growbox pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2006
0
2
0
nov sam ovdje pa prvo pozdrav svima ;)

ovako u zadnja 2 tjedna otkad planiram growbox jako puno sam citao o svijetlu i naisao sam na jako kontradiktorna stajalista i "cinjenice" u kuristenju svijetla

dakle evo jedno konkretno pitanje:

velicina growboxa je:

visina 180 cm
sirina 92 cm
duzina 57 cm

na bocne stranice bih stavio po jednu gro-lux fluo cijev duzine 1500mm snage 56w te na zadnju stranu dvije takve cijevi

sa vrha bi visila gro-lux hps od 600w koja bi bila podesiva po visini ....

zanima me dali ce to biti ok rasvjeta za cijelo za rast i cvjetanje 4 biljke vrste white widow?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Netrebaš toliko svijetla, imat æeš problema s temperaturom, pogotovo ako je box zatvoren. (i mislim da bi trebao dodavati CO2 zbog previše svijetla na premaloj kvadraturi). Za ove dimenzije ti je dosta HPS od 150W. Ovo sa fluo cjevima se slažem, jer æe tako biljke dobiti svjetlo boèno, tj. dobro æe se razvijati sporedne grane.
 
27.09.2006
0
2
0
sto se tice growboxa tek je u izradi , ofarbao sam ga u bijelo unutra kompletno a sto se tice ventilacije na vrh cu ugraditi jedan veci ventilator da vuce van zrak a na bocne stranice cu stavit dva mala ventilatora koja ce upuhivat zrak unutra.. ventilatori ce imati shadere tako da i dalje bude potpuni mrak za vrijeme "noci"

a tijekom dana cu provjetravat otvaranjem growboxa

da stavim 400w ?

nebi htio skrtarit sa svjetlom jer sam vidio upropastene vhunske sjemenke zbog nedovoljnog svijetla
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
-ww- je napisao(la):
nebi htio skrtarit sa svjetlom jer sam vidio upropastene vhunske sjemenke zbog nedovoljnog svijetla

Niti previše svijetla nije zdravo, po meni bi bila HPS od 250W uvrh glave ako ne i previše uz bocne fluo cijevi.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
-ww- je napisao(la):
jel mogu stavit 4 biljke unutra??

i kolko se moze ocekivat uz ovakvo svjetlo uroda po biljci white widowa?
Na 92x57, hm :? , maksimalno dvije biljke, a treæa je veæ pretjerivanje. Uz preporuèeno svijetlo imat æeš maksimalan (regularan) potencijal da dobiješ što se oèekuje od uroda.

(opet u istoj minuti baphomet :D , ma nevjerojatno :D )
 
27.09.2006
0
2
0
znam da sam dosadan al imam jos jedno pitanje :D

posto s prednje - ulazne strane nece bit flou cijevi jel
trebam okretat bilje :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
-ww- je napisao(la):
posto s prednje - ulazne strane nece bit flou cijevi jel trebam okretat bilje

Ako primjetiš i zakljuèiš da ta strana nema dosta svijetla slobodno ih okreneš koji put, nemože da škodi, ali nije do neke posebne važnosti da bi ti sad to "morao" napraviti. Stavi reflektirajuèu alu foliju s te strane.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
stavi 400w imas visinu pa je to lakse

ma možeš iz letvi sastaviti stabilnu konstrukciju.Postoje agro folije sa vanjske strane bele-druge crne.Ako se kupi direktno od prodavaèa to je mnogo jeftino na kile ide-kila ima oko 5-6m2
inaèer improvizuj-nadji be4lu i crnu...
Stvarno moras napraviti jak/dobar pretok vazduha
najlakse i jeftino je napravit,možeš stvarno napravit lako neprodušnu...
 
21.09.2006
12
17
0
nadam se da si sam u stanu/kuci jer WW se jako osjeti kada cvjeta :) pogotovo ako ces imati par ventilatora bez filtera. racunaj na jedno 30-40% izduzivanje biljke nakon sto je prebacis na 12/12.

meni su ICE x NL trenutno u cvjetanju i uopce se ne osjete. probaj si napraviti ili kupiti takvu neku vrstu koja ne smrdi previse ako zelis biti "prikriven" ;)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Imam informacije da max 13000 lumena ide na 0,5m2, a naš -ww- ima površinu nešto malo više od 0.5m2, stoga sam zakljuèio da æe mu biti i više nego dovoljna HPS od 150w jer isijava oko 16000 lumena i uzmimo u obzir da æe imati boène fluo cijevi što je još dodatnih ~5000 lumena najmanje. To je min 20000 lumena, uzmimo u obzir da ce HPS biti udaljena jedno pola metra/metar i da æe se zbog udaljenosti izgubiti nešto lumena, ali po mojoj raèunici to je još uvijek više od preporuèenog, a kamoli 400W HPS koja isijava oko 50000 lumena. Era molim te objasni mi gdje griješim!