Growkits?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.09.2006
0
0
0
Drugarica mi ide za Amsterdam uskoro pa sam mislio da mi kupi neki growkit pecuraka... :wink:
Imam par pitanja:
Sta se sve nalazi u tim pakovanjima?

Skontao sam da je lako odgajiti pecurke iz tih pakovanja, istina?

Koliko pecuraka tj. grama se dobija gajenjem na takav nacin?

I najvaznije pitanje:
Da li je moguce nastaviti gajenje tih istih pecuraka i posle berbe?

pozzz 8)

P.S. Na ovom sajtu sam nasao ta pakovanja
http://www.pollinator.nl/
Moja prva poseta Amsterdamu nije trajala dugo pa nisam uspeo sve da naucim. U ovoj radnji sam bio i mogu reci da izgleda fantasticno
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa ovako...

zavisi kakav growkit bi ti donjela, za raditi cake-ove ili?
najvjerojatnije dobijes, filterbag u kojem kasnije uzgajas gljive, dobijes spore, steriliziranu raz i casing sloj. No ipak treba malo truda...kao i inace. jer sve to mozes i sam da nabavis prema tome isto sranje drugo pakovanje. idi na Mushplanet.com pa citaj http://www.mushplanet.nl/cult_cubrye.php.

koliko mozes dobiti gljiva? sve zavisi koliko si ti pedantan bio u cijeloj proceduri. Mozda dobijes brdo a mozda dobijes jednu, sa njima je sve relativno, sve zavisi o tebi.

nakon berbe mozes nastaviti uzgoj sam, tako sto uzmes sporeprint od jedne ili vise gljiva koje si uzgojio http://www.mushplanet.nl/cult_sporeprint.php
samo sto onda moras zapoceti sve ispocetka ali ovaj put sa stvarima dostupnim kod tebe. jer growkit mozes koristiti samo jednom...

http://www.azarius.net/ mozda nades jos nesto sto bi ti koristilo

sretno :)
 
24.06.2006
1
0
0
Koliko ja znam po mojem skromnom mišljenju Growkit može poslužiti za do tri berbe i to na naèin ,ako si èuo za Flashing.Nakon prve berbe potopis substrakt u vodu da se moèi 24 sata nakon toga izvadis smjesu iz vode. Druga berba nakon Flasha ti je obavezno bolja i po kolièini i po velièini! Treæa berba je skromnija ali su gljive i dalje velike. Ima ti tu puno caka i naèina kako doèi do što veæe i bolje kolièine. Uèi u hodu i nauèiæes, puno informacija možes skinuti sa neta, sretno!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
O BOZE!!!!!!!!!

evo nje opet sa totalno nelogicnim savjetima!!!!!!!!!

Okani se savjeta o uzgoju..potopiti u vodu...boze dragi pa onda ubijes sav onaj micelijum...zeno draga o cemu pricas...isuse ja se ne mogu nadiviti...dal se radilo o kejku koji uzgajas ili smjesi u posudi iz kojeg rastu gljive, sta god bilo ne diras, vec uberes prvi put, pricekas par dana dode drugi flash, pa poberes opet gljive pa treci put pa dok ne vidis da nista ne raste. u meduvremenu odrzavas vlagu koja mora biti 90-100%, kakvo TOPLJENJE U VODI?????????? onda ubijes sve sto si napravio do sada sve ono iz cega rastu gljive ubijes..o boze dragi od kud ti te informacije????

okani se savjeta o uzgoju plizzzzzzzzzzzzzzzzzzz :wink:

dala sam covjeku sve informacije...odavno...i to tocne...
 
24.06.2006
1
0
0
Meni je stvarno žao ali draga stvarno si slabo upuæena u uzgoj. Da si samo pogledala iti jedan film o uzgoju gljiva znala bi o èemu prièam, a o uzgoju da i ne govorim. Nemoj biti tako sigurna u svoje znanje ostavi malo mjesta za nova znanja i dopusti ljudima da dobiju toène informacije , a ne ovako navaljivati sa netoènim informacijama!
Pozdrav!
 
