GrowBox v1.0.2. - LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Ulaz vazduha neka bude pasivan, nema potrebe za ventilatorom, a sto se tice podesavanja visine svetla lanac ili nesto slicno. Sta ako ti zatreba da dignes svetlo 5,6cm a ti napravio nosace na 10. I potrudi se da svetlo ne izlazi, odnosno ulazi u box.
Lepo si ti to skockao :thumb:

Okej, na taj način nisam razmišljao, s time da ja nebi dizao svijetlo nego bi dizao biljku po nosacima ali da ista stvar.. a sad pasivan ulaz zraka, ako ja izbušim par rupa na bočnoj strani boxa, recimo 5 komada po 1,5 cm čisto da nešto struji unutra, kako da onda rješim problem ulaska svijetla unutra? dali da s vanjske strane dodam fleksibilnu cijev pola metra da ona sama napravi svoju sijenu unutar boxa ili preko rupa stavim neku krpu kroz koju će zrak strujiti i dalje a ona neće propuštat svijetlost?

Cannabis voli podtlak, barem tako vecina misli, ne znam o istrazivanjima nisam ih trazio ali vodim se po iskustvima ljudi s foruma.
Ako stavi aktivan ulaz gubi se podtlak. A i cemu komplikacije ako jedna turbina moze rijesit stvar? tipa vents tt100 ako mu buka ne smeta, ako smeta neka istrazi ostale turbine i njihove karakteristike.

Ovo mi je bila jedna od zabluda, i radi toga sam htio staviti aktivno tlačenje jer sam msilio da mi se nesmije desiti podtlak, to sam očito ja pobrkao sam u svojoj glavi lonce i poklopce pa..:zvezda::

Odsisni ventilator mora bit namjenjen za takvo nesto jer nemoj racunat da ce ti to radit neki ventilator tipa pc venta 50x50x100 i nije tako mali prostor, premali za turbinu a opet prevelik za neki pc ventic. Mozes naci neki za kupaonice ili tako nesto

odustao sam od PC ventilatora i našao sam si u skladištu jedan (neću pisati točan model ne znam ako je protiv pravila) ali karakteristike su mu sljedeće 83 m3/h, 27 Pa, 8W, dobar mi je jer podržava stropnu ugradnju pa sam mislio samo ga montirat na vrh boxa, direktan izlaz van kroz fleksibilnu cijev izoliranu da smanjim još buku i to je to.. P.S. imam doma jedan ugljeni filter od kuhinjske nape, nov nekorišten, vrijedi njega stavljati ili ne?

hvala svima na pomoći do sada i angažmana oko ovoga moga projekta, nadam se da će mi posao dozvolit da se ovih dana posvetim projektu više i da do kraja bude gotov, a onda da krene u funkciju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
također imate kakvu ideju na koji način da napravim LED panel pomičan po visini
vozdra prijatelju evo ti jedne ideje kako sam ja napravio panelcic da su mi mjere odgovarale mogao je i ici gore dole ali meni to nije bilo tolilo ni bitno.
jos jedna stvar ta biljcica je rasla pod 16w LED 2x 8w.
jos jedna stvar sto se tice pasivnog upuha nisam prijatelj tog. u tom boxu sam imao aktivan upuh. znaci nije mi trebao ventilator unutar boxa da mjesa zrak jer je struja sama pravila turbulencije u boxu i tako ljuljala i biljku sama.
sto se tice zujanja i buke od ventilatora. mozes napravit DIY prigusivac posto si spretan sa limom napravis tubu i unutra oblozis sa tom spuzvom. i montiras na ventilator sam protok kroz isti nece ti biti smanjen. eh sad posto su ti zidovi od lima
jos jedan nacin da rjesis vibracije koje se prenose na lim jeste da ti vent ne bude uz lim nego jednu kratku flex cijev unutra a vent objesen na gumene nosace da fakticki visi u zraku. eto nadam se da sam sta pomogao. i ako ne moras da radis tako moze potaknuti tvoju mastu da sam svoje iskombinujes
 

