GrowBox u ormaru 150w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.11.2013
24
47
0
Nisam dodavao gnojivo.

Lampa je na 15 cm, temp ne prelazi 28 C, a vlagu ne mogu dobiti iznad 40%.
Po biljci je prije direktno puhao 12cm PC vent i njega sam sad podigao.

Stara je dva i pol tjedna i izgleda mi da sporo napreduje + par donjih listova lagano žuti, a ostali su obješeni. :icon_frown:

 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Mozda da je presadis u veci kalic i u svjeziju zemlju.Ili malo pognoji sa dusikom oko pola doze,trebala bi se stabilizirat onda.A moguce i da je ph malo vislji.
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Previse vode po mom misljenju zasto si je zaljevao da procuri?.Imas li dovoljno rupica na dnu?Jesi li umijesao nesto u zemlju tipa stiropora ili sljunka?Ukoliko ne trebao si i to bi ti mogao biti uzrok problema jer korijen u tom slucaju nema dovoljno kisika niti prostora za razvoj.
 
28.11.2013
24
47
0
Veću posudu nemam, a zemlja je svježa koliko može biti. Ph je moguć da je bio malo višlji po onome što je procurilo kroz zemlju.
Zaljevao sam da procuri jer sam na dosta mjesta tako pročitao. Možda bi kod mene bilo drugačije jer nemam stiropora.





Mislim da je za sve uzrok nepravilno zaljevanje.
Da li je moguće:
"Na prvoj se slici vidi kako zaljevam samo po vrhu zemlje i da joj je ok jer zemlja još ima vlage i relativno je mala. Kako se isušuje ja i dalje naljevam po vrhu umjesto da ju normalno zalijem. Time blokiram kisik i onda ju još na kraju zalijem da joj jebem kevu. Jer nemam stiropora i voda sporije odlazi."

Mislim da sam ju malo utopio. Izbušio sam danas ujutro još par rupa po dnu posude. Gore sam napravio par rupica u zemlji slamkom i u njih usmjerio ventilator. Nadam se da će se zemlja posušiti i da će dobiti kisika.
Da li je moguć oporavak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve je moguce, pa i oporavak ;) i meni deluje da si je malo zagusio vodom jer verovatno zemlja nije prozracna, sacekaj da se dobro osusi i po meni najbolje da presadis u kvalitetniju zemlju sa eventualno stiroporim koju nemoj jako nabijati u posudu (ako nemas drugu posudu nek ostane ista), onda kreni sa zalivanjem skroz da procuri pa cekaj da se skroz osusi, da se zemlja gore odvoji od posude, pa opet zalijes kako treba... koja je uopstez emlja u pitanju? i ovo takodje nema potrebe
Prokuhavam ju i filtriram kroz krpu te kad odstoji jedan dan na 1 L stavljam 1.6 mL Kisko octa. To mi daje 6.1 pH.
to je nizak ph, digni bar na 6.5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
To je dobro sa slamka i ventilatorom,pomoceti dosta.Ako koristis alkoholni ocat ja ti to ne bi preporucio jer na mojim biljkama ssu se pocele pojavljivat neke bjele fleke.Svakako ih moras presadit u vece posude jer ovo vise nema smisla,krepat ce ti bez razloga.Nemoj vise zaljevat i bit ce oporavak,al kako to meni izgleda ja bi to isflusho ali iovako vec pati zbog previse vode.Tako zuti listovi mi izgledaju kao sumporov deficit.Trebao si se bolje opremit kad si vec krenio growat.
 
28.11.2013
24
47
0
Zemlja je čista terra magma (krivo sam napisao stranicu prije).
Opremio sam se u skladu sa financijama :/

Ok presaditi ću ju u novu zemlju, ali posudu novu nemam.
Kako da se najlakse riješim što veće količine zemlje? Jer za neće opet sva ta sjebana zemlja ostati na korjenju (na većini tutorijala zemlja ostaje na korjenju)?
Da li da opet idem sa terra magmom i dodam 70/30 perlita radi problema sa vodom?
 
28.11.2013
24
47
0
Presadio u subotu (1.3).
Zemlja unutra je bila skroz mokra.
Dodao sam perlita na dno i u novu zemlju te maknuo koliko sam mogao stare sa korjenja.
Sve zajedno dodao sam preko 2 L nove zemlje.
Nisam nista zaljevao jer se nadam da će nova zemlja izvuči vlagu. Uglavnom vidi se da joj je bolje.
Ostaviti ću još koji dan prije zaljevanja.
 
28.11.2013
24
47
0
Jep, stavio sam premalo zemlje, nedovoljno rupa i nista perlita.
Ovo što je žuto je od prije i nadam se da se nece širiti. Novi listovi su baš fino tamno zeleni :D:D
Brine me jedino opet zaljevanje, u sredini je i dalje stara zemlja... :/
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ta stara zemlja nema veze,mogao si napravit rootboundig (sasjec malo korijenja i stare zemlje prije presadivanja )ali dobro je i ovako,sad ce ona krenit ja se nadam.
 
28.11.2013
24
47
0
30 dana od sjemenke.
U međuvremenu sam saznao da je neka patuljasta autoflowering sorta.
-Da li ovaj LST ima smisla na ovako niskoj biljci?
Jako je grmljasta i niska i nemam baš prostora razmaknuti grane na svjetlo.
-Da li cvjetanje kod autoflowera ovisi samo o starosti bez obzira na stanje biljke?

 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja ne znam sta svi zadnje vrijeme kenjate po TM,ja kupio prije mj i po dana i koristim ju sad u growu za 2 kusha i ista je ko sto je i bila.Jedino ako neko kupi TM koja je stajala predugo vani na kisi ili vlazi e onda nije dobro...