Growin' up! :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
svaka čast Flipsilon

grow ti je ekstra... pratim dnevnik.. super napravljeno sve.. nemam komentara osim toga da sve super izgleda

pohvale za detaljne slike "određivanje spola" i "lst metode"

sretno i nadam se da ćeš izgurati do kraja!! :hehe: :sun2: :thumb:
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Hvala puno SiD :)
Sutra kačim još neke sličice. Trabaće mi pomoć.
Čini mi se da su dve na lošem putu da prikažu "male-preflowers". Nisam siguran, ali listao sam neke slike po netu i liče mi na prvu fazu muških cvetova. A čudno je malo pošto se mužijaci obično pre otkriju. Te dve su prve posađene, a dve koje su inače mlađe pokazale su već ženski pol.
Da ne pravim konfuziju, sutra stižu slike pa će biti jasno sve, nadam se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XxFiAdRoxX

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Zahvaljujem :)
E sad molim za savet. Jednu biljku mi je konstantno napadala neka ptica i lomila joj grane. Sakog jutra sam nalazio perje u saksiji i otkinute listove. Kasnije se ispostavilo da je muska biljka u pitanju pa se nisam ni obazirao mnogo. Ali sad mi se to desava i sa jednom zenkom. Juce sam nasao jedan otkinut vrh pored saksije i par listova.
Dakle, kako da zastitim biljku od prokletih stetocina?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
NEEM - prirodni pesticid

Ulazeći u tijelo insekata, neem blokira pravilan rad hormona. Ovo rezultira time, da insekti više ne žele jesti, letjeti, pariti se niti polagati jaja. Populacija nametnika, koja više ne može niti jesti niti se razmnožavati, polako nestaje. Njihov životni ciklus je prekinut.

Neem ne ubija korisne insekte poput pčela, jer oni ne jedu biljke. Ipak, pokušajte da špricate biljke rano ujutro, tako da se insekticid osuši prije, nego što se pojave korisni insekti. Ako raspršujete pesticid direktno na insekte, oni se mogu ugušiti.

za ptice bi možda bilo najbolje da napraviš neko "strašilo" ili nešto slično.......
nakupi si par CD-a napravi neki nosać i pomoću konca ih zaveži da vise okolo biljke... to se inače prakticira u vrtovima, i nije dugo od koristi.. ali ja mislim da bi mogao istjerati grow do kraja.. toliko će plašiti ptice!
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
nez kolko ti je pametno signale panduriji slat.. a i bilo kome.. ja bi sigurno iso vidit kaj to blica u daljini
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ok,
stavi onda neke plastične matirane poklopce, pofarbaj crnom bojom da ne reflektira.. bitno je da se miče i da proizvodi neke zvukove.. neko vrijeme ptice neće dolaziti
cd-a sam se nabrzinu sjetio jer sam vidio da to ljudi imaju po brajdama i vrtovima!
nemoraju bit cd-i... malo mašte i napraviš nešto fino!
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
hehe, bas tako
videcu da iskombinujem nesto pa cu javiti kako se pokazalo.
ako nista, onda vazdusna puska + dijabole i rokaj, jednu po jednu :) Malo surovo, ali ako treba smanjicu im populaciju :) Od tolikih grancica oni napadaju bas vutru. E pa... nece moci :)
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Poz peepz.
Nije me bilo odavno i evo jednog foto update-a



Druga nedelja cvetanja. Visina je oko 130cm. Za sada je sve ok, s tim sto je jedna na kraju ispala muska tako da su sada ostale 3 zenke.
Jedna je posadjena kasnije i strahovito je isforsirana sa LST-em... tako da me ne bi zacudilo da se pretvori u hermica.
Nisam je slikao, ali uradicu to ovih dana. Ostale dve su netaknute.
Prihrana forsiram jednom nedeljno po savetu XxFiAdRoxX-a i nema problema za sada ( hvala jos jednom buraz :) )
Poz i javljam se uskoro opet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: delboy

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
:sun2::sun2::sun2:

Jakoooo sočno izgledaju.....sve za 10....ima da bude masnih hedova....i meni su ostale 3 cure...ae 4...ali ona cetvrta je full neka malena....ima 20 cm i vec ima hedove...ae 4-5 grama za pusit...xD

Sve u svemu....odlicne su ti biljke....sretno....peace :banana_dred:
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
hvala, i ja se iskreno nadam
po mojoj proceni jos 10-15 dana i to bi moglo lagano da ide pod noz
cim budu primecene neke nove promene na budovima stizu nove slicice
stay up
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
jakoooo lijepi kristalni hedovi...ja bi to stari vec skido...da nebude prekasno....sve u svemu jako lijep grow dnevnik si napravio.....svaka cast :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Flipsilon

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Hvala ljudi.
@XxFiAdRoxX : na slikama su prikazana samo 3 vrha iz razlicitih uglova. Ostatak hedova nije ni priblizno ovakav, tek su poceli da dobijaju neku nijansu zute boje, tako da cu morati da ih pustim da se jos pumpaju, a ove vrhove skidam radi degustacije pa javljam utiske ubrzo :sun2:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
bravo Flipsilon... svaka čast, jako lijepo i fino izgledaju..
jedva čekam nastavak...

evo jedan REP za prekrasne hedove...