Prilozi

  • IMG_20190814_120946.jpg
    IMG_20190814_120946.jpg
    454,2 KB · Pregleda: 156
  • IMG_20190803_084536.jpg
    IMG_20190803_084536.jpg
    443,5 KB · Pregleda: 163
  • Screenshot_20200217_180215_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200217_180215_com.android.chrome.jpg
    167,4 KB · Pregleda: 159

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Također nebi ti bilo lose prije odluke o svijetlu, potu i tako tim sitnicama izaberes mentora i sa njim odaberes najbolje.
Jer znaj da mi tako zvani "uletaci" ne djelimo isto misljenje oko nekih stvari, i svako ovdje ima neke svoje teorije o uzgoju.
Ne kazem da sad na primjer od kolege iznad ne valja savjet sa aktivnim upuhom. (Bioza na slici je predivna i zdrava tako da sigurno radi i ta teorija :) )
Sve ima svoje prednosti i mane. A dok ti mi tako uljecemo sa svojim idejama zapravo ti kompliciramo zivot i nabacujemo neke svoje logike koje nikako nebi bilo dobro izmjesat u jedan grow ;)
Imas 4 dostupna mentora, svaki od njih ce te rado provesti kroz probleme koji se nađu na putu :)
 
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Također nebi ti bilo lose prije odluke o svijetlu, potu i tako tim sitnicama izaberes mentora i sa njim odaberes najbolje.
Jer znaj da mi tako zvani "uletaci" ne djelimo isto misljenje oko nekih stvari, i svako ovdje ima neke svoje teorije o uzgoju.
Ne kazem da sad na primjer od kolege iznad ne valja savjet sa aktivnim upuhom. (Bioza na slici je predivna i zdrava tako da sigurno radi i ta teorija :) )
Sve ima svoje prednosti i mane. A dok ti mi tako uljecemo sa svojim idejama zapravo ti kompliciramo zivot i nabacujemo neke svoje logike koje nikako nebi bilo dobro izmjesat u jedan grow ;)
Imas 4 dostupna mentora, svaki od njih ce te rado provesti kroz probleme koji se nađu na putu :)

Razmisljao sam o mentoru ali pošto sam još relativno friški po postovima na forumu nisam znao ako je ko voljan dati mi mentorstvo.. Ali budem malo proucio tu ideju, jer to što veliš 10 mišljenja me samo rade dodatno nesigurnim
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Siguran sam da ce te svaki uzet. Vjeruj mi samo ce te usmjeriti na pravi put, neki imaju vise strpljenja/vremena/volje neki manje, ali svi rade odlican posao. Najbolji ti je potez uzet jednog i ucis od njega, kako on radi tako i ti, i sigurno nece bit propali pokusaj ;)

Također slusaj onda samo njega ne nas "uletace".