05.06.2006
5
0
0
Pa jedno su filmovi o gajenju sitake i sampinjona...
Ja licno ti nebih znao reci....mislim da bi cake mogao da se potopi ali otom potom ....sve ce mo probati :lol: :lol:

Ima i kombinacija da se cake stavi u frizider ili da se bacuju petarde u prostoriju gde se gaji(prirodni uslovi...grom,kisa itd)ali ja te alternativne metode ne preporucujem pocetnicima
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
uredu..bijela zastavica vani :)

Koliko si ti gljiva u svom zivotu uzgojila, evo stvarno me naiskrenije zanima...

sjekira zakopana ;)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
vidis DC.lsd...citam zadnji post od vremenskog putnika i na kraju ispada da ja djelim netocne informacije i da ja nemam pojma o cemu pricam jer ipak nisam pogledala niti jedan film o uzgoju, nisam citala dovoljno knjiga, nisam surffala dovoljno po netu i sl. sranja. kaze: da bi trebala dopustiti nesto novo.

u redu...zato kazem, ako je uzgojila gljive ikada u zivotu, na neki od tih nacina o kojima prica, onda ja definitivno povlacim svaku rijec i dobit ce iskrenu ispriku od mene

ne zellim bit zla ;)
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
predlog za energije koje su pokazane nickovima: Vremenski putnik i RedSh: povežete se, npr. mailom i obje doðete do tih gljiva, nebitno (u ovom Trenutku) tko ih je i kako uzgojio, te da svaka za se Putuje, Osjeti, spoznaje...

onda, onda Jedna Drugoj pošaljete pokušaj predoèavanja spoznajne esencije i esencijalne spoznaje toga Puta i Osjeæaja (narodski reèeno - pokušate Jedna Drugoj prenijet onaj intimni osjeæaj Tripa)

pokušajte to uraditi sa što manje koènica (i na Putu i u Predoèavanju), naprosto Oslobodite se... nek rijeèi dišu vama...

i nije bitno koja æe prva poslati, èija je Subjektivnost ispravnija (sve su ispravne), nije bitan jezik izraèaja (ionako je grješan - DoP), nije bitna pobjeda, priznanje, nametanje svoga kao ispravnijeg, da ne reèem jedinog ispravnog...

Sve je u Osjeæaju. I ako, kad osjetite jedna drugu (u što sam Osobno duboko uvjeren), bit æe te puno bogatije, potpunije, snažnije za Spoznaju Komplementarnosti vaših osobnih, a opet opæih Tokova, i moæi æete zajednièki
lakše i uèinkovitije djelovati na planu Osobnog i Kolektivnog Razvoja.

ne gubite vrijeme u sukobu...

luv 'n' rispekt :D

@Easy tebi ovaj put samo :D :D :wink:
 
21.09.2006
0
0
0
Jos me nesto interesuje.
Skontao sam sve do sprica tj. vode sa sporama...
Gde da uspricam tu vodu? u taj supstrat? Sta se moze nabaviti kod nas kao supstrat?
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo da se pokusam prikljucit..
ako ti je dostupno uzmi vermikulit..inace je najjednostavnije kupit wild bird seeds...
jako je pogodno za suptrat..govorim iz iskustva...
to je hrana za outdoor ptice...nije skupa...ima je svugdje kupit...
kako je kolonizirat pogledaj ovdje: WBS cultivation

citaj pazljivo...gledaj brojeve...jako su vazni...
npr ako budes umakao WBS u vodu vise od 12 sati propadnu..

tu u tom tutorialu imas i slike i sve...svi vazniji podatci su tu samo treba pazljivo citati...

inace kasnije kada gljive vec trebaju poceti rasti, kad micelij dobije vise vode nego sto treba (isto iz iskustva govorim) pocu pustat zutu tekuciju (popisaju se :p) i nama tada gljive nisu narasle...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.