu....jedino ako ti je na juznoj hladnije......
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
puse mi hladan zrak uvijek sa sjeverne strane....tako da ču tu onda staviti a i dobro je jer če mi i to hladiti box..
u boks idu ak-47 -2 komada i bluberry kush 2 komada
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
mehanic je napisao(la):
u boks idu ak-47 -2 komada i bluberry kush 2 komada

sve pohvale za trud :)
samo nekužim stavit ćeš svaku biljkicu pod jedno svjetlo? ili sam ja krivo skužio =) :sun2:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jako ljepo sve isplanirano... ali morat cu se slozit sa simasomZg da bi ti bilo pametnije 2 boxa da napravis, cak i 3 ako mozes, imas jedan za klonove, za vegetaciju i za cvjetanje, i samo vrtis u krug.... znas kako bi ti ljepo bilo, samo ak i blueberry pusis :))))) tu i tamo neku novu sortu ubacis and live prosper and strong :D sretno majstore!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
mehanic je napisao(la):
Slike bacam kada bude kompletan jer mi se neda jebati sa slika,po sliku.....znam da ču puno struje potrošiti ali hvala bogu imam posao koji mi to može sve skupa sa režijama riješiti....
samo neznam na koju stranu da ga stavim južnu ili sjevernu?

Pozz

Sve najbolje ali nije problem u tome dali ti mozes to placati ili ne ( da nemozes nebi ni pravio ) nego u tome da ces ti trositi 3000 w. I nemoj misliti da se to nece primetiti. Mnogi klinci su padali zbog te gluposti oko velikog racuna za struju tako da dobro razmisli u sta se upustas jer 3000 w nije za licnu upotrebu.

Matori pa bice to malo svetla za "u boks idu ak-47 -2 komada i bluberry kush 2 komada" , da sam na tvom mestu ja bih to prepolovio....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
najbolje je da otvoriš tokarski obrt, malo će ti struja bit skuplja al ćeš moć opravdat struju! :D
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Nemojte zekati covjeka...

ja misliim da bi bilo najbolje da od sve te opreme, iskoristi 400w za vege, a 600w za flower...i to je puno struje, ali se može vrhunski urod ostvariti....sve ostalo spada u domenu komercijale...bar ja tako mislim....

ali pustimo covjeka da složi box (room) kako on misli da može i treba....ja mu samo zelim da uziva u growu, a ne da se znoji hoce li izaci u crnoj kronici...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.