Ovaj Bubba iz pecnice me dobro voza :D Svaki post 10 puta ispravljam :D
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Nema tu sta da te zbunjuje oko same izrade boxa, prilicno je jednostavno. Osnova za svaki box je ista pasivno ubacivanje vazduha, vent za izbacivanje i jos jedan da mesa vazduh unutar boxa. Sitnije finese resavas u hodu tipa buka, curenje svetla itd. Imas dosta diy boxica na forumu malo prelistas zakljucis sta tebi odgovara i cepaj dalje. Mentor ti pomaze ogo uzgoja, a box je tvoja kreacija :thumb:
Necu nikoga da potcenjujem ali da bi se delili saveti mora covek da ima malo iskustva, ljudi zasade jednu biljozu i misle da znaju sve. Aktivno sam na forumu 5godina i nisam se usudio deliti savete i sugestije jako dugo vremena ( poceo sam malo vise da pisem recimo pre 5-6 meseci) jednostavno sam sedo citao i ucio. I naravno ima jos gomila toga sto ne znam, a kad nesto ne znam ja cutim.
Opet kako covek da se nezbuni, razmislja, projektuje u glavi sta i kako, koliko vati mu treba za box....i onda se pojavi tip sa savetom da to moze i sa dve sijalice, bez venta sa vetom, bez ovog i onog, a mi ostali blesavi sto bacamo pare na struju i sijalice....Ma ajte molim vas
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
@Kalpsiz nije mene nista rasdilo kao sto mi kazes u pp vec vi malo masite sustinu. Cilj ovog foruma jeste da kada dodje neko nov bez znanja i sa zeljom da nauci da growa omoguciti mu validne informacije bez neke prevelike folozofije. Kao sto kazes nije potrebno uzgojiti 1000 biljaka da bi imao tehnicko znanje, neko je dosta pre nas osmislio kako sve to funkcionise I sta je potrebno da bi se uzgajala biljka. Mi samo to kopiramo dodajemo neke finese I prenosimo znanje sa kolena na koleno, širimo ideju. Tako da nema potrebe za izmisljati nesto novo I zbunjivati ljude.
Nije ovo zbog publike vec da bi buducm growerima olaksali put do sopstvenog dima.
Nemoj se ljutiti I srditi nemam nikakvu losu nameru :rasta:
 
Poslednja izmena:

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Super je to i meni je zao ako sam kog zbunio svojim postom. ni u kom slucaju nisam htio davati savijete o samom uzgoju iskljucivo tehnicke prirode a znanje o nekim tehnickim stvarima kupim sa raznih strana i konkretno sam dolazim do saznanja. kao sto sam na kraju posta napisao ti ne moras nista tako da radis ali moze tvoju mastu podstaknuti da sam nesto iskombinujes. barem meni to pomogne kad vidim neki konkretan primjer
i stvarno nisam htio ovdje o tom da pisem jer ne znam bezveze mi spamati covjeku temu sa nekim nasim razlicitim misljenjima tipa da li je bolji aktivan ili pasivan upuh to su sve finese a rezultat na kraju treba biti dobar. Sve u svemu svako dobro i masne budove ti zelim ::listomahanje:: :respect:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Trese li se lim? Citam pa mi prolete,izlepi svuda stirodur 20mm i , samo svuda stavi silikona i nema da trese.
Kako napredujes sa panelom?
 
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Nije zapeo ali me panika sa Covidom malo spriječila pošto mi je radiona udaljenja od stana pa nisam mogao stalno raditi a spadam pod rizičnu skupinu radi kronične bolesti pa se nisam volio izlagati ali danas dovršen nosać za LED panel, panel i ventilacija su izradeni i box od utorka ide u funkciju konačno, jučer 4 sjemena stavio na nicanje pa krećemo s probom
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Kako si resio panel? Koliko planiras biljki? Izbaci neku sliku kad zavrsis. Srecno i uspesno :respect:
 
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Prvo da vam odgovorim na pitanja iznad:

lim se ne trese, bitno ga je dobro od ispod učvrstiti i onda nema nikud, ispod sam stavio debeli iver 50x50 koji sad čvrsto drži box, izlaz za ventilaciju van je napravljen od drugog komada štucne fi100 koji sam potom učvrstio u sami box tako da mi niti tu ne dolazi do vibracija, za svaki slučaj sam na spojeve stavio gumenu antivibracijsku traku koja u ovom slučaju dijeluje i kao brtva.

