Growbox u kucistu, koja oprema?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
Ovako ja sam novi ovdje :D, prije sam nesto sam experimentirao sa sadjenjem vutre al bas nije uspjesno islo.. ovdje sam na svu srecu nasao veliku kolicinu kvalitetnih informacija koje ce mi itekako posluziti.. znaci radim growbox od dva kucista od kompa, znaci postavit cu ih jedan do drugog, mislim na ovo:

Kod:
http://nabaci.com/images/KbU61958.gif

tako sam mislio stavit da mi stanu bar 2 komada unutra :D.. e sad ja sam napravio to i iznutra sam stavio sloj stiropora (cca 1cm) i preko toga foliju.. sada mi recite sto trebam od opereme stavit.. znam da treba svjetlo, termometar, phmetar i to.. al me zanima sto da tocno uzmem.. koju vrstu svjetla, kolko komada i tako :D, thx unaprjed
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
ma naso sam i vidio sam onaj thread oprema i sve to, al me zanima sto mi tocno pase za ovo tu, da ne kupujem sad neke extra gluposti ako nisu potrebne
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
evo ovako, malo sam vise pogledao i nasao sto bi stavio unutra.. znaci:

-dva spojena kućišta (serverska)
-4 ventilatora od kompa dole odozada stavit - da pusu unutra
-4 ventilatora od kompa gore na prednji kraj stavit - da ispuhuju van
-2 hps od 70w (dali treba u cooltube il ne)
-iznutra alu folija ali okrenuta na mat stranu (je to ok il previse topline?)
-kamera unutra obavezno :D (thx onom liku sta je radio box u kućištu na ideji :D)


je to ok?
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
mislim n0p da se znamo ;)
pa ovako, taj box ti može biti samo za poćetak, osim ako nećeš baš nešto prilagođeno sijat unutra, i jebeno dobro proučit obrezivanje, jer velićina kučišta je 50cm i to kad izbaciš sve iznutra, i box za čitače i napajanje

zašto toliko ventilatora naprijed i nazad??? dosta ti je napraviti cool tube od 2 venta kraj sijalice, pošto sijalica grije ventilatori toplinu raspršuju, nabaviš za 90-ak kn i manje u www.zola.hr digitalni termometar kojeg vani ugradiš kučišta i nonstip ri u desetinku pokazuje (radi i na priloženu bateriju, tako da napajanje nije potrebno)

staviš 1 ventilator da upuhuje i na drugi kraj jedan na ispuhuje i njih pališ na prekidać, kojega također staviš vani kučišta (kao ja šta imam na normalni komp) i kad vidiš da temperatura raste preko neke optimalne norme onda ih pališ, i preporučujem da usis bude ispred, a auspuh iza, i napravi neki filter bar da malo ublažuje, u početku neče toliko mirisat, ali kasnije ...
staviš neku spužvu bar ita i 2-venta da guraju kroz nju, to malo ublažava miris i postupno ga otpušta,

webcam unutra - nisam baš siguran, trebalo bi neku širokokutnu napravit, i onda da snima na veliki hdd pa da sve to ubrzaš i staviš na youtube, to bi bilo perverzno

i to ti je to, naravno dobro sve to zamaskiraj izvana, jer i najgluplji lik bi skužio da je neko sranje, 2 boxa skupa i još 3 komp pravi

i još jednom napominjem, problem najveći će kasnije biti visina svega toga, jer će doći do lampe pa će se spaliti!!!

zato nakon što sve to posadiš u boxu počimaj tražit mjesto za outdoor, jer komplicirano će to bit sve zadržat unutra, pošto neke sorte rastu i preko 2,5m, a jedino možda se nekako možeš "spasit", tj produžit boravljenje unutar boxa je s naručbom dobrog indoor sjemenja niskog rasta, i dobro obrezivat odma u startu

ako sam gdje pogriješio ispravite me
pozz
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
bok

da krenem...

savjet prvi, odi na http://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65545 i sve sto te zanima ces nac...

savjet drugi, kad sve procitas kreni radit... mjenjat ces ideju 10 puta, cjeli plan box ce se mjenjat kako radis jer ces shvatiti da neke stvari ne idu kako si zamislio... pa kad zapnes pitaj ljude...

sto se ventova tice, moje lamp hladi 80mm vent, lampe su odvojene staklom, a prostor za uzgoj dva venta od 120mm na 6v ih teram jer su temp s lampama 24 bez 19, mozda cak izbacim jedan od 120mm, tako da nemoj pretjerivat s ventovima... al opet racunaj da ce hps grijat dosta (nikad nisam imao prilike uzgajati s hps-om tako da ti govorim samo sto sam procitao)

odi na icmag, naci ces bar 5 boxeva koji su predobri i sve korak po korak obješnjeno...

i ponavljam... puno razmišljaj, pa ćeš malo raditi, kad jednom odrežeš komad lima nema nazad... i kreni radit na jednom... drugog ces napravit u 1 dan kad skuzis kak ide


sretno s radom, pratit cu thread da vidim kako ti ide...

:watchplant:


edit: e palo mi na pamet dok sam pusio joint na balkonu i uzivao u vjetrovitom vremenu... jesi razmisljao o jednom vecem kucistu (neko serversko kuciste) s dvije komore, jednu u kojem drzis bonsai majku a u drugom uzgoj... pa poslazes sve u boxu na katove, na najgornjem elektronika pa iducem donjem lampe pa komora za uzgoj pa lampe pa komora za majku? lakse ces objasniti jedno kuciste...
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
oooo gaucho di si stari :D, malo sam procackao po icmagu i krecem, promjenio sam malo shemu.. ventilatora ce bit onda samo 2, mislio sam da treba vise al ako vi kazete onda ok (odmah mi smanjuje i buku :D) ja sam prvo i mislio radit na 2 serverska kucista al sam vidio da su takva kucista PREskupa i smislio sastavit sam kuciste od kompa za to.. samo bi stavio prednju masku od nekog starog kompa :p.. to bi bilo to.. aj odoh ja u radionu :D
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
ova tema se pretvorila kao vise moj box, a ne oprema pa sam otvorio tu novu temu:

Kod:
http://forums.vutra.org/unutrasnje-uzgajanje/3194-my-box-ajmo-re-custom-pc-ku-i-te.html#post58096