Growin' up! :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Samo da se pohvalim, rodilo se 7 beba :)
Seme je stavljeno na vlažnu salvetu koja je bila prekrivena kesom i izložena direktnom suncu. Proklijalo je nakon 3 dana.
27. aprila je posađeno, evo kako izgleda sada :

http://i40.tinypic.com/esj4mc.jpg
http://i40.tinypic.com/r26dd4.jpg

I možda jedna zanimljiva stvar za neke : jednu semenku sam posadio ispod drveta u bašti na dubini od 1cm i to "na suvo", bez čekanja da proklija... i kul je za sada. Malo duže stablo ima, raste u hladu i nije izložena direktnom suncu kao ostale koje su u čaši. Videćemo šta će ispasti.
Što se zemlje tiče, pojma nemam koja je, maznuo sam babi iz saksije za cveće.
Pozdrav.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
duza je od ovih zato sto nema svijetla, nemoj mislit ak brzo raste da je to ok , tak sam i ja mislil, presadi je na sunce negdje dok nisu dosli drugi forumasi da ti daju odg. sunce i samo sunce :sun2:

i sretno valjda ce uspijet Drzim fige :)
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
weberjohn2 je napisao(la):
i sretno valjda ce uspijet Drzim fige :)

Hvala buraz :rasta1:
Ići će na sunce već sutra, ovo sam samo odradio kao test jer nikada nisam bacio seme "na suvo" pa sam hteo da snimim da li će uspeti u hladu. Već sutra je šaljem u čašu i ide na balkon na sunčanje :sun2:
P0Z
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma kakva priroda dok nenaguraju do 30cm nista od prirode tako smanjujes sansu da ti ih nesto pojede .. i da obmotaj te case necim nesmu da budu providne tj nesme svetlo korenu da dopitre..

sad je samo pitanje dal u tim casama i tom kolicinom zemlje moze do 30 cm kad bi uslikao sve sa casom i zemljom dobices odgovor...
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Ja sumnjam da može i mislim da bi uskoro trebao da presadim to, ali da ne pametujem mnogo pošto ne'am baš iskustva s ovim poslom, evo slike pa ti čekiraj :

http://i41.tinypic.com/n5g8j.jpg

i evo sveže zumirane slike jedne biljčice :

http://i41.tinypic.com/ayo6c6.jpg

E sad... kupio sam zemlju za cveće. Naziv je "Farmerkop HUMOVIT", sastav je Ph 6.9-7.5 O.M min 20 %, P2O2 min 0.12% , K2O min. 0.1% , N min 0.45 %.
Da li neko ima iskustvo s tim? Vidim da je Ph veći nego što bi trebao da bude pa me zanima kako to da regulišem. Na pakovanju piše da može da se miksuje, ali i ne mora.
Sumnjam da ću naći dobar sajt za plentovanje pa ću najverovatnije na kraju umesto prirode da se odlučim za saksiju i pravac - terasa.
Tako... Pratim uputstva ovde i većina stvari mi je jasna, samo me malo kopka ova zemlja jer me strah da ne skenjam nešto, pa rekoh bolje da pitam dok ne bude kasno. Ako je neko raspoložen da baci tips & tricks bilo bi full :)
Fala unapred i svako dobro.
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Hi again,
Rešio sam problem sa zemljom. Obilazio sam biljne apoteke po gradu i pronašao odgovarajuću. Tačan naziv ne znam, proveriću posle pa ću napisati. Uglavnom, pH vrednost je 6,54, a spisak minerala i aditiva je predugačak. Pakovanje je u džaku zapremine 20L. Detaljno ću napisati kompletan spisak svih materija sa tabele.
Inače, jedna od 7 biljčica je prebačena iz čašice u veliku kofu i sada se sunča na terasi. Miksovane su 3 različite vrste zemlje. Ne znam koja je kranja pH vrednost, ali javiću naknadno kako napreduje.
Pozdrav.
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Dakle, naziv je : Lumbrikogeni humus, original baltički treset + mikroelementi + humotop

Sastav :