Kao što to obično biva, u završnici nam uvijek često nejde sve po planu, tako i meni jučer sam išao pod svu silu završiti box jer su se već sjemenke namakale i tako ja montiram na box ventilator (koji je prethodno radio) i stavim rasvjetu, sve uključim, svijetla gore, ventilator stoji :)) Hvala bogu pa su 2 nova ventilatora već na putu i trebala bi ovaj tjedan biti tu, jedan za ovaj box drugi za jedan manji i efikasniji ali o tome nekom drugo prilikom. Uglavnom rasvjeta:

6x10w e27 4000K, 900lm
93409490_937386023384806_6443630668436996096_n.jpg

Ovaj mali PC vent na navojnim šipkama čisto tjera zrak gore prema odsisnom ventilatoru jer mi se na tom dijelu jako puno toplog zraka nakuplja pa ga preko toga izbacujem van. Nosać za vent priceless.. Dolje na boxu sam dodao ulaz za pasivni zrak zaštitio ga sa crnom rupičastom rešetkom da ne propuštam svijetlo ali to nisam fotkao..

Za sada sam to tako stavio u box, mylar folija već mjesec dana ne stiže, tako da sam se poslužio za prvu silu dok ne stigne sa folijom za auto stakla.

Iskreno nikako nisam zadovoljan sa boxom, lijepo krenuo u njega ali sam promašio sa rasvjetom i taj ventilator mi je sad uzeo volju uopće za njega.. probat ću što će biti iz njega pošto sam u njega planirao samo staviti automata AK 49 2 kom.. Ako će se ženi dati igrati sa dnevnikom budemo vodili dnevnik pa budete tamo vidjeli probleme i nedostatke, ne očekujem puno od ovoga growa i boxa ali bi mi moglo dobro poslužiti čisto za mjerenje faktora za drugi box.. ALI život me često puta do sad iznenadio pa zašto nebi opet..

Box v1.0.3. bude uskoro predstavljena gdje se mičem od tipične kocke i idem na valjak :)

EDIT: još samo sam htio reći da cilj ovog boxa je bila oklada sa prijateljem da mogu napraviti box ispod 200 kn, ovo sam sve imao u radioni tako da je ukupan trošak bio 109 kn + 20 kom piva daruvarskog sa Pevex karticom pa sam još uvijek ispod 200 kn :))
 
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Samo skini plastike sa zarulja ako vec nisi, neka se vide diode, ta plastika ti samo krade lzxe

Urađeno odmah bez brige :))) ovo je doslovno bilo slikano kako sam ih uzeo iz kutije i stavio u grla :D

Upoznajte Silvanu, Silvana je autofem AK-49, ne očekujem puno g od ove biljke. javim kakvo bude stanje u reportu nekome za 8-9 tjedana a do onda tu ću javljati update oko boxa jer sam već uvidio puno nedostataka..
93485976_1111543605852403_4959865346233204736_n.jpg
 
18.04.2020
31
43
18
33
Kako si riješio ugljeni filter, imaš li slika?
Pitam jer si planirao ugljeni filter od kuhinjske nape pa da se vidi kako prođe :)
BTW super realizacija
 
08.09.2014
26
96
13
Između jave i sna
Kako si riješio ugljeni filter, imaš li slika?
Pitam jer si planirao ugljeni filter od kuhinjske nape pa da se vidi kako prođe :)
BTW super realizacija

budem poslikao kada budem u radioni jer je još tamo, sad za vrijeme vegetacije ga niti nemam u boxu jer nema potrebe...

de mi reci kolega.taj ak-49 on bese od vision seedsa.breder kaze za nju od semena do harvesta za 8 nedelja ako se ne varam.

tako je bilo obečano, a sad budemo vidjeli kako bude, mogu reći da lijepo raste bez neke muke, u Četvrtak ju selim u veći pot meni se sad već 6 dan izrasla veća nego kod prijatelja koji ju ima 12 dana, skoro isti uvjeti, u prosjeku sa ljudima sa kojima sam pričao 10 tjedan joj je obično harvest jer prije jednostavno nije spremna..
A sad možda meni jednostavno bolje raste nego frendu jer se lijepo razgovaram s njom i tepam joj više nego ženi, jedino žena je počela lagano biti ljubomorna pa se bojim da ne ostanem ili bez Silvane ili bez žene.. :D ::listomahanje::