Growbox pomoć ;)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Razmišljam o boxu 55x55x100, unutra diamont folija koju sam kupio od jednog vutri poznatog slovenca :icon_lol:, 150w HPS bez cooltube-a sa reflektorom od inoxa na kojem je namontiran ventilator 120mm 36w koji puše po žarulji, cijela rasvjeta tj. reflektor bi bio na lancima da se može dizati i spuštati, jedan cijevni ventilator 125 mm koji izbacuje 185 kubika po satu zraka i na izlal cijevi karbonski filter, ulaznog ventilatore nebi bilo ili bi to eventualno bio neki 80mm kompjuterski...cijeli setup bi se trebao nalaziti na tavanu pa se bojim da bi mogao biti problem sa pregrijavanjem i morao bi biti jako dobro izoliran da mi krovište ne izgori :rofl:...cijeli grow bi trebao početi negdje u 8. mjesecu di su relativno malo blaže temperature, javite šta mislite, nažalost nemogu imat viši box, planiro bi unutra stavit 2 biljke pa lst ili scrog pa šta bog da...javite mi šta mislite o visini boxa šta mislite i neku procjenu kolko bi mogo eventualno gramosa hedića dobit :costumed-smiley-027...
Živjeli :bis:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Relativno dobro isplaniran box.
Sa temperaturom ćeš imat problema na tavanu kakvu god ventilaciju napravio,a ovaj vent je i pre jak u normalnim uvjetima. Ja sam imao nešto manji box (45x45) i zatvoreni reflektor,modificiran tako da prolazi zrak koroz njega i vent od 95 m3 i bilo je dovoljno,a u drugom,nešto većem boxu (65x65) je bio otvoreni reflektor i cijev od reflektora do venta i opet je bilo dobro.
Na ulaz zraka stavi barem 2 pc ventilatora.

Prerađeni 1000W halogeni reflektor; http://img294.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=kdk0116kpt.jpg
Drugi reflektor;

To su sve slike koje imam,nadam se da će ti koristiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Hvala zlo...a jel bi ovaj vent od 185 kubika imo možda kakav negativan utjecaj na biljke??? valjda ih neće usisati :D
Da i bio bi visok 140 došlo je do promjene plana ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Eh sad...na biljke nebi trebalo negativno utjecati,a preko ljeta bi trebalo bit dobro.Što bolja i češća izmjena zraka u boxu je poželjna.Jedini problem bi ti mogao uzrokovati pad temp. kasnije (kad ljeto završi).
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
moj cool tube je pravokut 30x50 cm visina 12, imam 2 venta na 220v, navodno nekih 180m3 vazduha, sve izlazi na cev FI 12 cm, na izlazu jos jedan isti vent pa ide filter.
Situacija je sledeca, sve temperature su ispod stakla u kutu kod vrata :
Dok je radilo 6 CFL-ki temp. 30-32C ( sa 3-cim ventom = 26 C )
Samo HPS 70 w temp. 26C ( sa 3-cim ventom = 26 C ) ?, ni meni nije jasno
Hps 70 w + 4 CFL, temp. sa 3-cim ventom 28-30C

Meni se desilo da se 2 delica lista otpala, i upala u cooltube, osusila i stoje onako za ukras, ne da mi se razmontirati sve, ali moracu jer mi CFL 2x6700, 2x2400, pa da ostavim samo ove 2400, ali cini mi se da bolje napreduju u onom kutu gde je bas ta mesavina.

Sto se tice lanaca, ja ih koristim i zadovoljan sam, jedino nema sanse izvuci maximum u visinu, jer se gubi nekih 10-tak cm, a tu na vrhu je toplota od prigusnice, pa ne bi bilo lose da ubacis jedan vent da duva suprotno zrak.

Ako koristis 12 v, uzmi napajanje od PC-a i samo vuci struju koliko ti treba.

Sto se tice spoljasnje izolacije boxa, imas gomilu resenja sa raznim alufolijama 1e/1m2, samo se prosetaj po recimo Baxusu ili slicnim trgovinama, pa trazi zastite za ispod nastresnica, letnje kujne, prozora,....

Ako mogu jos nekako pomoci, pucaj.

Igraj se, sta reci :) srecno