Ph : 6,64
Vlaga : 49,0%
Suva materija : 51,0%
Organska materija : 39,65%
Mineralne materije : 11,35%
CaCO3 : 2,5%
Držanje vode : 370%
EC25 ; 1,281mS/cm3
Vodno rastvorljive soli : 0,41%
Pritupačni N kao NH4+-N : 152,8mg
Ukupni kalijum K2O : 0,55%
Ukupni kalcijum : 3,74%
Ukupni magnezijum : 0,25mg
Pristupačno : Fe 43,67mg
Pritupačni Mg : 20,50mg
Pristupačni Zn : 11,76mg
Pristupačni Cu : 2,31mg
Pristupačni B : 3,60mg
Ukupno Fe : 0,88%
Pristupačni N kao NO3 : 166,2mg
Pristupačni P2O5 : 248mg
Pristupačni K2O : 213mg
Pristupačni Ca : 797,2mg
Pristupačni Mg : 42,4mg
Ca/Mg : 11,4:1
Ukupni N : 0,536%
C/N : 37:1
Ukupni P2O5 : 0,44%
Ukupni Mn : 311,4%
Ukupni Zn : 79%
Ukupni Cu : 37,9%
Ukupni Co : 3,4%
Ukupni Cr : 17,8%
Ukupni Pb : 17,4%
Ukupni NI : 24,3%
Ukupni Cd : 0,5%
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
baš si se potrudio.Sastav izgleda dovoljno dobar samo ja bi na tvom mjestu dodao mrvicu pjeska ili stiropora..
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
pobrini se za dobru drenazu,dok je biljka jos mala treba joj vise zemlje zbog hranljivih materija a vec kad naraste bolje je da bude vise perlita ili stiropola za drenazu,ako nevalja drenaza tako ces gusiti korijen sa vodom,voda nece noci da otice iz saksije i pobrini se da na dnu imaju velike rupe,od starta moras krenuti kako treba da posle nebi bilo problema,
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Hvala na odgovorima.
Pesak je vec postavljen, rupe su izbušene na dnu kofe i to je to za sada.
Preostalih 6 komada će verovatno biti premešteno u prirodu pa šta im bog da.
Currently searching for the site to drop the bombs on
sun2.gif
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sortu nemoz proceniti a i nije to bitno...

a za max dve nedelje bi trabo to presaditi... tako da spremaj sajt za biljke :)

i jos mi nije jasno zasto nisi napunio posudu do vrha ,, a tako si i prosli put case napunio do pola to nema nikakve logike tako da u buduce sto vise zemlje to bolje a najbolje bi bilo kad bi posadio odmah u veliku posudu u kojoj je sada i naravno do vrha napunio..
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Uh... ne znam koliko može da se oceni razmera na slici, uglavnom u visini ima oko 25 cm zemlje. Valjda mi se tada činilo da je dovoljno pa nisam napunio to do vrha... ne'am pojma. Mogu to i sad da sredim, da je popnem za 10ak cm u vis nego ono.. strah me da ne oštetim koren. Ako znaš neko rešenje kako da izbegnem to, ti javi.
Inače ostatak ekipe (12 komada) je prošle nedelje otišao na outdoor jer nemam mesta da ih držim kući. Samo sam ovu ostavio da se sunča na terasi :)
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Evo da iskoristim priliku da se pohvalim :) Dve ženke su se otkrile jutros. Još 3 su na čekanju. Ovo je ujedno i najraniji mogući stadijum pokazivanja pola (juče se nije videlo), tako da će biti od pomoći početnicima koji su u dilemi da lakše raspoznaju pol. Digitalac i nije baš neki, ali potrudio sam se da zumiram sve do granice blura. Evo slika pa pogledajte, mislim da se jasno vidi sve.



I evo slike gde se vidi preživljen stres od lomljenja. Neuspešno odrađen LST.



Jbg, tako je to kad se izgube živci. Ubuduće pažljivije. Inače, stabiljka je neposredno posle lomljenja ispravljena i zalepljena najobičnijom lepljivom trakom. Tako da, u slučaju da se nekom desi nešto slično, može da proba ovo - provereno je i radi :)
Pozdrav.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
to je to..a šo se tiče ove polomljene kuje
to je takozvano kropanje iliti još jedna od metoda
osim što biljka doživi malo veči stres..i nije baš dobro
u ovoj fazi predcvjetanja jer lahko moguče da bude hemofrodit al inače sve 5..
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Da, da. To se, inače, desilo još pre 10ak dana nego sam tek danas skinuo traku. Ta biljčica je najmanja od svih (oko 40 cm) i još nije pokazala pol. Valjda će biti kul, šta znam. Videćemo.
Hvala za comment :)